Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Radzik14 » poniedziałek, 11 maja 2009, 14:30

Root, teraz żeby połączyć się z modemem poprzez router wifi trzeba robić to tak jak wczesniej, w twoim poradniku, tylko bez wpisywania żadnych IP czy taka opcja nie jest już możliwa? Za tydzień bede miał laptopa i teraz nie wiem czy będzie ok ;d
Radzik14
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 13:12

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » poniedziałek, 11 maja 2009, 14:32

Radzik14 napisał(a):Root, teraz żeby połączyć się z modemem poprzez router wifi trzeba robić to tak jak wczesniej, w twoim poradniku, tylko bez wpisywania żadnych IP czy taka opcja nie jest już możliwa? Za tydzień bede miał laptopa i teraz nie wiem czy będzie ok ;d


Dokładnie tak, bez wpisywania IP.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez rajorkg » poniedziałek, 11 maja 2009, 18:44

Sorry bardzo
czy mozesz mi adminie wytlumaczyc dlaczego tak bardzo spadla mi jakosc łacza po zmianie tych ustawien internetu? przed zmiana sciagalem pliki z neta ze stala predkoscia czyli max 32kb/s a teraz te predkosci co chwile sie zmieniaja a to 30, za chwile 15, 5 i znowu 30kb
Gratuluje i pozdrawiam
rajorkg
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 18:27

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez astic » poniedziałek, 11 maja 2009, 19:05

Dobra mam problem zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale jest jedno małe ale, kiedy wpisuje adres onetu automatycznie mi zmienia adres na http://www.onet.pl/default/ pod którym jest notka o zmianach w tkk, podobnie jest z google, o cu tu chodzi :?:
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez maciek616z » poniedziałek, 11 maja 2009, 19:14

Dobra mam problem zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale jest jedno małe ale, kiedy wpisuje adres onetu automatycznie mi zmienia adres na http://www.onet.pl/default/ pod którym jest notka o zmianach w tkk, podobnie jest z google, o cu tu chodzi :?:


Mialem ten sam problem - jesli korzystasz z routera musisz ustawic zeby WAN korzystal z klienta DHCP.
maciek616z
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 19:09

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez astic » poniedziałek, 11 maja 2009, 19:24

astic napisał(a):Dobra mam problem zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale jest jedno małe ale, kiedy wpisuje adres onetu automatycznie mi zmienia adres na http://www.onet.pl/default/ pod którym jest notka o zmianach w tkk, podobnie jest z google, o cu tu chodzi :?:



Wszystko już gra, to nie była raczej kwestia routera bo niektóre strony chodziły a nie które nie, wybiórczo ale wszystko już gra
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » poniedziałek, 11 maja 2009, 20:20

rajorkg napisał(a):Sorry bardzo
czy mozesz mi adminie wytlumaczyc dlaczego tak bardzo spadla mi jakosc łacza po zmianie tych ustawien internetu? przed zmiana sciagalem pliki z neta ze stala predkoscia czyli max 32kb/s a teraz te predkosci co chwile sie zmieniaja a to 30, za chwile 15, 5 i znowu 30kb
Gratuluje i pozdrawiam


Ta zmiana nie ma absolutnie nic wspólnego z prędkościami. Adres IP to tylko cyferka - identyfikator komputera w sieci, tak jak szerokość i jakość autostrady nie ma nic wspólnego z adresem do którego po niej jedziesz.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Piotr2008 » wtorek, 12 maja 2009, 02:01

r00t napisał(a): Problem z Vistą może być, ale winę ponosi za M$$$ - tutaj http://support.microsoft.com/kb/928233 jest potencjalne rozwiązanie, Nie wiem czy działa, nie testowałem.


1. po przelaczeniu na Dynamic IP, przez godzine Internet sie wylaczal non-stop. Teraz w nocy, od godziny jade bez problemu. Byc moze wszyscy, ktorzy omineli ten trudny poczatek, nawet nie zauwazyli ze cos nie gra

2. nawet jezeli jest bug w Vista, oczekuje od TKK aby mialo gotowe rozwiazania dla klienta. Zwalanie winy na MS to tania wymowka. W koncu to mali musza sie dostosowac do giganta i przelknac bol monopolu (szczegolnie gdy Vista wychodzi 2-3 lata przed zmianami w TKK). Jezeli jest znany bug, i wychodzi problem w testach, to trzeba tak dzialac, zeby robota spadla na eksperta w TKK, a nie klienta, ktory nigdy nie slyszal o DHCP, broadcast flag, registry, itp., nie zna angielskiego, itp. W koncu wiekszosc klientow uzywa Windows. Gdyby to bylo Ubuntu, Solaris czy jakis stary Amiga OS, to mozna by sie jeszcze wymigac.

To powyzsze narzekanie odnosi sie jedynie do sytuacji, w ktorej problem by hipotetycznie zaistnial. W tym momencie, wydaje sie, ze nie istnieje, wiec zamykam watek i zadowoleniem powracam do nocnego buszowania po sieci :)
Piotr2008
Rozgrzewa się
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 02:06

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » wtorek, 12 maja 2009, 11:53

Piotr2008 napisał(a):
r00t napisał(a): Problem z Vistą może być, ale winę ponosi za M$$$ - tutaj http://support.microsoft.com/kb/928233 jest potencjalne rozwiązanie, Nie wiem czy działa, nie testowałem.


1. po przelaczeniu na Dynamic IP, przez godzine Internet sie wylaczal non-stop. Teraz w nocy, od godziny jade bez problemu. Byc moze wszyscy, ktorzy omineli ten trudny poczatek, nawet nie zauwazyli ze cos nie gra

2. nawet jezeli jest bug w Vista, oczekuje od TKK aby mialo gotowe rozwiazania dla klienta. Zwalanie winy na MS to tania wymowka. W koncu to mali musza sie dostosowac do giganta i przelknac bol monopolu (szczegolnie gdy Vista wychodzi 2-3 lata przed zmianami w TKK). Jezeli jest znany bug, i wychodzi problem w testach, to trzeba tak dzialac, zeby robota spadla na eksperta w TKK, a nie klienta, ktory nigdy nie slyszal o DHCP, broadcast flag, registry, itp., nie zna angielskiego, itp. W koncu wiekszosc klientow uzywa Windows. Gdyby to bylo Ubuntu, Solaris czy jakis stary Amiga OS, to mozna by sie jeszcze wymigac.

To powyzsze narzekanie odnosi sie jedynie do sytuacji, w ktorej problem by hipotetycznie zaistnial. W tym momencie, wydaje sie, ze nie istnieje, wiec zamykam watek i zadowoleniem powracam do nocnego buszowania po sieci :)


No to nie jest tak do końca, dlatego że zapłaciłeś M$ za Windowsa to od nich powinieneś dostać support. Po to są licencje itp. jeżeli kupiłeś komputer z Windowsem OEM, to twój sprzedawca komputera jest twoim supportem. Jeżeli kupiłeś wersję tylko samego Windowsa OEM to sam jesteś sobie supportem - zgodnie z licencją OEM. Jeżeli ściągnąłeś Windowsa z torrentów to chyba jasne...

TKK stosuje ogólnie znany i opisany protokół i oprogramowanie, które jest światowym standardem jeżeli chodzi o DHCP. Nie możemy brać odpowiedzialności za błędy innych dostawców oprogramowania. Nie jesteśmy w stanie brać odpowiedzialności za PCty naszych klientów. Ludzie naprawdę mają czasami w komputerze "niezły bałagan", dwa antywirusy i jeszcze bardziej kosmiczne konstelacje. TKK nie jest serwisantem komputerów, jeżeli ktoś ma problemy to powinien albo poszukać pomocy u dostawcy systemu (pudełkowy Windows), albo u dostawcy komputera (Windows OEM z komputerem), albo sam sobie powinien pomóc (sam OEM, lub torrent) - tak to działa.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Radzik14 » wtorek, 12 maja 2009, 19:41

Czy wszystkim od czasu zmiany na dynamiczne IP net się b. często rozłącza? U mnie modem pada do kilkunastu razy na dzień, przed tym było ok ;/
Radzik14
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 13:12

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » wtorek, 12 maja 2009, 19:55

Radzik14 napisał(a):Czy wszystkim od czasu zmiany na dynamiczne IP net się b. często rozłącza? U mnie modem pada do kilkunastu razy na dzień, przed tym było ok ;/


Adres IP nie ma nic wspólnego z modemem. Jeżeli modem resetuje się zbyt często należy to zgłosić - sprawdzimy co się dzieje.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez candy_boy_ » czwartek, 14 maja 2009, 12:04

Nie wiem co się dzieje znowu nie ma neta .. rano się zamulał a teraz w ogóle nie chodzi .. czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć
candy_boy_
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 10:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez SlaY^ » czwartek, 14 maja 2009, 12:17

Edit: do kasacji.
Avatar użytkownika
SlaY^
Ważniak
 
Posty: 249
Dołączył(a): środa, 27 lip 2005, 21:46
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez lukkas_kg » czwartek, 14 maja 2009, 12:32

no nie ma neta z poza tkk ;/
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Radzik14 » czwartek, 14 maja 2009, 12:57

No troche często rozłącza.
Radzik14
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 13:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość