Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Alina_Nie_Karoluj_Mi » czwartek, 14 maja 2009, 16:17

Wg mnie coś jest nie halo.
Chodziło bez zarzutu 11-go i 12-go a od dwóch dni (czyli konkretnie od wczoraj rana) totalna kiszka - niby pochodzi przez 5 minut i zonk - "nie może wyświetlić takiej a takiej strony" i amenus. A GG chodzi ok.
Czyżby jakiś problem z DNS?
Ale nie że się wymądrzam :)
Może ktoś ma na to jakieś lekarstwo???

I jeszcze jedno - nie używam Visty tylko XP:)))
Alina_Nie_Karoluj_Mi
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 16:08

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » piątek, 15 maja 2009, 13:19

Alina_Nie_Karoluj_Mi napisał(a):Wg mnie coś jest nie halo.
Chodziło bez zarzutu 11-go i 12-go a od dwóch dni (czyli konkretnie od wczoraj rana) totalna kiszka - niby pochodzi przez 5 minut i zonk - "nie może wyświetlić takiej a takiej strony" i amenus. A GG chodzi ok.
Czyżby jakiś problem z DNS?
Ale nie że się wymądrzam :)
Może ktoś ma na to jakieś lekarstwo???

I jeszcze jedno - nie używam Visty tylko XP:)))


Jeżeli chodzi GG to połączenie z siecią jest. Radzę sprawdzić programy zabezpieczające typu antywirus czy firewall...

Gdyby problem był z DNS to w tym wątku było by 1001 postów... ...na sekundę.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Alina_Nie_Karoluj_Mi » piątek, 15 maja 2009, 18:09

To ja w takim razie już nic nie rozumiem. Nic się nie zmieniło w konfiguracji komputera od dawna (oprócz oczywiście dynamicznego przydzielania adresów).
Teraz mam tak:
a) strony, które otwierają się bez problemów to np:
- www.wp.pl
- www.otomoto.pl
- www.kołobrzeg.pl
- www.tvn24.pl
- www.home.pl

b) tu nie otwiera się kompletnie nic:
- www.google.pl
- www.onet.pl
- www.gazeta.pl
- www.pkp.pl
Mam w Operze komunikat taki: "Próbujesz odwiedzić adres http://www.onet.pl/, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę."
A w IE : "DNS Error - Server cannot be found"

c) widać tylko linki (jakiś tryb bez grafiki)
- www.allegro.pl
- www.nasza-klasa.pl

No i co teraz z tym robić??! Internet chodzący w połowie jakoś mnie nie satysfakcjonuje.. :(
Alina_Nie_Karoluj_Mi
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 16:08

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » piątek, 15 maja 2009, 21:19

Alina_Nie_Karoluj_Mi napisał(a):To ja w takim razie już nic nie rozumiem. Nic się nie zmieniło w konfiguracji komputera od dawna (oprócz oczywiście dynamicznego przydzielania adresów).
Teraz mam tak:
a) strony, które otwierają się bez problemów to np:
- http://www.wp.pl
- http://www.otomoto.pl
- http://www.kołobrzeg.pl
- http://www.tvn24.pl
- http://www.home.pl

b) tu nie otwiera się kompletnie nic:
- http://www.google.pl
- http://www.onet.pl
- http://www.gazeta.pl
- http://www.pkp.pl
Mam w Operze komunikat taki: "Próbujesz odwiedzić adres http://www.onet.pl/, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę."
A w IE : "DNS Error - Server cannot be found"

c) widać tylko linki (jakiś tryb bez grafiki)
- http://www.allegro.pl
- http://www.nasza-klasa.pl

No i co teraz z tym robić??! Internet chodzący w połowie jakoś mnie nie satysfakcjonuje.. :(


To jest problem twojego komputera, albo raczej Windowsa na nim.

Ściągnij z sieci Linuksa typu LiveCD (np. www.slax.org) zabootuj komputer z płyty i zobaczysz, że wszystko się będzie otwierać.

Objawy które opisujesz mogą oznaczać, albo zawirusowany komputer, albo problemy z antywirusem/firewallem.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez halomistrz » sobota, 16 maja 2009, 09:28

W jaki sposób skonfigurować podłączony do modemu router z AP? wcześniej podłączało się go jako most i wszystko było OK,teraz u mnie nie jest już tak pięknie,często połączenie wi-fi jest ,a netu nie ma -podłączając się po kablu do modemu jest,po kilku restartach modemu i AP internet bezprzewodowy zaczyna działać (nie ma na to reguły) kolejna wada ,gdy sygnał z modemu jest podawany na router z AP nie mogę się do niego zalogować.Czy ma ktoś sprawdzony sposób konfiguracji? Router z AP to TP-Link.Kiedy IP było statyczne nie miałem żadnych problemów tego rodzaju.
halomistrz
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 29 sty 2007, 01:37

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez xenia17 » sobota, 16 maja 2009, 21:14

Straszne pingi wieczorami!!!!!!
xenia17
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 16 maja 2009, 20:35

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez kamilkob » niedziela, 17 maja 2009, 09:13

halomistrz napisał(a):W jaki sposób skonfigurować podłączony do modemu router z AP? wcześniej podłączało się go jako most i wszystko było OK,teraz u mnie nie jest już tak pięknie,często połączenie wi-fi jest ,a netu nie ma ......



Ja też mam ostatnio z tym problem. Mam połączenie z routerem linksys, a nie mam połączenia z internetem. Jednak po zresetowaniu kilkukrotnym wszystko zaskakuje.
kamilkob
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:14

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez gorn » niedziela, 17 maja 2009, 11:53

taa, pingi straszne wgl... chociaż dzisiaj już trochę lepiej
gorn
Rozgrzewa się
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2007, 18:52

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez halomistrz » niedziela, 17 maja 2009, 13:00

Mam taki pomysł niech admin nie teoretyzuje tylko weźmie i podłaczy sobie router z AP-przetestuje osobiście i napisze jak to ma być z tą konfiguracją jak ktoś ma wi-fi.Przetestowałem dwa urządzenia ostatnio i na obu są problemy (również to że gdy net zaczyna działać bezprzewodowo to nie można się połączyć ze stroną urządzenia,gdy net przestaje działać nie wiadomo z jakiego powodu to wtedy ze stroną urządzenia mogę się połączyć ??? ciekawostka) myślę że to sprawa jakiegoś ustawienia w związku z brakiem NAT a może ???????????????????
halomistrz
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 29 sty 2007, 01:37

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » niedziela, 17 maja 2009, 15:57

halomistrz napisał(a):Mam taki pomysł niech admin nie teoretyzuje tylko weźmie i podłaczy sobie router z AP-przetestuje osobiście i napisze jak to ma być z tą konfiguracją jak ktoś ma wi-fi.Przetestowałem dwa urządzenia ostatnio i na obu są problemy (również to że gdy net zaczyna działać bezprzewodowo to nie można się połączyć ze stroną urządzenia,gdy net przestaje działać nie wiadomo z jakiego powodu to wtedy ze stroną urządzenia mogę się połączyć ??? ciekawostka) myślę że to sprawa jakiegoś ustawienia w związku z brakiem NAT a może ???????????????????


Admin przetestował i działa. Jeżeli coś znika, pojawia się itp.. to znaczy że coś jest nie tak skonfigurowane... co? ...Admin nie jest jasnowidzem więc nie udzieli konkretnej odpowiedzi. Nie dysponuję terminalem podłączonym to twojej domowej sieci.

Co do NATa... to nie ma nic z tym wspólnego... nat był realizowany przez nasz router, więc czy on jest czy go nie ma dla konfiguracji w domu abonenta nie ma to kompletnie znaczenia.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » poniedziałek, 18 maja 2009, 23:24

DiamondBack napisał(a):Dobra jak to teraz jest z tym publicznym IP? Wszyscy go mają czy już nie? Jeszcze 2-3 dni temu miałem postawione u siebie ftp i wszystko ładnie chodziło. Dziś już nie działa mimo, że wg whatismyip.com cały czas widać mnie z jednego IP, Jak to wkońcu jest? Zwłaszcza, że na głównym cenniku nadal jest podział na publiczne/niepubliczne IP.


Okres przejściowy jeszcze trwa, WSK to dość duża sieć, nie da się wszystkiego załatwić ot tak... Osoby, które mają adresy 194.24.245.x wrócą do swoich adresów w poniedziałek w przyszłym tygodniu. Od jutra ci co nie zmienili jeszcze konfiguracji na DHCP będą widzieć komunikat odnośnie zmiany. Niestety nie da się tego inaczej załatwić. Potrzeba kilku dni, aż wszyscy przekonfigurują komputery.

Co do cennika (poprawione) tak jak pisałem już wcześniej, osoby które miały publiczny adres mają gwarancję, że on się nie zmieni w przyszłości ("Gwarantowany stały adres IP"). Adresy z puli 93.x.x.x mogą ulegać zmianie (zależy na jaki czas wyłączy się komputer).

Oczywiście jak ktoś chce, może z takiego gwarantowanego adresu zrezygnować (trzeba udać się do biura obsługi klienta).
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Programer » wtorek, 19 maja 2009, 20:03

Hmm... Zmiana na publiczny IP przebiegła pomyślnie. Żadnych problemów. Tylko że niestety nie mogę korzystać z dobrodziejstw publicznego IP (np. hostowanie gier). Dlaczego? Ponieważ korzystam z routera, który mi ustala własny adres IP(192.168.2.10x - x - numer komputera). Korzystam z routera ASMAX Wireless Router BR-604g.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam skonfigurować router aby móc korzystać z publicznego IP? Nie cierpliwie czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Programer
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 19 maja 2009, 19:54

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » wtorek, 19 maja 2009, 20:23

Programer napisał(a):Hmm... Zmiana na publiczny IP przebiegła pomyślnie. Żadnych problemów. Tylko że niestety nie mogę korzystać z dobrodziejstw publicznego IP (np. hostowanie gier). Dlaczego? Ponieważ korzystam z routera, który mi ustala własny adres IP(192.168.2.10x - x - numer komputera). Korzystam z routera ASMAX Wireless Router BR-604g.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam skonfigurować router aby móc korzystać z publicznego IP? Nie cierpliwie czekam na odpowiedz i pozdrawiam


Teraz to twój router robi NAT, więc tak naprawdę nie masz publicznego IP bo ma je router. Masz dwie opcje:
1. zabawa w "port forwarding", która wymaga trochę wiedzy jak dana aplikacja działa i wiedzy jak to skonfigurować na routerze,
2. pominąć router i cieszyć się naprawdę publicznym IP na komputerze...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Programer » wtorek, 19 maja 2009, 20:30

r00t napisał(a):Teraz to twój router robi NAT, więc tak naprawdę nie masz publicznego IP bo ma je router


Dokładnie o to mi chodziło. Mógłbyś mi coś więcej powiedzieć o tym "port forwarding"? Bo niestety z routera nie zrezygnuję, bo korzystam z dwóch komputerów bardzo często.
Programer
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 19 maja 2009, 19:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości