Kobieta - matka w Polsce

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Kobieta - matka w Polsce

Postprzez loisslane » piątek, 3 lis 2006, 09:34

loisslane
 

Postprzez Flo » piątek, 3 lis 2006, 14:54

Kod: Zaznacz cały
Polska kobieta nie strajkuje, nie wychodzi na ulicę i nie przykuwa się do słupów. Nie walczy o swoje.


po tym zdaniu przestalem czytac dalej, bo jest to nieprawda. Bardzo Was lubie kobietki ale i Wy strajkujecie, wychodzicie na ulice, z przykuwaniem to nie wiem :P

Za przyklad mozna wziac pielegniarki (oczywiscie maja slusznosc ale dociekam ze to stwierdzenie jest nieprawdziwe)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez loisslane » piątek, 3 lis 2006, 16:21

Z całym szacunkiem, Flo, ale gdybys przeczytal, wiedzialbys, ze nie o strajk zenskich grup zawodowych tutaj chodzi.
loisslane
 

Postprzez Stavro » piątek, 3 lis 2006, 16:23

loisslane napisał(a):Z całym szacunkiem, Flo, ale gdybys przeczytal, wiedzialbys, ze nie o strajk zenskich grup zawodowych tutaj chodzi.


zx calym szacunkie... przeczytanie tego jednego zdania zajeo mu godzine...nie wymagak od biedaka zeby caly artykul przeczytal...

a co walki o swoje prawa...dla mnie w Polsce pojecie nieznane...wystarczy spojrzec na bogate Niemcy jak tam sie strajkuje...a u nas??
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez barmaid » piątek, 3 lis 2006, 16:24

Flo, ale tu nie chodzi o te, które pracują i maja mozliwośc walki np. pielęgniarki. Tu chodzi o kobiety, które wychowują dzieci i pracują w domu.... bo to tez praca...bardzo ciężka wiesz? :)
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Stavro » piątek, 3 lis 2006, 16:25

barmaid napisał(a):Flo, ale tu nie chodzi o te, które pracują i maja mozliwośc walki np. pielęgniarki. Tu chodzi o kobiety, które wychowują dzieci i pracują w domu.... bo to tez praca...bardzo ciężka wiesz? :)


to trzeba ja zalegalizowac:) i po klopocie:)
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez barmaid » piątek, 3 lis 2006, 16:27

Nie przesadzajmy.... chodzi tylko o większy szacunek dla tych kobiet, które rodzą i wychowują dzieci....
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Stavro » piątek, 3 lis 2006, 16:29

barmaid napisał(a):Nie przesadzajmy.... chodzi tylko o większy szacunek dla tych kobiet, które rodzą i wychowują dzieci....


a kto powedzial, że nie ma szacunku??
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez barmaid » piątek, 3 lis 2006, 16:34

Może w Twoim odczuciu i otoczeniu jest.... Ale ja mam inne doswiadczenia w tym temacie jako matka. Brak szacunku u pracodawców np.Podejście typu Matka = niewydajny pracownik. Takich przykładów można by namnożyć jeszcze....[/b]
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Stavro » piątek, 3 lis 2006, 16:35

barmaid napisał(a):Może w Twoim odczuciu i otoczeniu jest.... Ale ja mam inne doswiadczenia w tym temacie jako matka. Brak szacunku u pracodawców np.Podejście typu Matka = niewydajny pracownik. Takich przykładów można by namnożyć jeszcze....[/b]


pewnie masz racje...zycie...daleko nam do standardow zachodnich...
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez barmaid » piątek, 3 lis 2006, 16:37

Na zachodzie również nie bywa różowo. Ale masz rację...standard rodzenia chociażby... dostep do specjalistycznej opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia... etc.etc....
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Flo » piątek, 3 lis 2006, 17:59

Stavro napisał(a):
loisslane napisał(a):Z całym szacunkiem, Flo, ale gdybys przeczytal, wiedzialbys, ze nie o strajk zenskich grup zawodowych tutaj chodzi.


zx calym szacunkie... przeczytanie tego jednego zdania zajeo mu godzine...nie wymagak od biedaka zeby caly artykul przeczytal...

a co walki o swoje prawa...dla mnie w Polsce pojecie nieznane...wystarczy spojrzec na bogate Niemcy jak tam sie strajkuje...a u nas??


ja Ciebie nie obrazam synus, wiec shut your mouth
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez K@sia » piątek, 3 lis 2006, 19:36

"W hasłach przodują posłanka LPR Anna Sobecka, domagająca się dziś wyższego opodatkowania bezdzietnych, i poseł Marian Piłka z PiS, który głośno przyznaje, że Polki powinny włączać się w życie swojego kraju dopiero po odchowaniu dzieci, chętnie zlikwidowałby żłobki (bo kobieta dzięki tej instytucji może wcześniej wrócić do pracy) i pozbawił kobiety dostępu do środków antykoncepcyjnych."

Słuchając i czytając wypowiedzi naszych wielkich głów załuję ze nie ma pozwolenia na bron.....

Nie spodziewajmy sie ze cos sie zmieni w warunkach i sposobie traktowania kobiet przez pracodawcow skoro politycy nic nie robia w tym kierunku....a raczej daja wzor do traktowania kobiet jak chodzacych inkubatorów, nieefektywnych pracowników itp.
Avatar użytkownika
K@sia
Ważniak
 
Posty: 202
Dołączył(a): środa, 25 paź 2006, 23:20
Lokalizacja: z Zielonego Wzgórz@

Postprzez Stavro » piątek, 3 lis 2006, 19:38

Flo napisał(a):
Stavro napisał(a):
loisslane napisał(a):Z całym szacunkiem, Flo, ale gdybys przeczytal, wiedzialbys, ze nie o strajk zenskich grup zawodowych tutaj chodzi.


zx calym szacunkie... przeczytanie tego jednego zdania zajeo mu godzine...nie wymagak od biedaka zeby caly artykul przeczytal...

a co walki o swoje prawa...dla mnie w Polsce pojecie nieznane...wystarczy spojrzec na bogate Niemcy jak tam sie strajkuje...a u nas??


ja Ciebie nie obrazam synus, wiec shut your mouth


na zartach sie nie znasz :?:

wuluzuj :wink:
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez barmaid » piątek, 3 lis 2006, 19:41

Dokładnie K@sia. Niby jestesmy potrzebne jako matki, a traktuje sie nas jak niewygodną rzecz, kiedy juz urodzimy.... Trudno jest wrócić do normalnego zycia, do pracy po odchowaniu dziecka, a jeszcze trudniej pracować, gdy dziecko jest maleńkie. Gdyby chociaż zatrudniali nas na normalnych warunkach, z pełnymi świadczeniami...to juz byłoby coś. Ale w zasadzie, to nikogo teraz nie chcą zatrudniać.... :evil:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości