Wątek zmotoryzowanych :P

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Slayer » niedziela, 5 sie 2007, 10:30

Na co się tak zagapiłeś Kauczu, że Opla nie widziałeś? :wink:
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez Slayer » niedziela, 5 sie 2007, 10:35

ehh no bywa... ile niebiescy dali mandatu? bo punktów chyba z 6 co?
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez loisslane » niedziela, 5 sie 2007, 11:10

Widziałam wczoraj prawdziwego kretyna. Jeśli ktoś z Was rozpozna w nim siebie, niech wie, że brak mu kilku klepek.
Wieczór, po 22, ulica Solna. Latarnie nie dają tam oszałamiającego światła, więc panował lekki mrok. Samochody jak zwykle na tej trasie rozpędzone, bo to prosty odcinek. A ulicą, zajmując całą szerokość pasa jedzie sobie koleś na rolkach. Bez żadnego odblasku, chocby swiecącego paska na plecaku. Kierowcy zauważali go dopiero z odległości kilku metrów i zwalniali prawie w ostatniej chwili.
Co dla mnie najdziwniejsze, żaden nawet na niego nie zatrąbił. Jakby nieoświetlony bęcwał na drodze w nocy był naturalnym zjawiskiem. Zwalniali i grzecznie go wyprzedzali. W pewnym momencie z naprzeciwka jechał samochód policyjny. Panowie policjanci bez zwalniania minęli pana na rolkach, zatrąbili tylko krótko i pojechali dalej, bez żadnej reakcji.

Jeśli takie rzeczy dzieją się na ulicach, to wolę zostać pieszym.
loisslane
 

Postprzez Koala » niedziela, 5 sie 2007, 12:00

oo klasyczne najechanie na tył to ubezpieczeni poleci albo znizki albo zwyżka za szkode ehh nic miłego :yysss dobrze ze nikomu nic sie nie stało

a teraz wyobraz sobie loisslane niewidzialnych pieszych noca idących po ulicy albo rowerzystów bez jakikolwiek odblasków czy lampek. albo rowerowe gokarty na ulicach?

wczoraj wracajac z grzybowa widziałem korek ok godziny 18-19 dziwne co? taka godzina
spowodowane to było bryczką i para młodą, ale za nią jechała ciuchcia nasza kochana z goscmi weselnymi a za nia duuuzo aut kilka autobusów.
Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez Peny » niedziela, 5 sie 2007, 12:15

Achaja napisał(a):jesli ci z Trzebiatowa mają zielone, to tak jak powiedziałeś ci z Koszalina mają strzałkę, czyli "warunkową możliwość jazdy" (chyba tak się to nazywało) i mogą jechać tylko wtedy gdy nie jadą ci z Trzebiatowa
co więcej powinni się zatrzymać przed światłami na chwilę i dopiero jechać, jesli stwierdzą, ze z Trzebiatowa nikt nie jedzie

bez wzgledu na to kto ma jakie swiatlo, ci ktorzy jada od trzebiatowa muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z Koszalina. Przynajmniej tak mnie uczyli na kursie :)

Dzis pogoda wyborna, wiec korkow w miescie za wiele nie ma :) Wszyscy grzeją tyki na plaży. Idę i ja :twisted:
Avatar użytkownika
Peny
Terminator
 
Posty: 704
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 22:11

Postprzez ivanrs » poniedziałek, 6 sie 2007, 10:56

bez wzgledu na to kto ma jakie swiatlo, ci ktorzy jada od trzebiatowa muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z Koszalina. Przynajmniej tak mnie uczyli na kursie :)


Zielona strzałka to nie zielone światło, jak jest zielone światło dla jadących od Koszalina to oni mają pierwszeństwo natomiast w przypadku zielonej strzałki ( Skręcanie jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom. ) jadący od strony Koszalina ustępuje pierwszeństwa jadącym od strony Trzebiatowa. Zasada prawej ręki obowiązuje wtedy gdy wyłączone są światła i ruch jest regulowany przez znaki drogowe.
Avatar użytkownika
ivanrs
Bywalec
 
Posty: 29
Dołączył(a): wtorek, 14 gru 2004, 19:37
Lokalizacja: KG/PZ

Postprzez Mario » poniedziałek, 6 sie 2007, 17:07

ivanrs napisał(a):
bez wzgledu na to kto ma jakie swiatlo, ci ktorzy jada od trzebiatowa muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z Koszalina. Przynajmniej tak mnie uczyli na kursie :)


Zielona strzałka to nie zielone światło, jak jest zielone światło dla jadących od Koszalina to oni mają pierwszeństwo natomiast w przypadku zielonej strzałki ( Skręcanie jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom. ) jadący od strony Koszalina ustępuje pierwszeństwa jadącym od strony Trzebiatowa. Zasada prawej ręki obowiązuje wtedy gdy wyłączone są światła i ruch jest regulowany przez znaki drogowe.


Zgodze się, tyle że jadący z Trzebiatowa i skręcający w lewo też ma (o ile pamiętam) zieloną strzałkę tyle że w lewo.

No i jeszcze pamiętajcie o tym znaku "droga z pierwszeństwem" który stoi za światłami na początku dwupasmowej Walki Młodych. Kogo on dotyczy? Obie drogi schodzą się w jedną za tym znakiem.

Jednego jestem pewny - to skrzyżowanie jest źle oznakowane.
Avatar użytkownika
Mario
Dyskutant
 
Posty: 157
Dołączył(a): czwartek, 6 sty 2005, 00:12
Lokalizacja: stąd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości