szybka jazda w centrum

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 18:04

ale debata:

powtzram - nie przy chodniku ścieżka biegnie tylko na chodniku - piesi, dzieci, psy, koty, nawaleni etc... i trzeba się przez to czołgać, bo o jeździe nie ma mowy...

więc nie mówcie mi o ścieżkach rowerowych - to jakaś paranoja... jadę ulicą a jak jest niebezpiecznie np. na kmiennej jadę chodnikiem... mozecie mnie nazwać anarchistą ale wybieram zycie a nie starcie z autobusem - hauk
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 18:08

nie anarchista, ale hipokryta
auto i przestepstwo dorgowe be, a mimioza + rower i przestepstwo drogowe do zaakceptowania...
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 18:30

Bruno - zlituj się - jak nie łamać przepisów gdy scieżka biegnie chodnikiem, jak jechac ulica kamienną - w ruchu ciężarówek ? to jest niemozliwe,

hipokryzją byłoby gdybym łamał przepisy i udawał, że tego nie robię - a ja o tym mówie otwarcie i publicznie więc yto nie jest hipokryzja - to jest jawne nieprzestzegranie głupich przepisów, ... pozdr, . idę na piwo... bez roweru
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 18:33

tylko nie szczaj w magnolie w miejscu publicznym, to tez przestepstwo :P
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 18:49

Bruno napisał(a):tylko nie szczaj w magnolie w miejscu publicznym, to tez przestepstwo :P


to licencja poetica - rozróżniaj literaturę od życia - skończyłem właśnie wczoraj rozdział ...

szczanie w magnolie o trzeciej nad ranem
odurza niesłychanie...
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 18:54

mam nadzieje, ze nie przez portki...

PS To zwyczajny sarkazm, moze teraz zamiar zrozumiesz.
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » sobota, 26 maja 2007, 19:47

Bruno napisał(a):to moze ja bede jezdzic autem po chodnikach, bo powoli...

lamiesz prawo i tyle

rower nie wyrządzi przechodniowi takiej krzywdy jaką mógłby samochód. lub quad... a idioci na quadach... też zdarza im się jeździć po chodnikach...
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 19:48

mylisz sie, wtargniecie roweru na jezdnie czesto konczy sie tragiczniem a poza tym prawo jest prawo, nie sadzisz ??
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » sobota, 26 maja 2007, 20:26

Bruno napisał(a):mylisz sie, wtargniecie roweru na jezdnie czesto konczy sie tragiczniem a poza tym prawo jest prawo, nie sadzisz ??

sądzę tak, jak mi kiedyś jeden prawnik poradził - jeśli przepisy są bez sensu to za słuszne uznaję ich naginanie. i dlatego na kamiennej tez wybiorę chodnik jadąc rowerem. (chyba, że będzie to lato i ten fragment drogi będzie jak zwykle latem - zakorkowany - wtedy spokojnie przemknę między slimaczącymi się autami)

a poza tym co to znaczy "tragicznie"? rowerzysta zabił przechodnia???
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez j0shu4 » sobota, 26 maja 2007, 20:29

rysio napisał(a):
Bruno napisał(a):mylisz sie, wtargniecie roweru na jezdnie czesto konczy sie tragiczniem a poza tym prawo jest prawo, nie sadzisz ??

sądzę tak, jak mi kiedyś jeden prawnik poradził - jeśli przepisy są bez sensu to za słuszne uznaję ich naginanie. i dlatego na kamiennej tez wybiorę chodnik jadąc rowerem. (chyba, że będzie to lato i ten fragment drogi będzie jak zwykle latem - zakorkowany - wtedy spokojnie przemknę między slimaczącymi się autami)

a poza tym co to znaczy "tragicznie"? rowerzysta zabił przechodnia???

moze np. najechac na twoje dziecko z duza predkoscia , wchodzisz w to ?
mialem podobna sytuacje , zdazylismy zareagowac
wyobraznia i jeszcze raz wyobraznia
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez rysio » sobota, 26 maja 2007, 20:34

j0shu4 napisał(a):wyobraznia i jeszcze raz wyobraznia

fakt wielu rowerzystów pozwala sobie na zbyt wiele i wyobraźnią, ani rozsądkiem nie grzeszą, ale czy znaczy to, że tym rozważnym i używającym mózgu również zakazać mamy?
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Tisaja » sobota, 26 maja 2007, 20:37

rysio.. załamujesz mnie...
a poza tym co to znaczy "tragicznie"? rowerzysta zabił przechodnia???

Kierowca samochodu widzi nadchodzących pieszych i zwalnia lub przejeżdża widząc , jak wygląda sytuacja.. a rower wjeżdża szybko i kierowca może nie zdążyć.
Tragedia gotowa rowerzysta ucierpi... ze o lakierze nie wspomnę.. :twisted:

Rower na chodniku - pieszy nie spodziewający sie nadjeżdżającego z tyłu roweru zmienia kierunek , przeskakuje sobie z jednego kwadracika chodnika na boczny... a co? Wolno mu...
i wpada na niego rower... dzieci często tak robią... ( ja też :lol: )...

Złamania, potłuczenia, wstrząsy mózgu...

Dość obrazowo? :|
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez j0shu4 » sobota, 26 maja 2007, 20:37

oczywiscie ze nie
nie chce nikomu zabraniac jezdzenia po chodniku
moim zdaniem straz miejska powinna sie tylko baczniej temu przygladac
i reagowac szybko i zdecydowanie , to samo policja
zreszta inna sprawa ze rowerzysta jadacy srodkiem drogi poza chodnikiem jest jeszcze wiekszym zagrozeniem dla ruchu , przyklad rowerzysci jadacy srodkiem solnej
ps. sprawa quadow i skuterow - to ze nikt nie zajal sie jeszcze ostro takimi jazdami po chodnikach na ogrodach to dopiero skandal , ostatnio dosc czesto slysze ryk silnikow wlansie tam
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Uri » sobota, 26 maja 2007, 23:19

kierowców rzeczonych quadów chyba można by oskarżyć o zakłócanie spokoju na obszarze zabudowanym? chodzą głośniej od TIR-ów.

anyways, rowerzysta bez wyobraźni jest bardzo niebezpieczny poprzez to do czego może doprowadzić. jak chociażby szybki wjazd na przejście dla pieszych (czego zrobić swoją drogą NIE MOŻE wedle prawa - musi zsiąść i rower przeprowadzić, nie mówię tu o przejeździe dla rowerów) może spowodować gwałtowną reakcję kierowcy nadjeżdżającego samochodu, co skończyć może się tragicznie...
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » niedziela, 27 maja 2007, 02:37

Tisaja napisał(a):Dość obrazowo? :|

dość kasandrycznie i demagogicznie...
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości