zagadki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Olcia » czwartek, 12 paź 2006, 13:35

Jest to niemożliwe, żeby którykolwiek z więźniów był pewien tego. A dlaczego? Jak jest wspomniane są oni wybierani losowo, co oznacza, że np. jeden z nich może nigdy nie zobaczyc tej świetlicy.
Ale weźmy pod uwage możliwośc, że każdy zagości w świetlicy.. To wtedy mogli się umówic, że jedna osoba będzie gasic te światło, a każda nowa zapalac.. i tak w kółko, ale to strasznie czasochłonne i chyba prędzej oni odsiedzą swój wyrok niż się doliczą 100 zgaszen swiatła :twisted:
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez olciak » piątek, 13 paź 2006, 23:26

Ojciec z synem jadą samochodem, nagle uderzają w drzewo - ojciec ginie na miejscu, syna wiozą do szpitala. Wszpitalu lekaż widząc syna mówi :
- to jest mój syn.


Pytanie=> Kim jest lekarz, dla syna????
olciak
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 2 paź 2006, 11:42

Postprzez Olcia » sobota, 14 paź 2006, 07:29

skorp!on napisał(a):Lekrzem jest matka.

Co do poprzedniej zagadki - Faktycznie mogą w nieskończoność czekać aż 100 osób zapali światło. Ale w każdym razie jest to możliwe. Gratuluję rozwiązania zagadki.



a dziękuję dziękuję :) jak masz jeszcze jakieś fajne zagadki to poprosze :)
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Geralt » sobota, 14 paź 2006, 08:44

Mamy dwa zbiorniki o nieregularnych kształtach.
Jeden jest 3-litrowy, drugi 5-litrowy.
Jak, nie mając wagi, odmierzyć dokładnie 4 litry
wody?
Avatar użytkownika
Geralt
Coś tam napisał
 
Posty: 55
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sie 2006, 18:44
Lokalizacja: Ogrody

Postprzez Olcia » sobota, 14 paź 2006, 14:26

Geralt napisał(a):Mamy dwa zbiorniki o nieregularnych kształtach.
Jeden jest 3-litrowy, drugi 5-litrowy.
Jak, nie mając wagi, odmierzyć dokładnie 4 litry
wody?


rozwiązanie matematyczne : mamy 2 zbiorniki, bierzemy 3 pomocniczy (powyżej 4 l) wlewamy wode do 5 litrowego i wylewamy 3 l do tego pierwszego, to co zostalo zlewamy do pomocniczego i tak jeszcze raz i zbierze sie dokladnie 4 litry --> 5+5-3-3 = 4
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Trojan » sobota, 14 paź 2006, 16:01

nieprawda :D

najpierw napełniamy 5 litrowy zbiornik , następnie przelewamy z niego wodę do zbiornika 3 litrowego , w większym zbiorniku mamy już 2 litry , z mniejszego wylewamy zawartość i przelewamy z większego te 2 litry co to on miał. 5 litrowy mamy pusty a w 3 litrowym mamy 2 litry , ponownie zapełniamy 5 litrowca i przelewamy z niego tego litra co to brakuje 3 litrowcowi. W ten sposób mamy odmierzone 4 litry. uff
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Postprzez Geralt » sobota, 14 paź 2006, 19:36

troche zamieszaliscie :)

Napełniamy 3 litrowy zbiornik i przelewamy do 5 litrowego, w ten sposób w 5 litrowym mamy jeszcze 2 litry wolne. Znowu napełniamy 3 litrowy i wlewamy ile wlezie do 5 litrowego czyli 2 litry. w ten sposób w 3 litrowym zostaje nam litr. Opróżniamy zbiornik 5 litrowy i wlewamy ten litr z 3 litrowego, następnie znowu napełniamy 3 litrowy i przelewamy te 3 litry do 5 litrowego pojemnika gdzie wcześniej wlaliśmy jeden litr i w ten sposób w 5 litrowym pojemniku mamy 4 litry.
Avatar użytkownika
Geralt
Coś tam napisał
 
Posty: 55
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sie 2006, 18:44
Lokalizacja: Ogrody

Postprzez Geralt » sobota, 14 paź 2006, 19:37

Trzeba obejrzeć Szklaną Pułapkę 3 (Die Hard 3). :lol:


faktycznie. wiedziałem, że w jakimś filmie to było :wink:
Avatar użytkownika
Geralt
Coś tam napisał
 
Posty: 55
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sie 2006, 18:44
Lokalizacja: Ogrody

Postprzez Trojan » sobota, 14 paź 2006, 23:06

ale moja metoda też dobra :wink:
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Postprzez Geralt » niedziela, 15 paź 2006, 19:17

teraz coś z cyklu co to jest :)

Co to jest... Człowiek, który to robi nie potrzebuje tego, człowiek który to kupuje... kupuje to z "niechęcia", człowiek który to używa... nie wie o tym...
Avatar użytkownika
Geralt
Coś tam napisał
 
Posty: 55
Dołączył(a): poniedziałek, 7 sie 2006, 18:44
Lokalizacja: Ogrody

Postprzez Trojan » niedziela, 15 paź 2006, 21:13

trumna
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Postprzez dziewuszka » poniedziałek, 16 paź 2006, 21:58

Tamta była prosta, a ta poniżej zrezta też :)

Fiata kierowca ma brata, lecz kierowcy Fiata brat nie ma brata. Kim kierowca Fiata jest dla brata?
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć

Postprzez Trojan » poniedziałek, 16 paź 2006, 22:08

siostrą
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron