blokada konta bankowego, a potyczki urzedu (?) . help

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

blokada konta bankowego, a potyczki urzedu (?) . help

Postprzez FiDo » sobota, 16 lut 2008, 10:11

urzad skarbowy z dniem 11 lutego zablokowal mi konto bankowe tytulem nieplacenia mandatu. mandat zaplacilem 28go stycznia. o blokadzie dowiedzialem sie dopiero wczoraj przed 18, gdy potrzebowalem pilnie wydostac pieniadze. mila pani w punkcie obslugi klienta powiedziala mi, ze musze sie zgloscic z dowodami wplaty do swojego oddzialu. oczywiscie oddzial oddalony o kilka kilometrow, wiec nie bylo fizycznej mozliwosci sie tam dostac przed zamknieciem. i tak o to zostalem bez grosza przy duszy gdy tych pieniedzy potrzebowalem.

czy ktos byl kiedys w podobnej sytuacji? czy moge zadac odszkodowania za wynikla szkode?
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez cushu » sobota, 16 lut 2008, 17:22

podobno to jest nagminne.. Kiedy płaciłem mandat na poczcie kilka miesiecy temu pani w okienku powiedziała zebym przypadkiem w akcie niepohamowanej agresji nie wyrzucał dowodu wpłaty i trzymał go przez rok (czy jakoś tak), bo w urzedach maja taki burdel, ze właśnie w tym okresie wzywaja do płacenia zapłaconych mandatów.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Flo » sobota, 16 lut 2008, 17:43

ja place przez internet, wiadomo jaka procedura :) Na razie skuteczna. Ale czekam na nastepne mandaty :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Agunia__ » sobota, 16 lut 2008, 18:49

dokładnie - jak pastor powiedział - z dowodem wpłaty trzeba się pokazać w US ... co do odszkodowania - bardzo wątpię by coś się z tym udało... Skarbówka zawsze miała bardzo dużo mandatów płaconych i raczej przy niższych kwotach nie są w stanie tego ogarnąć więc stosują system pokazywania się z dowodem wpłaty... małe prawdopodobieństwo... "przecież mógł pan przyjść wcześniej i nie byłoby problemu.. bla bla bla..." ...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez FiDo » sobota, 16 lut 2008, 19:03

oczywiscie mam dowod wplaty i nie zawaham sie go uzyc :) jednak nie podoba mi sie takie rozwiazanie sytuacji. urzad albo bank powinni czuc sie zobowiazani powiadomic mnie o blokadzie konta zebym mogl na spokojnie problem w wolnym czasie rozwiazac. tymczasem dowiaduje sie w momencie gdy pieniadze sa mi bardzo potrzebne i nie mam mozliwosci ich wyplacenia. gdyby nie zyczliwosc mojego wspollokatora siedzialbym na glodzie przez caly weekend, gdyz oddzial do ktorego naleze jest w soboty nieczynny. chyba do Weissa z tym zadzwonie ;)
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Agunia__ » sobota, 16 lut 2008, 19:29

miałam podobnie, będąc na urlopie w Pl mój bank wspaniałomyślnie bez żadnej informacji zamknął mi konto - ot tak.. pieniądze przelano na konto oszczędnościowe, którego za nic nie dało się ugryźć a bieżące zamknięto i anulowano kartę, po tel miła pani mi oznajmiła, że to spowodowane było debetem... <jakim debetem jak pieniądze przelewali - ale ok> po powrocie z wakacji dowiedziałam się, że konto zostało zamknięte automatycznie ponieważ.... byłam 3 razy w Pl... tylko jakoś nikt nie uprzedził ani nie powiadomił - chociaż mieli maila, telefony, adresy - wszystko... a niby zachód... na szczęście otwarcie nowego konta to 5min a wybranie kasy bez karty/czeków na tzw dowód nie stanowiło problemu większego...
Ale fakt - banki mogłyby informować co robią z kontami... w Pl Inteligo jak mi zamknęło konto to nie powiedziało nic... chyba jedynie mBANK mi czasami daje znaki ze mam debet albo że jak nie zaloguje się na konto to mi zamkną... cóż... widać jeszcze trochę będzie trzeba poczekać na informowanie co się dzieje z kontami...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez tomek » poniedziałek, 18 lut 2008, 20:19

mi kiedyś zablokowali kwotę mandatu + koszty komornika skarbowego, konto bylo ogólne dostępne tylko pewna kwota wisiała zawieszona jako egzekucja skarbowa czy cos takiego po zapłaceniu mandatu w normalnym trybie odblokowali mi ta kwote. bank chyba nie powinien blokować całego konta o ile jest na nim wystarczająca kwota do zapłacenia mandatu...
Avatar użytkownika
tomek
Rozgrzewa się
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:18
Lokalizacja: Ze Szmulek

Postprzez Koala » środa, 20 lut 2008, 19:07

fido a mandat był zapłacony w terminie 7 dni?
Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez FiDo » piątek, 22 lut 2008, 07:11

Koala napisał(a):fido a mandat był zapłacony w terminie 7 dni?


nie byl. ale zostal pokryty po niedlugim czasie
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez FiDo » piątek, 22 lut 2008, 07:17

gim-kg napisał(a):Miałem tak samo, gdybyś miał (niepamiętam teraz dokładnie ale około) 12000 zł. na koncie na plusie to by sami zapłacili za ciebie, tzn bank by zapłacił pobierając prowizję. Jak się zabezpieczyc przeciwko takim praktykom:
1. Założyć osobne konto dla urzędu skarbowego (zwrot podatku pit) i tylko je podać do US
2. Mieć konto w innym banku i na nim trochę gotówki
3. Mieć kartę kredytową
4. Płacić w terminie mandaty

Chciałem w tej sprawie dzwonić do Weissa ale odpuściłem sobie. Chore prawo w Polsce.


wiesz, ja swojego konta nie podawalem urzedowi skarbowemu. sami je sobie znalezli :/
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Flo » piątek, 22 lut 2008, 07:51

FiDo napisał(a):
gim-kg napisał(a):Miałem tak samo, gdybyś miał (niepamiętam teraz dokładnie ale około) 12000 zł. na koncie na plusie to by sami zapłacili za ciebie, tzn bank by zapłacił pobierając prowizję. Jak się zabezpieczyc przeciwko takim praktykom:
1. Założyć osobne konto dla urzędu skarbowego (zwrot podatku pit) i tylko je podać do US
2. Mieć konto w innym banku i na nim trochę gotówki
3. Mieć kartę kredytową
4. Płacić w terminie mandaty

Chciałem w tej sprawie dzwonić do Weissa ale odpuściłem sobie. Chore prawo w Polsce.


wiesz, ja swojego konta nie podawalem urzedowi skarbowemu. sami je sobie znalezli :/


a niby jak?
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Viru$ » piątek, 22 lut 2008, 11:41

Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Postprzez Sato » czwartek, 28 lut 2008, 01:06

mi za mandaty bank zablokowal nalezna kwote i zawiesil debet, ale nie zablokowano mi mozliwosci korzystania z konta, dlatego za bardzo mnie to nie ruszylo, poza faktem koniecznosci pozbycia sie kilku stowek za wykroczenie ;/
Avatar użytkownika
Sato
Dyskutant
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 29 cze 2003, 22:24
Lokalizacja: z Marsa :)

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości