Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez yennefer » poniedziałek, 7 sie 2006, 11:36

wczoraj byłam na Piratach z Karaibów. Oryginalna nie bede i też napiszę, że film był zabawny, owszem, tyle że pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. No ale wiadomo jak jest z sequelami - ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Niemniej film cały czas śmieszy, sporo naprawdę fajnych, komicznych sytuacji (zwłaszcza wyspa z tubylcami czy pojedynek w pędzącym kole, nie mówiąc o postaci Jacka Sparrowa, bo Deep jak zwykle był świetny ;)). Ogólnie - całkiem dobra zabawa, tylko przez ostatnie pół godziny szczególnie dotkliwie odczuwałam już (nie)wygodę foteli w naszym kołobrzeskim kinie :lol:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Flo » poniedziałek, 7 sie 2006, 15:55

yennefer napisał(a):wczoraj byłam na Piratach z Karaibów. Oryginalna nie bede i też napiszę, że film był zabawny, owszem, tyle że pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. No ale wiadomo jak jest z sequelami - ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Niemniej film cały czas śmieszy, sporo naprawdę fajnych, komicznych sytuacji (zwłaszcza wyspa z tubylcami czy pojedynek w pędzącym kole, nie mówiąc o postaci Jacka Sparrowa, bo Deep jak zwykle był świetny ;)). Ogólnie - całkiem dobra zabawa, tylko przez ostatnie pół godziny szczególnie dotkliwie odczuwałam już (nie)wygodę foteli w naszym kołobrzeskim kinie :lol:


DEPP :)

Nie czepiam sie, tyko poprawiam, z szacunku dla swietnego aktora
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez yennefer » wtorek, 8 sie 2006, 18:54

Flo napisał(a):DEPP :)

Nie czepiam sie, tyko poprawiam, z szacunku dla swietnego aktora

dziękuję, Flo, jak zawsze czuwasz :D aczkolwiek jest to oczywiście literówka z rozpędu.

Wczoraj obejrzałam Rozpustnika, kolejny film z Deppem w roli głownej. Wstrzasająca i przesycona pesymizmem opowieść o XVII-wiecznym libertynie, słynącym z licznych skandali miłosnych, rozwiązłości, pijaństwa i wulgarnych sztuk scenicznych. Podobno odznaczał się także sporym talentem poetyckim, który zaprzepaścił przez nałogi. Porażająca gra aktorska, potwierdzająca kolejny raz, że Depp stworzony jest do bycia aktorem. :prosze:
Dla jego wielbicieli, jak i tych, którzy interesują się tamtymi czasami pozycja obowiązkowa, dla widza z przypadku - niekoniecznie. Dość ciężki i ponury klimat, zwłaszcza ukazywanie ostatnich lat życia tytułowego rozpustnika...
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Flo » środa, 9 sie 2006, 22:40

Five Fingers z R.Philippe i L.Fishburne

Niby film o pianiscie a prawda jest zgola odmienna. Polecam goraco, psychologiczna gra.
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Olga » czwartek, 10 sie 2006, 13:11

"Gry weselne" "Imagine Me & You"
Było już ostatnio o miłości dwóch mężczyzn więc teraz pora na kobiety. Ten film to bardzo sympatyczna, lekka i przyjemna komedia romantycza z odrobiną ... dramatyzmu (??) Opowiastka o rodzącym się uczuciu pomiędzy świeżo upieczoną mężatką i poznaną na tym samym ślubie kwiaciarką. Miłość przynosząca nieznane dotąd uczucia, silna i wyjątkowa ale jednoczeście sprawiająca ból osobom trzecim. Ale z przeznaczeniem walczyć nie warto :) Polecam ten film zdecydowanie.
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Suzy » czwartek, 10 sie 2006, 20:48

"Melinda and Melinda" reż. Woody Allen

...czyli dwie opowieści o pewnej kobiecie...
w ujęciu komediowym i tragicznym...
a że mi oczywiście do tego tragicznego jakoś bliżej...po projekcji chwyciłam za telefon do przyjaciółki :lol:
...tak czy inaczej film robi wrażenie... a mój ukochany Woody kolejny raz powalił mnie na kolana... mogę napisać więc z całą stanowczością - "GORĄCO POLECAM!!" i nie zdradzam nic więcej aby nie psuć innym zabawy :wink:

Ps. a dla bardzo ciekawskich dodam, że film tak w skrócie opowiada o samych ważnych sprawach... takich jak - miłość... zdrada... zauroczenie... fascynacja... używki ...
... no i o fatalnym pechu bycia tą stroną związku, której zależy troszkę bardziej...
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Flo » sobota, 12 sie 2006, 08:31

Rosyjskie dzielo SVOLOCHI - po polsku SWOŁEĆ lub BĘKARTY klik


Musze powiedziec ze malo znany film, malo info w najwiekszych serwisach filmowych.

Film opowiada o obozie szkoleniowo-karnym dla mlodocianych przestepcow. Zlodzieje, mordercy i inni sa szkoleni do wykonywania trudnych misji podczas II Wojny Światowej.


Film naprawde bardzo dobry, swietnie dzieciaki graja niepokornych przestepcow. Mozna wczuc sie w los Tiapy czy Kota lub innych mlodzieniaszkow.

Zdecydowanie polecam
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Olga » niedziela, 13 sie 2006, 02:04

"Dziewczyna z perłą" "Girl With a Pearl Earring"

:zakochany: PRZEPIĘKNY film .... i chyba taki komentarz wystarczy .........
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Tisaja » niedziela, 13 sie 2006, 11:52

:oops: A ja dzisiaj mam nastrój na film, ktory widziałam już setki razy... i nie przesadzam z liczbą... :oops:
Ten film,to jak Madonna i George Michael- niezniszczalny i nigdy mi sie nie znudzi :twisted: :lol:
Czyli włączam "Dirty Dancing" :roll: [smilie=mml.gif]
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Flo » niedziela, 13 sie 2006, 12:32

Tisaja napisał(a)::oops: A ja dzisiaj mam nastrój na film, ktory widziałam już setki razy... i nie przesadzam z liczbą... :oops:
Ten film,to jak Madonna i George Michael- niezniszczalny i nigdy mi sie nie znudzi :twisted: :lol:
Czyli włączam "Dirty Dancing" :roll: [smilie=mml.gif]


nie doczytalem do konca i juz wiedzialem ze to DD :P
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Flo » niedziela, 13 sie 2006, 19:05

Keeping Mum

No ciekawa ciekawa fabula, jaka mama taka corka :lol:
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Suzy » poniedziałek, 14 sie 2006, 17:30

25 godzina reż. Spike Lee
... film o facecie który ma 25 godzin aby pozamykać swoje sprawy ... poukładać życie... pożegnać z przyjaciółmi i dziewczyną i następnego dnia stawić się do więzienia aby odsiedzieć 7 lat...
...hym... film wciągający... świetna obsada (min. Edward Norton, Barry Pepper)... no i to zakończenie ... eh... napiszę w skrócie tylko tyle, że warto go zobaczyć...

a powalający cyctat :
"... i opowiesz kiedyś na starość o tym wszystkim swojej rodzinie... zaznaczając jak niewiele brakowało, by to wszystko stracić..."
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Flo » poniedziałek, 14 sie 2006, 18:12

Suzy napisał(a):25 godzina reż. Spike Lee
... film o facecie który ma 25 godzin aby pozamykać swoje sprawy ... poukładać życie... pożegnać z przyjaciółmi i dziewczyną i następnego dnia stawić się do więzienia aby odsiedzieć 7 lat...
...hym... film wciągający... świetna obsada (min. Edward Norton, Barry Pepper)... no i to zakończenie ... eh... napiszę w skrócie tylko tyle, że warto go zobaczyć...

a powalający cyctat :
"... i opowiesz kiedyś na starość o tym wszystkim swojej rodzinie... zaznaczając jak niewiele brakowało, by to wszystko stracić..."


dobry byl monolog do lustra nie? Fajny filmik
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Suzy » poniedziałek, 14 sie 2006, 23:51

Flo napisał(a):dobry byl monolog do lustra nie? Fajny filmik

to fakt... mocna rzecz... dlatego właśnie lubię takie filmy po których człowiek zasypia z mieszanymi uczuciami :P
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości