mieszkania w Kołobrzegu

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

mieszkania w Kołobrzegu

Postprzez sara » czwartek, 10 maja 2007, 23:52

Słuchajcie wszyscy! Muszę to wykrzyczeć z siebie. Właśnie dzisiaj przeprowadziłam się z moim jedynym do - co prawda wynajętego, ale zawsze samodzielnego - mieszkania na osiedlu Europejskim. I co w tym nadzwyczajnego? Niby nic, a jednak coś! Tak bardzo długo szukałam mieszkania w Kołobrzegu na dłuższy czas, ale nikt nie chciał nawet o tym rozmawiać. A tu nagle - BUM!!! Jest! Mieszkanie! Ale w TBS-owskich blokach :( . Myślę - nie!!!! Wszędzie, ale nie w TBS-ach. Cóż robić? Tylko tam możemy spróbować mieszkać. I co się stało? Przeżyłam szok! Przez wiele miesięcy żyłam przekonaniem, że mieszkania tej firmy to największa porażka, to największe slamsy i margines społeczny... LUDZIE!! i kto to wymyślił? Co za brednie. Dziś kiedy rozpakowywaliśmy nasze rzeczy pojawiło się trzech sąsiadów chętnych do pomocy. A na prawdę mieliśmy parę ciężkich klamotów do przeniesienia. Prócz zwykłej życzliwości ludzkiej Zobaczyłam, że jest tutaj także coś więcej ... serce!
Ach może trochę mnie dzisiaj poniosło. rzadko opowiadam o sobie takie rzeczy, ale na prawdę przeżyłam zaskoczenie bardzo miłe zaskoczenie. Wiem, że w Kołobrzegu dla takich jak ja jest bardzo trudno znaleźć "kąt" do spania. Mhhhm! Myślę, że tutaj trochę fajnie pomieszkam... całuski!!
sara
Dyskutant
 
Posty: 135
Dołączył(a): sobota, 5 sie 2006, 21:47

Postprzez telka_es » piątek, 11 maja 2007, 08:48

to sie nazywa solidarność sąsiedzka u moich rodziców w klatce też tak jest.. cała <no PÓŁ> klatki jedna wielka rodzinka hehehe ;p


nie to co w tych nowych apartamentowcach....... nikt się nie zna,.... jedynie strażnik wszystkich i wszyscy jego.......


a europejskie osiedle to gdzie??....
mnie sie TBSowskie mieszkanka na jedności podobają, takie wysokie, jasne i cieplutkie są, żałuje tylko, że mam takie malutkie, ale jest cudne! Ostatnio nawet żyrandol piękny kupiłam, ciekawe czy tatuś zawiesił, jak przyjade to się dowiem.. ;p

jeszcze tylko 2 zostały do przedpokoju i do łazienki..... a do łazienki to marzy mi się taki jeden w 'laurent' wisi ale nie jest na sprzedaż niestety......... jakby był to by fortune na pewno kosztował... więc pomarzyć tylko moge........ :roll:
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez Generał » piątek, 11 maja 2007, 10:48

TBS na europejskim budował mieszkania komercyjnie i się starał.
Przejdź się na Jedności Narodowej, czy na Koszalińską, inny świat, a też TBS.
Sądzę, że otoczenie kształtują mieszkańcy, więc jeśli ktoś był syfiarzem, brudasem i miał za nic wspólne dobro, to nawet przeprowadzka do apartamentowca nie zmieni jego przyzwyczajeń.
Natomiast jeśli ktoś dbał o swoje otoczenie i mieszkał np. w barakach to będzie to też robił w bloku.
Niestety ludzie nie rozumieją tego, że na cenę nieruchomości wpływa także otoczenie.
Zawsze zastanawiałem się dlaczego bloki administrowane przez KSM wyglądają DUŻO gorzej niż administrowane przez wspólnoty (vide wieżowiec na Okopowej i wieżowiec na Kupieckiej).
Dlaczego też wewnątrz KSM blok na Kupieckiej wygląda dużo gorzej niż na Budowlanej?
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Postprzez Sowa » piątek, 11 maja 2007, 20:35

Wygląd klatek i mieszkań zależy od formy własności budynku i mieszkań: właściciele zaczęli dbać o mienie,gdyż nikt im nie dołoży gotówki na naprawy i remonty, natomiast najemcy komunalni w większości uważają , że części wspólne można niszczyć , gdyż Gmina bierze duże czynsze i niech remontuje . W imieniu Gminy mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi zarządza także KTBS , stąd należy odróżnić utrzymanie budynków wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez KTBS od budynków komunalnych i socjalnych także zarządzanych przez KTBS. Trzy budynki na Jedności Narodowej (Maciejówka) i 1 na Koszalińskiej są "wyrazem" troski najemców komunalnych o stan budynków poprzez systematyczne niszczenie wszystkiego , co się da. Trudno zrozumieć , komu Ci mieszkańcy robią na złość.
Czynsze w lokalach komunalnych i socjalnych były ustalane w 2000 r. i do chwili obecnej Gmina nie dokonywała ich korekty nawet o współczynnik inflacji. Natomiast koszty eksploatacji i remontów od 2000 r. wzrosły znacznie . :(
Sowa
Dyskutant
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2007, 20:11
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez irmc » piątek, 11 maja 2007, 22:13

Na Jedności mieszkają ludzie , którzy do tej pory mieszkali w katastrofalnych warunkach.Niestety , niektórzy z nich myślą , ze mieszkają dalej w slamsach i jak przystało na prawdziwych "slamsiarzy" na tym poziomie się zachowują.Założone kamery spowodowały to , że przynajmniej nie załatwiają się na klatkach i na korytarzach.Płacić nie chcą a oczekują , że wszystko im się należy za darmo tylko dlatego że żyją.Oczywiście ,są i tacy , którzy dbają o te mieszkania ale to nieliczne wyjątki.
irmc
Twardziel
 
Posty: 83
Dołączył(a): wtorek, 4 kwi 2006, 22:45
Lokalizacja: ztąd

Postprzez sara » piątek, 11 maja 2007, 22:45

O rany wywołałam temat mieszkań KTBS-owskich a chciałam podzielić się moją radością, że tak fajnie jest tutaj. Ale to nic ja też uważam, że nie rzeczy tworzą miejsca ale ludzie. Tam gdzie są ludzie odpowiedzialni, uczynni, uczciwi, przyjacielscy itd. itd. to po prostu jest inaczej. Nawet w dużej biedzie mogą sobie pomagać wzajemnie i się wspierać. Poza tym biedny to wcale nie znaczy brudny. Mentalność ludzi to jest właśnie to co o nich daje świadectwo. Po tych kilku dniach od kiedy tutaj mieszkam (KTBS-owskie osiedle europejskie) jestem w stanie powiedzieć, że na prawdę jest bardzo sympatycznie. Mam nadzieję, że zdania nie zmienię.
sara
Dyskutant
 
Posty: 135
Dołączył(a): sobota, 5 sie 2006, 21:47

Postprzez telka_es » sobota, 12 maja 2007, 01:47

sara napisał(a):O rany wywołałam temat mieszkań KTBS-owskich a chciałam podzielić się moją radością, że tak fajnie jest tutaj. Ale to nic ja też uważam, że nie rzeczy tworzą miejsca ale ludzie. Tam gdzie są ludzie odpowiedzialni, uczynni, uczciwi, przyjacielscy itd. itd. to po prostu jest inaczej. Nawet w dużej biedzie mogą sobie pomagać wzajemnie i się wspierać. Poza tym biedny to wcale nie znaczy brudny. Mentalność ludzi to jest właśnie to co o nich daje świadectwo. Po tych kilku dniach od kiedy tutaj mieszkam (KTBS-owskie osiedle europejskie) jestem w stanie powiedzieć, że na prawdę jest bardzo sympatycznie. Mam nadzieję, że zdania nie zmienię.



doskonale Cię Sara rozumiem..... hehehe :P temat jak zawsze prędzej czy później skończy się na politycznej jatce.......

na razie widze, że nie ma rozróżnienia między komercyjnymi lokalami TBS'u a lokalami socjalnymi...

ja tam z mojego mieszkanka jestem happy..... chociaż tyle co mam i jest tylko moje i moje..... hehhee..... zawsze ten dach nad głową jest , niewielki ale zawsze...... i tym sie należy cieszyć.... zwłaszcza jak dookoła tacy pomocni ludzie.... o jakich ty mówisz.......

więdz życze miłego pomieszkiwania
czy jak to się tam mówi :wink:
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez Deja Vu » sobota, 12 maja 2007, 09:27

sara napisał(a):O rany wywołałam temat mieszkań KTBS-owskich a chciałam podzielić się moją radością, że tak fajnie jest tutaj. Ale to nic ja też uważam, że nie rzeczy tworzą miejsca ale ludzie. Tam gdzie są ludzie odpowiedzialni, uczynni, uczciwi, przyjacielscy itd. itd. to po prostu jest inaczej. Nawet w dużej biedzie mogą sobie pomagać wzajemnie i się wspierać. Poza tym biedny to wcale nie znaczy brudny. Mentalność ludzi to jest właśnie to co o nich daje świadectwo. Po tych kilku dniach od kiedy tutaj mieszkam (KTBS-owskie osiedle europejskie) jestem w stanie powiedzieć, że na prawdę jest bardzo sympatycznie. Mam nadzieję, że zdania nie zmienię.

Ile płacisz za wynajem(metrów, umeblowane itp)?
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez sara » sobota, 12 maja 2007, 21:59

Deja Vu napisał(a):
sara napisał(a):O rany wywołałam temat mieszkań KTBS-owskich a chciałam podzielić się moją radością, że tak fajnie jest tutaj. Ale to nic ja też uważam, że nie rzeczy tworzą miejsca ale ludzie. Tam gdzie są ludzie odpowiedzialni, uczynni, uczciwi, przyjacielscy itd. itd. to po prostu jest inaczej. Nawet w dużej biedzie mogą sobie pomagać wzajemnie i się wspierać. Poza tym biedny to wcale nie znaczy brudny. Mentalność ludzi to jest właśnie to co o nich daje świadectwo. Po tych kilku dniach od kiedy tutaj mieszkam (KTBS-owskie osiedle europejskie) jestem w stanie powiedzieć, że na prawdę jest bardzo sympatycznie. Mam nadzieję, że zdania nie zmienię.

Ile płacisz za wynajem(metrów, umeblowane itp)?

Kurde, nie wiem czy mogę tak oficjalnie, ale powiem tak, że płacę czynsz plus spłata kredytu i media. Nie jest to wiele jak na takie na prawdę świetne warunki. W zasadzie jest to właśnie tylko opieka nad mieszkaniem. Przyszliśmy tutaj ( z moja połowicą) z sutereny z dzielnicy domków "jednorodzinnych" (jednorodzinnych tylko z nazwy) gdzie zamieszkiwali tacy "fraglesi", że szkoda gadać! Tutaj jest jak na osiedlu chronionym! Dla nas to jest jak w bajce!
sara
Dyskutant
 
Posty: 135
Dołączył(a): sobota, 5 sie 2006, 21:47

Postprzez sara » niedziela, 13 maja 2007, 23:52

Zapomniałam dodać - metrów mam około 50.
sara
Dyskutant
 
Posty: 135
Dołączył(a): sobota, 5 sie 2006, 21:47

Re: mieszkania w Kołobrzegu

Postprzez loisslane » wtorek, 27 sty 2009, 17:42

slonkokg napisał(a):Dzień dobry :]
Podpinam się pod ten temat, bo bez sensu zakładać nowy skoro ten dot. mieszkań. Może mi podpowiecie coś na temat wynajmu.
Ile w Kgu można wziąć za wynajem mieszkania, około 60 m2?Mieszkanie w domku jednorodzinnym na pierwszym piętrze, 3 pokoje, kuchnia, łazienka. Na dole jeden współlokator, 10 min od Starówki idąc spacerkiem. Dzielnica spokojna, cisza. Chodzi mi o wysokość opłaty stałej + gaz + prąd + woda. Ile można wziąć, jakie są stawki w naszym boskim mieście, bo szczerze mówiąc nie mam kompletnie orientacji??Będę wdzięczna za podpowiedzi :)


Ja moge Ci, Slonko, powiedziec jakie stawki w naszym boskim miecie za mieszkanie tego typu (metraz, lokalizacja itp), jednak i tak ostateczna cene ustala wlasciciel. A ze w Kgu raczej nie ma problemu ze znalezieniem lokatorow, szczegolnie na troche dluzszy czas (koszmarem najmowania mieszkania od osoby prywatnej jest warunek wyprowadzenia sie na czas wakacji), stawki systematycznie ida sobie w gore.
No wiec tak: za takie cudo regułą jest ok. 800 - 1000 zl czynszu najmu (czyli frycowego do kieszeni właściciela), do tego lokator musi opłacić czynsz (150-300 zl) i media, według tego, co zużyje - tutaj kwoty sa naprawde rozne, zalezy np. czy w mieszkaniu jest gaz, czy wszystko na prąd, skąd ciepła woda i ogrzewanie (z MEC czy z jakiejś zbiorowej kotłowni) itp. Czyli najmujac mieszkanie co miesiac trzeba przewidziec na to ok. 1200 zl. Wlasciciel z kolei moze liczyc na 800 - 1000 zl, tyle dostaje do reki, reszte oplat reguluje najmujacy (czyli czynsz i media).
Mysle, ze takie mieszkanie o jakim mowisz(podejrzewam, ze moga to byc to okolice Radomskiej) mozna ocenic na te 800 - 900 zl. Zaleznie oczywiscie od wszystkich okolicznosci (w jakim stanie jest budynek - czy to nowe budownictwo czy przedwojenny dom ogrzewany piecem :) ), stopien sympatycznosci okolicy itp.
loisslane
 

Re: mieszkania w Kołobrzegu

Postprzez Suzy » wtorek, 27 sty 2009, 20:11

eh Sara zazdroszczę miłych sąsiadów...ja niestety trafiłam do klatki opanowanej przez taką jedną starą babcie spod nr 1 która cały dzień siedzi w oknie i chyba tylko czyha aż mój mąż wejdzie do klatki...a potem już tylko krzyczy regularnie co godzina na klatce < bo przecież nie zapuka jak człowiek do nas> a więc tak stoi i wrzeszczy żeby mąż posprzątał klatkę schodową, że jest po godzinie 16 i ludzie chcą odpoczywać a nie słuchać jak coś wierci i zaraz zadzwoni po policję ...i takie tam... :x
eh... już się nie mogę doczekać kiedy się wprowadzimy i zacznie jej płakać moje "słodkie maleństwo" dopiero się zacznie... :lol:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości