Ceny benzyny

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Colberg » czwartek, 17 sie 2006, 22:49

Czy to sens kłócić się o paliwo?
Nie lepiej wyjechać nad Zatokę Perską? :)
Mój kolega z czasów jeszcze licealnych wrócił właśnie z długiego stypendium w Katarze. Litr benzyny jest tam tańszy niż 0,5 litra wody niegazowanej w markecie... :!:
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez ewe » piątek, 18 sie 2006, 06:50

were napisał(a):przewieźć to można się autem, z dieslem to wciąłeś się w wypowiedzi o jakości benzyny.

oprzytomnij chłopie!!!

mało wiesz o jeździe, ale tak to jest z laikami


Na pewno kupiłeś sobie beemkę i teraz wszyscy są gorsi od ciebie i nic nie wiedzą
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez ewe » piątek, 18 sie 2006, 07:17

TEż byłem kiedys dumny z C-Visa , ale było to 20 lat temu i tylko z tego powodu, że miał silnik i zapłon z podwójną cewką od 2 CV . Taki dziwoląg to był
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez Demurrer » piątek, 18 sie 2006, 08:14

Nie tankuj w kurorcie

W polskich kurortach za litr benzyny zapłacisz nawet 30 gr więcej, pisze "Gazeta Wyborcza". Kierowcy narzekają, że właściciele stacji w miejscowościach turystycznych się zmówili. Inspekcja Handlowa rozkłada ręce: Mamy wolny rynek.

Tam, gdzie są turyści i brakuje konkurencji, tam rosną ceny paliw, przyznaje Urszula Cieślak z firmy Reflex badającej rynek paliw. Najdrożej jest na Warmii i Mazurach, Pomorzu, Podkarpaciu oraz w Małopolsce. Np. w Zakopanem na stacjach PKN Orlen i BP Express litr 95 kosztował 4,63 zł, a w Międzyzdrojach - 4,59 zł. Tymczasem w innych regionach kraju litr kosztuje nawet 4,20 zł - mówi Cieślak.

Dawid Piekarz, rzecznik największej polskiej firmy paliwowej PKN Orlen, twierdzi, że jego koncern dostosowuje się do cen... na lokalnych rynkach. Ale nie ukrywa, że chce zarobić na turystach. A ci są smakowitym kąskiem: z prognoz Instytutu Turystyki wynika, że w tym roku urlop w kraju spędzi ok. 7,5 mln osób.

Wakacyjne windowanie cen trwa od lat. Wiedzą o tym i Inspekcja Handlowa, i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie zamierzają interweniować. Benzyna to towar jak każdy inny. (PAP)

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 885021.123
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez mk97 » poniedziałek, 21 sie 2006, 07:33

????
mk97
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 14 sie 2006, 10:07

Postprzez ewe » poniedziałek, 21 sie 2006, 13:49

Colberg napisał(a):Czy to sens kłócić się o paliwo?
Nie lepiej wyjechać nad Zatokę Perską? :)
Mój kolega z czasów jeszcze licealnych wrócił właśnie z długiego stypendium w Katarze. Litr benzyny jest tam tańszy niż 0,5 litra wody niegazowanej w markecie... :!:


W takich krajach nie kupuje się paliwa na litry ,tylko na większe pojemności ,awentualnie na baki , tzn. do pełna i obojętne ile go bierzesz ,tyle samo płacisz
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Poprzednia strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości