Zmiany zmiany zmiany

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez EKG » piątek, 11 maja 2007, 16:51

Wymysł-porażka. Jak dla mnie jedna wielka cenzura. Najpierw mnie admin wykosił (jakotako), a teraz już całkiem wiellllllkkkkkaaaaa nnnnuuuudddddaaaaaa. ;/ Mimo że nie należałem do jakiś zaciekłych dyskutantów, to teraz jest, to dla mnie kolejny przykład cenzury i manipulowania tym forum przez administratorów. [smilie=shutup2.gif] Podobnym sposobem "umarło" forum SKK teraz kolej na tkk. Dziękuję i żegnam. :cenzura:
Avatar użytkownika
EKG
Ważniak
 
Posty: 294
Dołączył(a): sobota, 11 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: JAKOTAKO

Uwagi o dostępie do forum

Postprzez tad » poniedziałek, 25 cze 2007, 08:31

W znanych mi forach (czy poprawnie!?) internetowych uczestnicy rejestrują się podając swoje dane personalne i adres e-mail. Wiarygodność danych trudno jest zweryfikować. Jedynym parametrem weryfikowalnym jest adres e-mail uczestnika, choć nie do końca. Podczas zakładania skrzynki pocztowej, na serverze odnotowany zostaje unikalny numer IP komputera, z którego korzystano podczas zakładania skrzynki pocztowej. Co z tego, skoro czynność tę można wykonać z dowolnego komputera np. w kawiarence internetowej. Zatem identyfikacja właściciela internetowej skrzynki pocztowej napotyka na znaczne trudności. Jeżeli w kawiarence prowadzi się dokładną ewidencję osób wraz z czasem dostępu - jest to możliwe, ale w przypadku pracowni komputerowych w szkołach czy uczelniach, jest problem.
Wynika z tego, że na forach toczą się dyskusje w dużym stopniu anonimowe, stąd i wypowiedzi uczestników wielokrotnie odbiegają od przyjętych ogólnie zasad. Trudno jest upilnować wśród tysięcy uczestków forum należyty poziom dyskusji i poprawność prawną. Stosuje jednak pewne zasady ograniczonego wpływu właścicieli serwerów na przebieg dyskusji na forach. Zasady te sprawdzają się w praktyce.
Pełna i 100% wiarygodność uczestników forum stosowana przez TKK jest działaniem trochę asekuracyjnym bo istnieją przecież sposoby moderowania dyskusji i wpływania na jej poziom i treści. Niekiedy brak anonimowości nie sprzyja otwartości i szczerości (księdzu na spowiedzi powierza się najgłębsze tajemnice), a forum w takim przypadku przeradza się w swoistą protezę.

PS.Prośba o nietraktowanie mojej wypowiedzi zbyt poważnie.
tad
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 22 cze 2007, 09:09

Postprzez r00t » wtorek, 26 cze 2007, 09:38

tad: ty chyba nigdy nie byłeś po tak zwanej "drugiej stronie" ...moderować owszem można, ale nikt tutaj nie poświęca życia na czytanie forum 24h na dobę... to jest zwyczajnie niewykonalne.
Nie będziemy wiecznie bawić się w "wychowawców" i prowadzić za rączkę piszących...

Co do anonimowości... ja uważam że się mylisz... jeżeli ktoś nie potrafi szczerze rozmawiać nie będąc anonimowym to jest po prostu pozerem i tchórzem, który nie chce wziąć odpowiedzialności za to co mówi publicznie.

Łatwo jest zalogować się jako X i jechać po wszystkich, a w świecie realnym być klakierem, który włazi w tyłek bez opamiętania.

Ograniczenia mają na celu wymuszenie postawy odpowiedzialnej za swoje słowa - i tyle. Na forum można powiedzieć wszystko, tylko trzeba ubrać to w odp. słowa. Jeżeli ktoś się nie wysila i ma gdzieś poziom swoich wypowiedzi.. cóż, sam sobie wystawia wizytówkę.

Jak już pewnie zauważyłeś wszystkie te rygory dotyczą tylko polityki i naszego miasta czyli jednego działu.

Jeżeli chcesz pisać anonimowo.. proszę bardzo całe forum jest do dyspozycji. (tylko zgodnie z podziałem tematycznym)

Jak tu było wcześniej większość pamięta. Pamiętamy też "byty wirtualne" przed sądem, żeby uniknąć takich sytuacji ograniczenia muszą być... wszystko dlatego, że grupa ludzi , która zajmuje się dziennikarstwem czy polityką w tym mieście nie potrafiła trzymać poziomu... kultury osobistej. Traktowali to miejsce jak ścianę na której można pisać bezkarnie "HWDP". Nie twierdzę, że teraz jest idealnie... ale przynajmniej każdy pracuje na swoje konto... i na swój wizerunek.

Przykład z księdzem jest nie trafiony, bo forum to nie konfesjonał... tutaj toczy się rozmowa publicznie.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Pigul » wtorek, 26 cze 2007, 12:25

Krzysiu "HWDP" jest bledne poniewaz pierwsze slowo z tego slangu pisze sie przez "ch" co powinno dac "CWDP" ;)
Avatar użytkownika
Pigul
Twardziel
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 07:32
Lokalizacja: Z Miasta
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » wtorek, 26 cze 2007, 20:43

ot r00t - wychowaca nasz :lol: jak ojciec dba o dobre wychowanie i postawę obywatelską dziatków. On jedyny sprwiedliwy i wszytko wiedzący. Dziękujemi Ci r00t. :prosze:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

To bardzo proste

Postprzez tad » środa, 27 cze 2007, 07:37

Skoro Administrator wyłożył swoje racje w kwestii nadzoru nad przebiegiem dyskusji na forum, temat podtrzymam.
Aby ustrzec się przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi niestosownych zachowań na forum wystarczy mała informacja podana dla dyskutantów, tak jak czynią to inne portale np. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal xxxx.xx nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodatkowo, dbając o autorytet i dobre imię portalu, można zastrzec sobie w regulaminie forum, że wypowiedzi naruszające obowiązujące prawo, mogą być usuwane lub uczestnik forum może być zablokowany. Może to być nawet konieczne w przypadku takich wypowiedzi które będą np. gloryfikować faszyzm, komunizm, antysemityzm itp. Przepisy dotyczące wolności słowa określają te kwestie dość dokładnie.
Pyskówki lub połajanki jakie zdarzyć się mogą nie należą do tej kategorii tematów, a wszelkie wynikające stąd konsekwencje prawne nie dotyczą bezpośrednio portalu.
Zgadzam się z tezą, że nie sposób nadzorować dyskusji przez 24h, ale można skorzystać z pomocy dyskutantów prosząc ich o zgłaszanie wypowiedzi naruszających prawo lub dobry obyczaj do Administratora.
Sprawa jest bardzo prosta o ile celem istnienia forum powinno być tworzenie warunków do swobodnej, nieskrępowanej dyskusji. Problem staje się bardziej złożony, gdy forum i dyskusje na nim prowadzone mają służyć innemu celowi (jakiemu?).
Swoją drogą, temat który poruszyłem jest interesujący.
tad
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 22 cze 2007, 09:09

Re: To bardzo proste

Postprzez j0shu4 » środa, 27 cze 2007, 07:43

tad napisał(a):Skoro Administrator wyłożył swoje racje w kwestii nadzoru nad przebiegiem dyskusji na forum, temat podtrzymam.
Aby ustrzec się przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi niestosownych zachowań na forum wystarczy mała informacja podana dla dyskutantów, tak jak czynią to inne portale np. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal xxxx.xx nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodatkowo, dbając o autorytet i dobre imię portalu, można zastrzec sobie w regulaminie forum, że wypowiedzi naruszające obowiązujące prawo, mogą być usuwane lub uczestnik forum może być zablokowany. Może to być nawet konieczne w przypadku takich wypowiedzi które będą np. gloryfikować faszyzm, komunizm, antysemityzm itp. Przepisy dotyczące wolności słowa określają te kwestie dość dokładnie.
Pyskówki lub połajanki jakie zdarzyć się mogą nie należą do tej kategorii tematów, a wszelkie wynikające stąd konsekwencje prawne nie dotyczą bezpośrednio portalu.
Zgadzam się z tezą, że nie sposób nadzorować dyskusji przez 24h, ale można skorzystać z pomocy dyskutantów prosząc ich o zgłaszanie wypowiedzi naruszających prawo lub dobry obyczaj do Administratora.
Sprawa jest bardzo prosta o ile celem istnienia forum powinno być tworzenie warunków do swobodnej, nieskrępowanej dyskusji. Problem staje się bardziej złożony, gdy forum i dyskusje na nim prowadzone mają służyć innemu celowi (jakiemu?).
Swoją drogą, temat który poruszyłem jest interesujący.

przeczytaj regulamin forum
rzuc okiem na dol strony
pozdrawiam
:)
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Podsumowanie

Postprzez tad » środa, 27 cze 2007, 16:27

Spojrzałem w dół i wszystko się zgadza. Tym bardziej pozostaje aktualne przedostatnie zdanie mojej wypowiedzi. Na tym wątek kończę i niech tak zostanie.
Pozdrowienia...
tad
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 22 cze 2007, 09:09

Re: To bardzo proste

Postprzez Demurrer » środa, 27 cze 2007, 16:38

tad napisał(a):Aby ustrzec się przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi niestosownych zachowań na forum wystarczy mała informacja podana dla dyskutantów, tak jak czynią to inne portale np. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal xxxx.xx nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
.


Tego typu disclaimer jest w Polsce zupełnie indyferentny z punktu widzenia odpowiedzialności prawnej administratora form.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Re: To bardzo proste

Postprzez dziewuszka » poniedziałek, 16 lip 2007, 16:57

Demurrer napisał(a): indyferentny z punktu widzenia odpowiedzialności prawnej administratora form.


Wymiękam... wystarczyło napisać obojętny...
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć

Postprzez Sasuke » sobota, 4 sie 2007, 21:03

JA tam się nie wstydze niczego ;d
Avatar użytkownika
Sasuke
Rozgrzewa się
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 4 sie 2007, 11:45
Lokalizacja: ftp

Postprzez tomek » piątek, 14 wrz 2007, 21:29

Nie mogę pisać postów na forum... Ma to jakieś znaczenie, że logowałem się ostatnio jakieś 3 - 4 lata temu?
Avatar użytkownika
tomek
Rozgrzewa się
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:18
Lokalizacja: Ze Szmulek

Postprzez loisslane » środa, 3 paź 2007, 07:43

Przycisk "Emoty" przy shoutboksie - rewelacja :)
loisslane
 

Re: To bardzo proste

Postprzez rysio » czwartek, 13 gru 2007, 15:22

Demurrer napisał(a):Tego typu disclaimer jest w Polsce zupełnie indyferentny z punktu widzenia odpowiedzialności prawnej administratora form.

z jakimż to mądrym człowiekiem mamy tu zaszczyt obcować - piękna mowa.

p.s. zależy Ci żeby mało kto zrozumiał? bo boisz się ataku ciemnego luda?

i proszę mi nie pisać, że te słowa (które - to przecież jasne) znajdują się w słowniku i jako takie mają być zrozumiałe i kto nie kuma ten nieuk i debil. ten argument nie zadziała.
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości