Microsoft pozwany o naciąganie klientów!

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Microsoft pozwany o naciąganie klientów!

Postprzez Bruno » wtorek, 26 lut 2008, 11:22

Kod: Zaznacz cały
Amerykański Sąd Federalny w Waszyngtonie wyraził zgodę, by pozew dotyczący sposobu, w jakim Microsoft reklamował komputery gotowe do współpracy z systemem Windows Vista, uzyskał status pozwu zbiorowego. Postępowanie w tej sprawie zainicjował jeden z klientów, rozczarowany faktem, że na komputerze z naklejką "Vista Capable" nie może korzystać z niektórych funkcji Visty.


Całość:
http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Mic ... 021067.844

Uwielbiam amerykański wymiar sprawiedliwości... :) Potrafia poprawić humor z rana.
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez r00t » wtorek, 26 lut 2008, 11:38

...i bardzo dobrze, też mam takiego "capable" laptopa i nie sądzę, żeby vista działała na nim w zadowalający sposób. tylko że mi było to obojętne bo laptop nie był kupowany pod vistę, więc nie był to dla mnie argument "za".

czytałem gdzieś, że na początku takim znaczkiem miały być oznaczone tylko mocne maszyny, ale ktoś w M$ zadecydował, że za mało takich znaczków będzie na rynku i zaczęli je naklejać jak leci na wszystko co było produkowane przed premierą visty.

mam nadzieję, że ten proces zakończy się jakąś okrągłą sumką "do wypłaty" dla poszkodowanych.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » wtorek, 26 lut 2008, 17:27

Wątpię żeby były odszkodowania, prędzej stanie na zakazaniu praktyk i niezrozumienu napisu reklamowego. Nalepa miała napis: przeznaczony do XP, zdolny do Visty - no ale kto mówił że do Visty z areo :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez r00t » wtorek, 26 lut 2008, 21:28

...myślę, że nie do końca tutaj chodzi o Aero, ale choćby o ilość pamięci RAM. M$ twierdzi, że minimum dla Visty to 512, tylko że po załadowaniu systemu nie zostaje ramu na normalną pracę z komputerem. Z moich obserwacji wynika, że minimum to 1 GB - nawet przy takiej ilości laptopy sprzedawane z Vistą i preinstalowanym Nortonem czołgają się niemiłosiernie..., a żeby wszystko było ok to 2 GB... cóż, zobaczymy jak to się skończy...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » wtorek, 26 lut 2008, 22:11

Doskonale rozumiejąc o co ci chodzi i przyznając ci rację, zabawię się w adwokata diabła odnośnie kwesti nalepki.

Sam mając lapka z XP-kiem i 2 GB RAM potrafię go spocić i "zamulić". Ale to mój wybór, używam pamięciożernych aplikacji.
A tutaj nikogo nie będzie obchodzić, że nie da się na tym pracować, że stoi w miejscu i myśli. System uruchomi się i tyle. Zresztą na upartego są użytkownicy którzy napiszą pismo w Wordpadzie, użyją Mail i Internet Explorera 7, pograją w sapera.
Będzie działać? Będzie!
Może trochę powoli, ale da się uruchomić.
Zdolny do uruchomienia Visty - kto powiedział, że ze wszystkimi bajerami? Zresztą jak sam napisałeś 512 MB według MS wystarcza. To nie wina MS, że dodatkowo zainstalowane aplikacje zewnętrznych producentów wymagają dodatkowych megabajtów RAM.
Nawet dzisiaj można kupić na przykład coś takiego:
Intel Celeron-M Celeron M 520 (1.60 GHz. 1MB cache), (...) , RAM: 512 MB, (...) , zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows Vista Basic. (PL)
Więc czyja to wina? MS czy producenta, że nie wyposaża swojego wyrobu w zapas pamięci RAM odpowiedni do typowych zastosowań, a daje tylko tyle, żeby uruchomił się system operacyjny.
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Uri » środa, 27 lut 2008, 23:34

KE zasadziła M$oftowi bodajże 899 mln euro kary za zagrywki monopolistyczne do tego... mniam.


a co takiego strasznego ta Vista Aero? widziałem gdzieś porównanie jej "bajerów" do Ubuntu i porównania w zasadzie nie było...
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez r00t » czwartek, 28 lut 2008, 12:12

wzt: vista jest lepszym systemem od XP koniec i kropka... jest przede wszystkim dużo bezpieczniejsza od swoich poprzedników... problem jest z użytkownikami, ciężko im zmieniać przyzwyczajenia... (tak samo było z XP) ...co do bajerów - vista to nie tylko bajery graficzne...

a odnośnie tematu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ta+Capable
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Viru$ » czwartek, 28 lut 2008, 14:25

r00t, bezpieczenstwo systemu operacyjnego w obecnych czasach zalezy raczej od uzytkownika a nie oprogramowania. Obecnie korzystam z ASUSa F3Sa-AS008G i po zmianie z Visty na XP Pro x64 3rd Edition wydajnosc systemu wzrosla mi o ponad 25%.
Poza tym zaczely dzialac mi programy, ktore na Viscie nie chcialy sie wogole uruchomic, np Transas Navigator, czy Max Sea v12. Nie mowiac o tym, ze odpalenie Bioshocka, Crysis`a, czy emulatora PCSX2 (playstation2), z wysoka jakoscia nie sprawia mi zadnych problemow.
Vista to aktualnie jedne wielki crap, pomijajac watpliwa jakosc SP1, ktory wywolywal wiecej problemow, niz jakiekolwiek update`y w XP.
Kazdy kto tu ma sprzet z Vista, predzej, czy pozniej zaczyna narzekac.
Zgadzam sie, ze pewne rozwiazania w Viscie sa rewelacyjne, ale nie powinno sie to odbywac kosztem reszty systemu. To tak jakbys kupil Ferrari i spedzal 90% czasu nie na jezdzeniu, tylko na usuwaniu usterek.
A tak o roznicach miedzy obydwoma systemami napisal pewien koles:
http://www.joemonster.org/art/8524/Nowy ... ftu-rzadzi
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Postprzez Bruno » czwartek, 28 lut 2008, 15:57

Viru$ napisał(a):Vista to aktualnie jedne wielki crap, pomijajac watpliwa jakosc SP1, ktory wywolywal wiecej problemow, niz jakiekolwiek update`y w XP.
Kazdy kto tu ma sprzet z Vista, predzej, czy pozniej zaczyna narzekac.
Zgadzam sie, ze pewne rozwiazania w Viscie sa rewelacyjne, ale nie powinno sie to odbywac kosztem reszty systemu. To tak jakbys kupil Ferrari i spedzal 90% czasu nie na jezdzeniu, tylko na usuwaniu usterek.


Nie narzekam na ten OS - więc nie każdy :P I nie usuwam usterek, tylko normalnie na co dzień korzystam...
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez r00t » czwartek, 28 lut 2008, 18:20

Viru$: bezpieczeństwo systemu nie tylko w dzisiejszych czasach zależy od użytkownika...

Ale oprogramowanie też jest ważne i tak zwana filozofia... Vista podpatrzyła z Linuxa (Unixa) wielopoziomowość użytkowników... owszem było to już we wcześniejszych wersjach, ale użytkownicy nie chcieli z tego korzystać... Ilu użytkowników XP zakłada sobie ograniczone konto do codziennej pracy z komputerem? UAC to doskonały kompromis... (który niektórzy ludzie ze względu na przyzwyczajenia wyłączają, tak samo jak menu start czy widok panelu sterowania) ...pamiętam jak narzekało się na XP... historia się powtarza i za dwa lata Vista będzie gościć na większej ilości komputerów... ..jak ludzie się zorientują że jakoś tak mniej virusów i spyware się im wgrywa do komputera (pod warunkiem, że nie wyłączają UAC i wiedzą do czego to służy)

Co do kompatybilności softu... jeżeli coś jest napisane "czysto" i poprawnie używa win API to będzie działać... jeżeli nie mogą być problemy... ale to jest sprawa developerów poszczególnych aplikacji...

Ja wolę serwisować komputery z Vistą, nie twierdzę, że XP to zły system, ale Vista to krok na przód... w dobrym kierunku. Oczywiście sprzęt pod nią musi być odpowiedni.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Uri » sobota, 1 mar 2008, 12:29

w zasadzie cale zycie spedzilem na systemach microsoftu wiec nie mam porownania... jeszcze jakis czas ;-)
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Agunia__ » niedziela, 2 mar 2008, 09:23

moja Vista pena traktuje jako dysk wymienny ale o wersji żeby Vista traktowała pena jako RAM jeszcze nie słyszałam... <Boże jak ja wytrzymałam z moją Vista 10mscy to ja nie wiem co chwila mnie wścieka>

Co do mojej "kochanej" Visty ... XP na tym moim laptopku by śmigał jak szalony a bynajmniej lepiej niżeli Vista... mam 1GB ramu procek 2.2 a ta cholera ciągle w okolicach 98% wydajności procesora... CPU na 50 co najmniej... i średnio raz na 12h zawiesza się wyświetlanie ekranu i pasek narzędzi staje się puzzlami na 500 elementów - sposobem na naprawę tego jest próba otworzenia pliku .jpg.... poza tym ... z ciekawszych rzeczy komunikaty typu: "Twój procesor przestał pracować - zostanie zrestartowany" lub... "Windows przestał pracować - <dwie opcje do wyboru> szukaj rozwiązania dla problemu, zamknij aplikację" ... nic dodać nic ująć... Wścieka mnie jedynie fakt, że instalują ten szajs na wszystkim - nie kupi się tu laptopa bez Visty... a sys jest bardziej dziurawy chyba niżeli ser szwajcarski...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez j0shu4 » niedziela, 2 mar 2008, 10:08

szybki pendrive zamiast ramu ?
to istnieja szybkie pendrive'y ?
:lol:
a teraz na powaznie :
DDR2:

* PC2-3200 to: (64 bity * 400 MHz)/8 = 3,2 GB/s
* PC2-4200 to: (64 bity * 533 MHz)/8 = 4,25 GB/s
* PC2-5300 to: (64 bity * 667 MHz)/8 = 5,3 GB/s
* PC2-6400 to: (64 bity * 800 MHz)/8 = 6,4 GB/s
* PC2-8500 to: (64 bity * 1066 MHz)/8 = 8,5 GB/s

USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z prędkością 480 Mb/s (60 MB/s). Ale w praktyce uzyskują jedynie prędkość 320 Mb/s (40MB/s).
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości