Windows Vista w Polsce od 320 zł

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Windows Vista w Polsce od 320 zł

Postprzez marek » piątek, 5 sty 2007, 19:07

eny detaliczne polskojęzycznych wersji systemu Windows Vista będą zaczynać się od 320 zł brutto. Za tą kwotę kupimy edycję Home Basic w wersji OEM - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

całość tutaj: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=5735
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Slayer » sobota, 6 sty 2007, 10:52

Ale osoby, ktore ostatnio kupily XP, dostaja kupon znizkowy na zakup Visty, czyli nie jest zle... Obawiam sie jednak, ze Vista bedzie cholernie przereklamowana, taki kombajn do pozerania RAMu.
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez marek » sobota, 6 sty 2007, 11:01

portal iexbeta zrobil info (oparte na wiki)


o sofcie dzialajacym pod vista:
http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/W ... ility_List
o zgodnym sprzęcie:
http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/W ... ility_List
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Mist » sobota, 6 sty 2007, 11:14

SatH^Raa napisał(a):Slayer to samo wszyscy mówili o XP. A w końcu i tak ludzie się na niego poprzerzucali.

a niekoniecznie
niektórzy poprzestali na 1,6 Athlon, 512 ram i traktowaniu komputera jako filmoteki, płytoteki i dostępu do netu
mi osobiście win2k do tych zastosowań najlepiej pasuje
Avatar użytkownika
Mist
Dyskutant
 
Posty: 179
Dołączył(a): niedziela, 12 lis 2006, 20:14

Postprzez Slayer » sobota, 6 sty 2007, 12:22

SatH^Raa napisał(a):Slayer to samo wszyscy mówili o XP. A w końcu i tak ludzie się na niego poprzerzucali.


A czemu sie przerzucali? Otoż w dużej mierze z koniecznosci. To poprostu nieuniknione; nowe kompy, nowe mozliwosci (np. obsluga 64bitowcow, directX 10) wiec nie ma sensu siedziec na starym sofcie, ktory nie wykorzysta mozliwosci sprzetu za kupe kasy. Moim zdaniem Windows poprostu idzie troche w zlym kierunku i zamiast tworzyc bezpieczny i stabilny system, zbyt duzy nacisk kladzie na jego oprawe graficzna i wodotryski, ktore i tak wiekszosc osob pozniej wylacza... Poprostu tego RAMu w ktoryms momencie zaczyna brakowac (bez wzgledu na to, ile by sie go nie miało).

Oczywiscie to tylko moje zdanie, specem nie jestem :P
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez Mist » sobota, 6 sty 2007, 17:09

u sumie to zalezy, czy ktos idzie w upowanie kompa dla potrzeb gier i wodotrysków- wówczas os posiadający takowe nie będzie chyba dużym problemem
jeśli nie zamieniamy karty dla dx 10, czy udma 66 na sata (bo i po co?) można spożytkować fundusze na wiele innych, ciekawszych :twisted: sposobów
Avatar użytkownika
Mist
Dyskutant
 
Posty: 179
Dołączył(a): niedziela, 12 lis 2006, 20:14

Postprzez r00t » wtorek, 9 sty 2007, 15:51

Mist napisał(a):u sumie to zalezy, czy ktos idzie w upowanie kompa dla potrzeb gier i wodotrysków- wówczas os posiadający takowe nie będzie chyba dużym problemem
jeśli nie zamieniamy karty dla dx 10, czy udma 66 na sata (bo i po co?) można spożytkować fundusze na wiele innych, ciekawszych :twisted: sposobów


...tak się mówi, dopóki nie posiedzi się dwa dni na maszynie z 1 GB i SATA ...i nie chodzi tylko o gry... nie chce się później wracać do "udma66"
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » wtorek, 9 sty 2007, 20:25

r00t napisał(a):...tak się mówi, dopóki nie posiedzi się dwa dni na maszynie z 1 GB i SATA ...i nie chodzi tylko o gry... nie chce się później wracać do "udma66"
offtop, w laptoku mam 1GB Ramu i SATAII i masz rację.
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość