przez MAJAK » poniedziałek, 23 lip 2007, 15:39
Nie sądzę Bruno abyś kiedykolwiek zasiadał za kierownica, twoje teoretyczne wywody też nie są właściwe - przeczytaj przepis ze zrozumieniem. Jeżeli pojazd znajduje sie na pasie wskazującym kierunek jazdy w prawo to na lewy pas może się dostać ustąpiwszy pierwszeństwa pojazdom poruszającym się na nim. Sytuacja szczególna, wymagająca uprzejmości i kultury ze strony kierowców występuje wówczas gdy dwa pasy ruchu z różnych przyczyn przechodzą w jeden (np. remont jednego pasa), powinno się stosować sposób tzw. na suwak w którym na pas przepuszcza co drugi pojazd. Co się tyczy ul. Rzecznej, to oczywiście w niektórych przypadkach powinno sie przepuszczać, ale należy to robić z głową. Byłem świadkiem jak "kulturalny" kierowca przepuścił pojazd skręcający w lewo, w sytuacji gdy w przeciwnym kierunku przemieszczała sie długa kolumna pojazdów - na kilka minut zatrzymał ruch pojazdów. Uprzejmość i kultura kierowców wskazana , ale należy przy tym myśleć.