NET NIE DZIAŁA!!

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez papke » piątek, 17 gru 2010, 21:32

NIe wiem ale mam to samo.
Co sie k.... dzieje?
papke
Coś tam napisał
 
Posty: 56
Dołączył(a): czwartek, 27 mar 2008, 12:46

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez Avalain » sobota, 18 gru 2010, 10:50

Sprawa w moim przypadku rozwiązana.

Zadzwoniłem do TKK, osoba która odebrała telefon od razu wiedziała w czym leży problem.
Okazało się to jakąś niedogodnością w skrzyni znajdującej się w piwnicy, do której niestety dostępu nie mam.

W każdym razie ponownie dziękuję za szybkie i fachowe rozwiązanie sprawy przez TKK po moim telefonie.

Co do obniżenia pingu w grach. Sam cierpiałem z 200-300 ms, jednak znajomy podrzucił mi ten krótki film i po zastosowaniu się do porad w nim zawartych, mój ping w grach wynosi około 80 ms. Nie gwarantuję, że zadziała, ale spróbować warto: Ping w grach
Avatar użytkownika
Avalain
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 26 mar 2010, 16:11

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez SlaY^ » sobota, 18 gru 2010, 12:40

Rzecz w tym, że problem nie leżał po stronie konfiguracji komputera/sieci, bo dzisiaj sytuacja się już unormowała. Niemniej jednak ciekawa metoda na obniżenie pinga.
Avatar użytkownika
SlaY^
Ważniak
 
Posty: 249
Dołączył(a): środa, 27 lip 2005, 21:46
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez Bruno » środa, 12 sty 2011, 22:44

Już drugi dzień sieć nie działa stabilnie. Non stop połączenia się rwą, są problemy z wejściem na stronę tkk - czyli problem dotyczy WSK.
zastanawiam się czy to nie jest jakiś "rewanżyk" za zerwanie umowy TV ;)
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez Didi » poniedziałek, 17 sty 2011, 22:37

Obrazek
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez Didi » poniedziałek, 17 sty 2011, 23:38

Obrazek
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez r00t » wtorek, 18 sty 2011, 10:17

Ehhh.. ile to już razy było mówione że Internet to "żywy" organizm... ? Chyba za mało...

Do warszawy jest pewnie z 8 routerów po drodze... to 8 miejsc gdzie może być generowane opóźnienie...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez hullamul » środa, 19 sty 2011, 23:38

r00t napisał(a):Ehhh.. ile to już razy było mówione że Internet to "żywy" organizm... ? Chyba za mało...

Do warszawy jest pewnie z 8 routerów po drodze... to 8 miejsc gdzie może być generowane opóźnienie...


Coś ten żywy organizm dzisiaj zdechł. Ja rozumiem, że mogą być awarie(chociaż nie wiem czy tak jest, brak jakiejkolwiek informacji), że nie ma całodobowej obsługi, ale jakby była jakaś informacja na forum, w momencie gdy są prowadzone jakieś prace, bądź trwa usuwanie awarii było by całkiem miło, człowiek by wiedział na czym stoi. Od kilku dni wieczorami notorycznie pada internet na 5, 10, 15 min, ale po dzisiejszej jatce z internetem(4h brak netu) już podjąłem decyzje - zmiana dostawcy.
hullamul
Rozgrzewa się
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lis 2009, 11:25

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez r00t » środa, 19 sty 2011, 23:57

hullamul napisał(a):
r00t napisał(a):Ehhh.. ile to już razy było mówione że Internet to "żywy" organizm... ? Chyba za mało...

Do warszawy jest pewnie z 8 routerów po drodze... to 8 miejsc gdzie może być generowane opóźnienie...


Coś ten żywy organizm dzisiaj zdechł. Ja rozumiem, że mogą być awarie(chociaż nie wiem czy tak jest, brak jakiejkolwiek informacji), że nie ma całodobowej obsługi, ale jakby była jakaś informacja na forum, w momencie gdy są prowadzone jakieś prace, bądź trwa usuwanie awarii było by całkiem miło, człowiek by wiedział na czym stoi. Od kilku dni wieczorami notorycznie pada internet na 5, 10, 15 min, ale po dzisiejszej jatce z internetem(4h brak netu) już podjąłem decyzje - zmiana dostawcy.


Jak są prowadzone prace, to jest informacja. To samo dotyczy awarii (globalnych - w sensie całej sieci, lub dużych obszarów). Jeżeli są problemy (lokalne - w sensie, modem na ulicy xyz) trzeba je zgłosić. Jeżeli są późnym wieczorem, można zgłosić je rano. Technicy zjawią się na miejscu i usuną awarię.

Ja rozumiem że można się wkurzyć jak coś nie działa, ale tylko informowanie nas o problemach pomoże problem rozwiązać... (informowanie nie na forum, bo forum nie służy do zgłaszania awarii).
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: NET NIE DZIAŁA!!

Postprzez RymMajster » sobota, 22 sty 2011, 14:47

W całej klatce net nie działa u nas ;/ Panowie, byli u mnie w domu, przez chwile działał dobrze, ale jak poszli to spowrotem to samo. I tak już ze 2 - 3 dni ;/

Na moje oko coś nie tak ze skrzynką w piwnicy...
RymMajster
Bywalec
 
Posty: 26
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2007, 10:53
Lokalizacja: Kołobrzeg / Ogrody
Gadu-Gadu: 3414572

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości