Poezja wyborcza

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Poezja wyborcza

Postprzez Konsul » piątek, 7 wrz 2007, 20:14

Rzekł Mądrości raz Krynica"

Zmienić musi się lewica

Zmienić musi każdy z Was

Mówi Wam - magister Kwas"

-

Marne mamy dziś poparcie

Przegrywamy już na starcie

Nic nie dają duże brzuchy

Dalej mówią nam "komuchy"

I przynoszą marne zyski

Tłuste i czerwone pyski

-

W związku z tym totalna zmiana

jest koniecznie przewidziana

Przykład musi iść od góry

Niech no tam towarzysz który

raczy zmienić swe oblicze

- Tu na Ciebie, Leszku liczę!

Zwrócił Kwas się do Millera

- Zmienić musisz coś, cholera,

Być jak "nówka" i bez wstydu

Kandydować z listy LiDu.

-

Miller przejął się nie lada

Skoro tak "magister" gada

I wie cała zagranica,

że odmienia się lewica.

Musi więc zdecydowanie

ulec moja twarz odmianie.

I już wpadł w radosne pląsy

- Wiem, dokleję sobie wąsy!



-Takie małe, bierutowe

W nich oblicze mam surowe!
Raczej na Witosa może

Nie wiem, lepiej w nich czy gorzej?

Albo, niby przez przypadek

Takie, jakie nosił "Dziadek"

Sam już nie wiem, może broda

mojej twarzy zmiany doda.

Ale jaka? Na Geremka

Nie za mała, nie za cienka?
Chyba bardziej dziś jest w cenie

Takie Siwca owłosienie,

Chyba żeby jak Lenina

brody, twarz się dopomina.

Ciężkie czeka mnie zadanie

Może raczej uczesanie?

- Za fryzurą wprost przepadam,

jaką nosi Michnik Adam.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez wredniak » sobota, 8 wrz 2007, 06:26

Kampanię wyborczą uważam za otwartą. Jak widać, będzie merytoryczna, pozytywna, itd.,itp.
wredniak
Ważniak
 
Posty: 213
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 21:42
Lokalizacja: kolobrzeg

Postprzez Konsul » sobota, 8 wrz 2007, 06:33

A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny :)
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać :)
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez abebe » niedziela, 9 wrz 2007, 15:22

Baby, chłopy inne twory, znów zbliżają się wybory!
Będą wkrótce w październiku, kandydatów jest bez liku
I Ci starzy i Ci młodzi, z Kołobrzegu, z miasta Łodzi
Z innych sadyb i chutorów, wielu także jest doktorów
Jeden doktor sławny Czesław, dumny jak towarzysz Wiesław
Naród z Czesiem, Cześ z narodem, czoło, lico, ma marsowe
Cyngle na kichawie błyszczą, nie przymierzysz cukier kryształ
Co niedzielę jest w kościele, Cześ i jego przyjaciele
Modlą się - "spraw dobry Boże, niech Platformę pług zaorze
Niech Platformę kombajn zmieli, LPR niech pioorun strzeli
Zaoraj Samoobronę, i to SLD szalone
PSL - do paszy i cementu, a nie do Parlamentu"
Czesław wzrokiem Boga szuka " Wymiksuj też Karpiniuka
Spac przez chłopinę nie mogę, ne jem też i pic nie mogę"
Wtem : odezwał się Bóg dobry " Dobrze, Czsłąw będę szczodry
Widzę plagi, krew pożogi, czarny PR, płacze trwogi
Kaczyńskiego brudne nogi, widzę Ciebie, widzę potop
Biały fartuch i stetoskop, wracaj chłopie do zawodu, zajmij się leczeniem wrzodów
Politykę odpuśc sobie, dużo zdrowia życzę Tobie"

autor abebe, peyotl alpaga i siedem browarów( dolarganu nie liczę)
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Postprzez mimoza » niedziela, 9 wrz 2007, 15:56

Adanio mistrzem rymów jest ...
też bym chciał napisać wiersz
lecz gorączka mnie uziemia
pozbawia weny i natchnienia
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez abebe » poniedziałek, 10 wrz 2007, 19:47

Rzekł raz Kaczor do Kaczora, a już była późna pora
"Bracie drogi co tu robic? Cała zgraja chce nas dobic.
Siła złego na bliźniaki, wciąż się tworzą nowe paki
eLPeeRy z UPeeREM, Giertych, Tusk, Lepper z Millerem
O Kwaśniewskim już nie wspomnę, nasze dni są niespokojne"
Druga Kaczka łypie okiem, i tak mówi stojąc bokiem
"Przejdźmy do branży filmowej, życie tam jest sielankowe
Odnajdziemy się w tej roli, znowu coś się podpirdoli"
abebe i dwa harnasie
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Postprzez Wald » wtorek, 11 wrz 2007, 15:39

Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny :)
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać :)

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez abebe » wtorek, 11 wrz 2007, 20:41

Wald napisał(a):
Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny :)
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać :)

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!

Waldunia? a moje wierszyki, jak oceniasz?
adanio :cry:
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Postprzez Konsul » wtorek, 11 wrz 2007, 20:56

Wald napisał(a):
Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny :)
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać :)

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!

Mistrzu, więcej luzu. Chyba wśród lewizny są chłopaki z poczuciem humoru? I nie wściskaj nienawiści w to wszystko, bo jak na razie to szafujesz tym pojęciem w stosunku do innych, a sam NIENAWIDZISZ Pisu i kaczorów. Ot taki paradoks światłego i tolerancyjnego lewuska :lol: Weź przykład z Abebe, a propos Abebe już zaraz coś dam od siebie w ramach tej poezji życząc samych super rymów :)
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Wald » czwartek, 13 wrz 2007, 08:56

abebe napisał(a):
Wald napisał(a):
Konsul napisał(a):A jakiś wierszyk kolega napisze? Może być merytoryczny i pozytywny :)
Trochę zacięcia literackiego trzeba w sobie poszukać :)

Ten "wiersz" to ma być literatura? To kwintesencja nienawiści do myślących inaczej niż ty, ułożona w strofy. Czysta grafomania!

Waldunia? a moje wierszyki, jak oceniasz?
adanio :cry:

Nic a nic nie oceniam ich wyżej pod względem merytorycznym. Tylko ich treść jest trochę bardziej dla mnie przyswajalna... :wink:
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez abebe » czwartek, 13 wrz 2007, 15:09

Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Postprzez Wald » piątek, 14 wrz 2007, 11:20

abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?

Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez abebe » piątek, 14 wrz 2007, 13:57

Wald napisał(a):
abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?

Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!

taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe :D
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Postprzez Wald » poniedziałek, 17 wrz 2007, 17:55

abebe napisał(a):
Wald napisał(a):
abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?

Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!

taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe :D
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....

To sobie poczytaj i porównaj moje i Twoje topiki.
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez abebe » poniedziałek, 17 wrz 2007, 20:23

Wald napisał(a):
abebe napisał(a):
Wald napisał(a):
abebe napisał(a):Tak myślałem! krytyk( bez urazy) się znalazł. w topicu dowcipy nie ma komentarzy, Konsul( Szacun!) założył temat "poezja wyborcza", jak masz Waldusiu wenę to coś napisz, jak nie to siedź cicho! bo kim Ty za przeproszeniem jesteś , żeby Nas krytykowac? Wisława Szymborska? za młody Walduś na Heroda jesteś . buehehehehehehhe
merytorycznie, to za przeproszeniem klocka w kiblu można postawic ( tu warzywka, tu mięsko, tu nabiał) a poezja? to poezja!
paniał?

Jestem kimś, kto troche poprawniej posługuje się językiem polskim, niż Ty. A jeśli chodzi o wiek - to zdziwiłbyś się...
Bez wyrazów uszanowania za "kiblowy" język.
Hej!

taaa, jasne, a łyżka na to niemożliwe :D
skąd mam wiedziec, że poprawniej posługujesz się językiem polskim, mam Ci wierzyc na słowo? nie znam Cię
łączę wyrazy .....

To sobie poczytaj i porównaj moje i Twoje topiki.[/quote}

Tak też zrobiłem i uważam, że ja posługuję się lepiej językiem polskim! :lol:
nie bądź śmieszny :lol:
"przeczytaj topiki" buehehehehehehhehehehehehehehehe, corega aż mi wyleciała :lol:
wogóle to walisz, ups , sorry. Najsampierw, chciałem pau szanownemu uświadomic, iż artykułuje Pan myśli swoje, mówiąc delikatnie nie do końca synchronizując się kompatybilnie z wyznaczonym przez Imc Konsula tematem.czyli offtopy walisz Man Człowieku. Joł Ziom!!!
Avatar użytkownika
abebe
V.I.P
 
Posty: 491
Dołączył(a): środa, 4 kwi 2007, 20:29
Lokalizacja: z pipki

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości