Nie lepiej wyjechać nad Zatokę Perską?
Mój kolega z czasów jeszcze licealnych wrócił właśnie z długiego stypendium w Katarze. Litr benzyny jest tam tańszy niż 0,5 litra wody niegazowanej w markecie...


were napisał(a):przewieźć to można się autem, z dieslem to wciąłeś się w wypowiedzi o jakości benzyny.
oprzytomnij chłopie!!!
mało wiesz o jeździe, ale tak to jest z laikami
Nie tankuj w kurorcie
W polskich kurortach za litr benzyny zapłacisz nawet 30 gr więcej, pisze "Gazeta Wyborcza". Kierowcy narzekają, że właściciele stacji w miejscowościach turystycznych się zmówili. Inspekcja Handlowa rozkłada ręce: Mamy wolny rynek.
Tam, gdzie są turyści i brakuje konkurencji, tam rosną ceny paliw, przyznaje Urszula Cieślak z firmy Reflex badającej rynek paliw. Najdrożej jest na Warmii i Mazurach, Pomorzu, Podkarpaciu oraz w Małopolsce. Np. w Zakopanem na stacjach PKN Orlen i BP Express litr 95 kosztował 4,63 zł, a w Międzyzdrojach - 4,59 zł. Tymczasem w innych regionach kraju litr kosztuje nawet 4,20 zł - mówi Cieślak.
Dawid Piekarz, rzecznik największej polskiej firmy paliwowej PKN Orlen, twierdzi, że jego koncern dostosowuje się do cen... na lokalnych rynkach. Ale nie ukrywa, że chce zarobić na turystach. A ci są smakowitym kąskiem: z prognoz Instytutu Turystyki wynika, że w tym roku urlop w kraju spędzi ok. 7,5 mln osób.
Wakacyjne windowanie cen trwa od lat. Wiedzą o tym i Inspekcja Handlowa, i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie zamierzają interweniować. Benzyna to towar jak każdy inny. (PAP)
Colberg napisał(a):Czy to sens kłócić się o paliwo?
Nie lepiej wyjechać nad Zatokę Perską?![]()
Mój kolega z czasów jeszcze licealnych wrócił właśnie z długiego stypendium w Katarze. Litr benzyny jest tam tańszy niż 0,5 litra wody niegazowanej w markecie...
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości