kolorowe kredki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez myśliwiec » niedziela, 20 maja 2007, 22:37

ale pojechales

a sciana w odcieniu niewinnego rozu cos ci mowi? ;)
jak zapytalam pana w komforcie o wykladzine w kolorze lawendy to pokazal mi ultramarynowa! buuuffffff
myśliwiec
Mistrz klawiatury
 
Posty: 357
Dołączył(a): wtorek, 23 wrz 2003, 16:24

Postprzez loisslane » poniedziałek, 21 maja 2007, 07:37

Daltonizm to chyba lekka przesada, ale faktem jest, że panowie z nazywaniem kolorów pewne problemy mają :) zabawne sytuacje z tego wychodzą.
Ot, choćby rozmowa mojej siostry z mężem:
- Przynieś tę szarą kurtkę, schowam ją do szafy
- Eee... ale ja nie mam szarej kurtki
- Nie wygłupiaj się, mówię o tej szarej z czarnym kapturem
- ????
- No przecież wisi na wieszaku!
- Aaaaa, ta brązowa?!!!
:lol:
loisslane
 

Postprzez telka_es » poniedziałek, 21 maja 2007, 08:40

a ja się ostatnio dowiedziałam że mój przedpokój jest różowy :lol:

a on jest po prostu fioletowy......

szczerze piewrwszy raz się z takim czymś spotkałam
:roll:
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez Uri » czwartek, 24 maja 2007, 10:41

a mówią że faceci to seksiści...

nie mam osobiści problemów z odróżnieniem odcieni kolorów od siebie. problem pojawia się przy tych poj***ych nazwach ;-)
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » czwartek, 24 maja 2007, 16:32

barmaid napisał(a):gorsety, gorsety... nie kombinuj. Bielizna to inna bajka, bielizna jest dla Was....chociaz i tak nie rozróżniacie, czy biała, czy morelowa, czy błękit paryski

błękit paryski i siena palona - pamiętam z przedszkola - takie były kolory w jedynych dostępnych poza pewexami plakatówkach. a właściwie to jaka to barwa ten błękit paryski? byłem niedawno w Paryżu i jakoś nic błękitnego mi się w oczy szczególnie nie rzuciło... a co do pytania - jakie to są barwy te błękit i niebieski? tzn jaka jest różnica? może wkleiłybyście drogie panie obrazki z próbkami?

barmaid napisał(a):No dla facetów właśnie. Idę do sklepu, wybieram kolor na ścianę i mówię do męża szanownego, idź i kup mi pomruku lwa 5 litrów. Idzie i kupuje, po problemie. Gdybym mu powiedziała :wiesz, tam jest taki kolor coś pomiędzy biskupim a lilaróz, to by mnie wysmiał

a pomruk lwa? skąd niby Twój mąż wiedział co to jest? ja jakoś nie mogę skojarzyć koloru z lwem otwierającym paszczę... jedyne co mi się kojarzy to mojego małego lwa domowego zieew:
Obrazek

barmaid napisał(a):a przepraszam bardzo... Przełóżcie swoje barwy na półtno panowie, to uwierzę, że wasze wnetrze bogate w kolory jest. Dla mnie tylko Van Gogh, coś kumał, ale to świr był

aha! my nie zauważamy kolorów a wy nie zauważacie żadnych malarzy poza Van Goghiem?

barmaid napisał(a):No bo upraszanie druga naturą faceta. Wszystko potrafią uprościć...każdy problem, rozmowę, nie ogranicza się to do nazewnictwa kolorów. Normalne

A komplikowanie pierwsza naturą kobiety [smilie=ras.gif]

keeper napisał(a):no ja nie wiem z tymi kolorami, czasami to ludzie przesadzaja, np opis " i byla ubrana w sukienke w kolorze majtkowego rozu..", nooo superr, czyli co?

to akurat wiem!!! to taki wyblakły :) dobrze? mam rację?

Agunia napisał(a):może i tak, ale mimo wszystko to zabawne i fajne są kłótnie z mężczyznami o te kolory czerwony, niebieski, zielony, czarny, biały, żółty, pomarańczowy, różowy.... dalej wyobraźnia nie sięga

nie wyobraźnia, bo te wszystkie barwy jesteśmy w stanie zaobserwować, tylko nazywanie ich jest dla nas najwyraźniej czynnością marnującą czas, siły witalne, czy co tam jeszcze...

McCool napisał(a):Ten temat ma zabarwienie seksistowskie

a to jakaś nowa barwa? tez jej nie znam :)

0wn4g3 napisał(a):Przynajmniej my krwawimy, tylko jak się zatniemy

trochę jakby to związku z tematem nie miało

0wn4g3 napisał(a):Czasem po prostu lubię podnieść ciśnionko co niektórym kobitkom

od takich zdrobnieniutkich słóweczek nasz język dziecinnieje. niedługo będziemy mówić języczkiem polskim.

Uri napisał(a):problem pojawia się przy tych poj***ych nazwach

prawda, choć dałoby radę to wyrazić inaczej ;)
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez j0shu4 » czwartek, 24 maja 2007, 16:56

sprawa jest prosta
kobiety posluguja sie tylko RGB
faceci maja w oczach wzornik PANTONE
dlatego nie daja sie wciagac w glupoty typu lwi pomruk
zwiezle i na temat
ps. chcialbym niesmialo zauwazyc ze wszyscy najslynniejsi malarze to faceci
nie kobiety , to samo moglbym powiedziec o filozofach naukowcach itd itp
ps2. curie-sklodowska podobno bylo kobieta ale teraz juz to ciezko stwierdzic
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Demurrer » czwartek, 24 maja 2007, 17:13

j0shu4 napisał(a):
ps. chcialbym niesmialo zauwazyc ze wszyscy najslynniejsi malarze to faceci
nie kobiety , to samo moglbym powiedziec o filozofach naukowcach itd itp
ps2. curie-sklodowska podobno bylo kobieta ale teraz juz to ciezko stwierdzic


:) :D :lol: :twisted: :spoko:
Jaki soczysty seksizm.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez j0shu4 » czwartek, 24 maja 2007, 17:16

poniewaz my samce musimy od zarania dziejow odpierac ataki zazdrosnych o nasze zdolnosci i zalety kobiet :twisted:
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Demurrer » czwartek, 24 maja 2007, 18:54

j0shu4 napisał(a):poniewaz my samce musimy od zarania dziejow odpierac ataki zazdrosnych o nasze zdolnosci i zalety kobiet :twisted:


Bo baby trzeba trzymać krótko...


góra
rok, dwa..
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez padalec_ » czwartek, 24 maja 2007, 19:07

Demurrer napisał(a):
Bo baby trzeba trzymać krótko...


góra
rok, dwa..

Kiedyś może poznasz kobietę albo mężczyznę życia i zmienisz zdanie. Życie będzie bardziej kolorowe. Bo żeby życie miało smaczek ...
padalec_
Twardziel
 
Posty: 98
Dołączył(a): czwartek, 13 lip 2006, 17:43

Postprzez Demurrer » czwartek, 24 maja 2007, 19:10

padalec_ napisał(a):
Demurrer napisał(a):
Bo baby trzeba trzymać krótko...


góra
rok, dwa..

Kiedyś może poznasz kobietę albo mężczyznę życia i zmienisz zdanie. Życie będzie bardziej kolorowe.


Jak kredki?
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez MadziUlka » czwartek, 24 maja 2007, 20:27

Ja tam też nie znam nazw tych wszystkich kolorów
a szczerze mówiąc to wiele z tych przez Was wymienionych
"słyszę" po raz pierwszy... ale jakoś nie jest mi z tego powodu
jakoś specjalnie smutno... Dlatego też jakoś nie mam nic do tego,
że Panowie nie rozróżniają kolorów (a tak na marginesie to co innego rozróżniać,
a co innego nazwać ;) )
pozdrowionka dla wszystkich :)
Avatar użytkownika
MadziUlka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 300
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 17:33
Lokalizacja: z rajskiej doliny :)

Postprzez Vin » sobota, 26 maja 2007, 22:00

ekhm.... kolory sexu
latynoski, azjatki, mulatki, murzynki
te kolory panowie na bank rozrozniają

:twisted:
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez Agunia__ » sobota, 26 maja 2007, 22:30

dlatego najlepsze sa odcienie szarosci ;) ja jakos wole cz-b niz jakies blekity paryskie, sienny palone etc chociaz jestem kobieta... a z nazw to owszem kojarze troszke ale i tak zawsze wole opisac np "no jakby wymieszac szary, zolty, bialy i pomaranczowy to taki kolor by byl" ;)
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości