Ceny benzyny

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Konsul » niedziela, 16 lip 2006, 17:25

boss napisał(a):podatki podatki.........państwo musi zbierać kase a najlepiej od kierowców paliwo o tak trzeba kupić na wodę autko nie ruszy....szybko i bez gadania kazdy kto ma samochód płaci a Ci na górze się ciszą maja kase dla wypłaty dla kumpli ........tanie państwo ......jakoś nasz rząd musi się utrzmywać za darmoche pracować nie bedzie

Oczywiście generalnie ceny paliw są bardzo wysokie. Chodzi mi bardziej o to, że w Kołobrzegu są one specjalnie podnoszone na wakacje. Identyczna benzyna jest np. w Toruniu pk.30-35 gr tańsza ( na stacji Shell ). Pisałem kiedyś maila do tej firmy, dlaczego tak się dzieje. Odpisali jakieś banialuki o koniunkturze, czynszu dzierżawnym itp. Chodź była tam również podana faktyczna przyczyna ( pewnie nieświadomie :) , że główny czynnik to lokalizacja stacji. I tak oto płacimy za sezon turystyczny, który trwa ok. 3 miesięcy. Tylko niestety, jakoś na jesień, zimę i wiosnę kupców kołobrzeskich dotyka dziwna amnezja i ceny pozostają.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Demurrer » środa, 19 lip 2006, 07:07

Wczoraj tankowałem na Orlenie w Bydzi zwykłą 95 za 4,24zł.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez PIOTRGAN » środa, 19 lip 2006, 09:34

daj trochę :shock:
Avatar użytkownika
PIOTRGAN
Ważniak
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa, 23 lis 2005, 22:06
Lokalizacja: Z POD MIASTA

Postprzez Sauniere » środa, 19 lip 2006, 14:12

wszystko przez socjalistyczna gospodarke .. nie głosowaliscie na UPR to teraz macie .. a powaznie to w cene benzyny wlicza sie roznego rodzaju podatki .. akcyza, VAT, itd. .. benzyna mogłaby kosztowac sobie spokojnie 2 zł za litr .. ale panstwo (obojetnie czy u władzy bedzie PiS, SLD czy PO) nie chce takich cen bo kierowców jest duzo i spokojnie sobie doją .. kiedys ludzie płacili panstwu 3% swoich dochodow a jak chcieli podniesc troche to zaraz były bunty .. dzis płacimy jakies 55% no ale to sie sprytnie ukrywa .. jakby ludziom płacili do reki 3000 zł a pozniej z tego połowe zabierali to by sie od razu skapneli .. swoja droga chyba tylko Unia Polityki Realnej postuluje natychmiastowe zniesienie akcyzy na benzyne .. co jest oczywiscie dobrym pomysłem .. jak juz mowiłem panstwo doi kierowców .. rocznie jest to suma 30 mld zł .. mogłoby powstac za to gross autostrad .. jak jest kazdy widzi .. tylko liberalizacja gospodarki cos pomoze panowie ..
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Kolorek » środa, 19 lip 2006, 15:37

:> za to ja odradzam tankowanie na Kołobrzeskim BP - skuter nie wskakuje na nim na wysokie obroty, a na Orlenie śmiga jak trzeba, a cena ta sama.

Tanio, hmmmm, wystarczy wyjechać za Kołobrzeg w stronę Trzebiatowa. W Kołobrzegu różnica max 5gr. jakości dużo.
Avatar użytkownika
Kolorek
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 30 lis 2005, 17:50
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Konsul » środa, 19 lip 2006, 17:40

Demurrer napisał(a):Wczoraj tankowałem na Orlenie w Bydzi zwykłą 95 za 4,24zł.

A w Kołobrzegu 4,49 !!!! :x
Ok ,tylko spokojnie, po co się denerwować..1,2,3.... a w cholerę z tym..... ;/ jakie to błogie szczęście, że w Koszalinie już niedługo powstanie hiper nowiuteńki markecik, takie fajny cycuś normalnie. I tam każdy rozsądny człowiek sobie pojedzie i zapłaci za np. sok 2,5 a nie 4 :twisted: Pięknie będzie.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Sauniere » środa, 19 lip 2006, 17:43

w Koszalinie już niedługo powstanie hiper nowiuteńki markecik


tak na marginesie to powstanie dzieki pomocy koszalinskiego oddziału Unii Polityki Realnej :)
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Konsul » środa, 19 lip 2006, 17:52

Taaa, a w jaki sposób ta brygada, batalion, a sorki oddział pomógł?
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Sauniere » środa, 19 lip 2006, 18:13

Koszalin to ponad 100-tysięczne miasto, w którym nie ma żadnego sklepu wielkopowierzchniowego, a wielu mieszkańców po tańsze zakupy jeździ do słupskiego hipermarketu Real .. W Koszaline, władze miasta przez wiele lat blokowały wszelkie inicjatywy inwestorów chcących zbudować sklepy wielkopowierzchniowe. Obecne władze Koszalina po spotkaniu z przedstawicielami koszalińskiego oddziału UPR rozpoczęły działania, które mają umożliwić budowę hipermarketów. Koszalińska UPR przygotowała akcję informacyjną na temat korzyści ze zwiększenia konkurencji na lokalnym rynku. Przy wsparciu poznańskiego oddziału UPR opracowana została ulotka zawierająca porównanie cen wybranych produktów w największych koszalińskich sklepach i w poznańskich hipermarketach. To zestawienie dowiodło, że w Koszalinie ceny są wyższe o około 8-10 procent, w porównaniu do Poznania. Obecnie członkowie koszalińskiej Unii Polityki Realnej rozpowszechniają ulotki wśród mieszkańców Koszalina. Informacje o akcji oraz wywiady z jej organizatorami zamieszczono w lokalnych mediach.
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Konsul » środa, 19 lip 2006, 18:28

Cytat pochodzi z "Najwyższego Czasu" tak?
Koszalin blokował przez długi czas budowę marketów z uwagi na sieć sklepów "Sano", zresztą w Galerii "Emka", gdzie jest sano Miasto posiada udziały. Dopiero, gdy bardzo realna stała się możliwość budowy hipermarketu w gminie Manowo, rozpczęto procedur przetargową na zbycie nieruchomości pod ten właśnie cel. Działań UPR w postaci roznoszenia ulotek "uświadamiających" mieszkańców nie rozumię. Każdy doskonale wie, że taki sklep to ogromne oszczędności dla portfela każdego mieszkańca. I tego ludziom uświadamiać nie trzeba.
I z całym szacucnkiem, UPR zawsze pozostanie "promilową" partią, cóż widocznie nie ma tak genialnego programu i pomysłów.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Sauniere » środa, 19 lip 2006, 18:33

cytat pochodzi z witryny internetowej Wolność i Kapitalizm
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Konsul » środa, 19 lip 2006, 18:40

Jedna rzecz jest godna uwagi z programu UPR, no ale to nie ich pomysł. Jednak w tym punkcie wyraźnie to akcentują, to kara śmierci. Ale to za daleko od tematu cen benzyny:). Może założysz taki temat, pewny jestem, że na pewno by się działo.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez padalec_ » środa, 19 lip 2006, 19:05

Wg. mnie UPR to partia bardzo prymitywna, być może homoseksualna (nienawiść do kobiet), a ceny benzyny? Cóż, jak kogoś nie stać, to nie jeździ (nie pije).
padalec_
Twardziel
 
Posty: 98
Dołączył(a): czwartek, 13 lip 2006, 17:43

Postprzez Sauniere » środa, 19 lip 2006, 19:54

padalec, buahahahah ... konsul .. a kara smierci to czyj pomysł? PiSu? ;) .. jak UPR powstała to nie było PiSu .. ba, nawet AWSu czy PC ;)
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Konsul » środa, 19 lip 2006, 21:19

Według Ciebie to UPR wymyśliło karę śmierci?! A co na to by powiedział Hammurabi :lol:
I jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy zauważyłeś, ale pewne punkty w programach różnorakich partii są wspólne, to tak na marginesie.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości