Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Flo » środa, 21 mar 2007, 14:22

Olga - zwiastuny pokazuja najciekawsze momenty filmu, wiec czesto po zwiastunie mozna sie zawiesc :)

Francuski Numer

Dobra gra Jana Frycza, naprawde dobra kreacja
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mafi » środa, 21 mar 2007, 15:10

"Crash" [Miasto gniewu], sama nie wiem co sądzić o tym filmie, ale skoro po 15 min. nie wyłączyłam to coś w nim musiało być. I pewnie było...
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Olga » środa, 21 mar 2007, 16:38

Flo napisał(a):Olga - zwiastuny pokazuja najciekawsze momenty filmu, wiec czesto po zwiastunie mozna sie zawiesc :)

Ciiiiiiiiiiiiiiiiiii :roll:
Mam tak wielką słabość do 'Piratów z Karaibów', że zamierzam być nastawiona optymistycznie ;) Liczę, że na zwiastunie pokazali świetne momenty równie świetnego filmu :p
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Flo » środa, 21 mar 2007, 17:54

Olga napisał(a):
Flo napisał(a):Olga - zwiastuny pokazuja najciekawsze momenty filmu, wiec czesto po zwiastunie mozna sie zawiesc :)

Ciiiiiiiiiiiiiiiiiii :roll:
Mam tak wielką słabość do 'Piratów z Karaibów', że zamierzam być nastawiona optymistycznie ;) Liczę, że na zwiastunie pokazali świetne momenty równie świetnego filmu :p


nie pilem akurat do Piratow bo tez lubie, lecz ogolnie :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » środa, 21 mar 2007, 19:40

Flo napisał(a):Olga - zwiastuny pokazuja najciekawsze momenty filmu, wiec czesto po zwiastunie mozna sie zawiesc :)

Francuski Numer

Dobra gra Jana Frycza, naprawde dobra kreacja


Nuda do potęgi. Bardzo polecano mi ten film, ale dawno nie widziałem podobnej lipy.
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez yennefer » środa, 21 mar 2007, 21:39

Olga napisał(a):
kamila napisał(a):Czekolada, w reżyserii Lasse Hallström.


Tak Tak i jeszcze raz Tak !!
To jest jeden z tych filmów, które nigdy mi się nie nudzą :) Mogę go oglądać zawsze i wszędzie :) Jest cudowny, magiczny... przesłodki (dosłownie :p ) Wspaniała historia, piękne zdjęcia, interesująca muzyka... no i ta główna para: Juliette Binoche i Johnny Depp :zakochany:
Zawsze po seansie mam ochotę na coś bardzo słodkiego :twisted:




też obejrzałam wczoraj, faktycznie niezły film, taki bajkowy, magiczny klimat.. ;)
poza tym Depp rewelacyjnie sprawdza się w roli takich dziwnych, oryginalnych typków, świetny aktor i świetny facet :twisted:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Olga » czwartek, 22 mar 2007, 14:32

''Maria Antonina'' ''Marie Antoinette'' (2006)

Film w reżyserii Sofii Coppoli, z Kirsten Dunst w roli głównej.
Historia młodziutkiej Marii Antoniny, córki rodu Habsburgów, która zostaje żoną króla Ludwika XVI.

Film jest.... dziwny :| To znaczy nawet mi się pobodał, ale miałam dziwne odczucia gdy pojawiły się napisy końcowe [smilie=hmmm.gif]
Wymyślne suknie, buty, 'fryzury', ciągłe imprezy, szastanie pieniędzmi, ciągłe ploty i obgadywanie, kontrowersje, obłuda, problemy w alkowie, zbunowany lud i dużo dużo więcej spraw... wszystko kolorowe, błyszczące, momentami rozbrajająco śmieszne czy też irytujące.... a co najlepsze? Współczesna pop - rockowo - dance'owa muzyka :shock:

Można obejrzeć :)
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez FiDo » czwartek, 22 mar 2007, 15:26

Lot 93 - dziwnie sie poczulem wiedzac co robilem podczas gdy ludzie zmagali sie z takim horrorem. wstrzasajacy
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Olga » czwartek, 22 mar 2007, 16:57

FiDo napisał(a):Lot 93 - dziwnie sie poczulem wiedzac co robilem podczas gdy ludzie zmagali sie z takim horrorem. wstrzasajacy

No właśnie mam ten film i jakoś nie mogę się zebrać żeby go obejrzeć :| Od wielu osób słyszałam, że jest na prawdę dobry... ale ta świadomość, że to są wszystko prawdziwe wydarzenia... brrrr...
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez FiDo » czwartek, 22 mar 2007, 17:15

nie jest szczegolnie dobry, ale daje do myslenia
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Olga » czwartek, 22 mar 2007, 22:13

''Babel''
Kilka historii, które lączy to samo wydarzenie - strzał z karabinu. Bohaterami są: małżeństwo amerykańskich turystów (Pitt i Blanchett), rodzina z Maroka, młoda głuchoniema Japonka oraz niania z Meksyku, która opiekuje się dziećmi Amerykanów.

Film jest... świetny. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ale nie zawiodłam się.
"Babel" to ponad 2 godziny dobrego kina. Jest to mieszanka różnych kultur i języków, historia 'pocięta' na kawałki poprzemieszczane w czasie. Wydarzenia ukazywane są z różnej perspektywy i łączą się w spójną całość.
A do tego wszystkiego piękna (w pewnych momentach) muzyka.

Na prawdę polecam. Nie przeszkadzały mi nawet te chwilowe dłużyzny ;)
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Mafi » piątek, 23 mar 2007, 08:44

Ray trochę przydługi - no ale w końcu w godzinę czyjejś historii nie da się pokazać. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego - no może nie lepszego, ale inaczej pokazanego. Szczególnie, że w swoim czasie głośno było i o filmie i o tym jak był robiony. Ale fajnie tak obejrzeć jak rodziła się gwiazda. Mimo, że ma wrażenie, że momentami był mocnooo naciągany.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez cushu » piątek, 23 mar 2007, 10:30

Mafi napisał(a):Ray trochę przydługi - no ale w końcu w godzinę czyjejś historii nie da się pokazać. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego - no może nie lepszego, ale inaczej pokazanego. Szczególnie, że w swoim czasie głośno było i o filmie i o tym jak był robiony. Ale fajnie tak obejrzeć jak rodziła się gwiazda. Mimo, że ma wrażenie, że momentami był mocnooo naciągany.


Ja tam płakałem na Ray'u. Jak bóbr. A scena, w której wykonują "hit the road Jack".. cudna. Do tej pory kiedy podśpiewuje sobie ten kawałek, to widze ją przed oczyma swymi.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Mafi » piątek, 23 mar 2007, 10:35

No nie no... cushu... a myśłałam, że to ja wrażliwiec jestem. Ja na "Uwolnić orkę" jak bóbr mogę płakać, ale na Ray'u jakoś... no nic. Muzyka oczywiście była świetna - no bo Jego. Ale gdzie tu płakać? W którym momencie? Przecież to z założenia chyba nie miał być wyciskacz łeż.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez FiDo » piątek, 23 mar 2007, 12:27

wyciskacze lez sa pisane po to zeby te lzy rzeczywiscie wycisnac. caly scenariusz (zwykle fikcyjny) jest na tym oparty. tutaj mamy scenariusz pisany przez zycie. co bardziej powinno ruszac? :twisted:
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości