ZSRR czemu nie.................

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez BLAaa » wtorek, 16 maja 2006, 07:28

A mi się wydaje, że małolaty noszą symbole różnych totalitaryzmów w zasadzie nie wiedząc co przedstawiaja.
Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Re: ZSRR czemu nie.................

Postprzez Wald » środa, 24 maja 2006, 17:23

astic napisał(a):Wędrując ostatnio po mieście zobaczyłem osobnika który na ramieniu miał podobną swastykę:

Za wspomnianym osobnikiem szła grupa ludzi powiedzmy w średnim wieku, która komentowała to. Komentarze w stylu „ on wstydu nie ma”, „rasista”, „hitlerowiec” itp., itd..
Nie zdziwiło mnie to są opinie większości ludzi którzy rozumieją co ten znak przedstawia i z czym się bezpośrednio kojarzy. Zastanawia mnie tylko jedno dla czego nie słyszę podobnych komentarzy jeżeli ludzie chodzą z takim czymś na ramieniu bądź na koszulce ??

Związek radziecki z którym ten znak jest kojarzony również mordował, prześladował i szykanował ludzi. W odróżnieniu robili od rzeszy cccp robił to przez 40 lat do dziś nie chcą uznać Katynia za zbrodnie. Skoro na pewno wszyscy to wiemy a przynajmniej większość to dla czego nie wywołuje to w nas podobnych odczuć i tak naprawdę wiele osób ubrało by koszulkę z sierpem i młotem i bez ogródek wyszło w niej między ludzi ??

Człowieku! Jest ustawowy zakaz noszenia symboli faszystowskich - swastyki w szczególności. Nie ma takiego zakazu w stosunku do barw dawnego ZSRR. Poza tym emblematy te noszą ludzie "dla jaj". Po prostu! A poza tym emblematy te są w ciągłym użyciu w wielu krajach. Swastyka - nie! Ona jednoznacznie wszystkim kojarzy się z przemocą, złem, rasizmem i wszystkim co najgorsze. W jej obronie może stawać tylko ktoś pochwalający Auschwitz, komory gazowe i masowe, metodyczne mordy na skalę przemysłową ludzi tylko za to, kim byli z pochodzenia. Czyżbyś ich popierał? Komunizm nigdy nie mordował ludzi z takich powodów. Owszem, popełnił bardzo wiele zbrodni, ale motywacje były jednak trochę inne. Były jednak i nie można ich wybaczyć.
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Re: ZSRR czemu nie.................

Postprzez astic » środa, 24 maja 2006, 18:06

Wald napisał(a):
astic napisał(a):Wędrując ostatnio po mieście zobaczyłem osobnika który na ramieniu miał podobną swastykę:

Za wspomnianym osobnikiem szła grupa ludzi powiedzmy w średnim wieku, która komentowała to. Komentarze w stylu „ on wstydu nie ma”, „rasista”, „hitlerowiec” itp., itd..
Nie zdziwiło mnie to są opinie większości ludzi którzy rozumieją co ten znak przedstawia i z czym się bezpośrednio kojarzy. Zastanawia mnie tylko jedno dla czego nie słyszę podobnych komentarzy jeżeli ludzie chodzą z takim czymś na ramieniu bądź na koszulce ??

Związek radziecki z którym ten znak jest kojarzony również mordował, prześladował i szykanował ludzi. W odróżnieniu robili od rzeszy cccp robił to przez 40 lat do dziś nie chcą uznać Katynia za zbrodnie. Skoro na pewno wszyscy to wiemy a przynajmniej większość to dla czego nie wywołuje to w nas podobnych odczuć i tak naprawdę wiele osób ubrało by koszulkę z sierpem i młotem i bez ogródek wyszło w niej między ludzi ??

Człowieku! Jest ustawowy zakaz noszenia symboli faszystowskich - swastyki w szczególności. Nie ma takiego zakazu w stosunku do barw dawnego ZSRR. Poza tym emblematy te noszą ludzie "dla jaj". Po prostu! A poza tym emblematy te są w ciągłym użyciu w wielu krajach. Swastyka - nie! Ona jednoznacznie wszystkim kojarzy się z przemocą, złem, rasizmem i wszystkim co najgorsze. W jej obronie może stawać tylko ktoś pochwalający Auschwitz, komory gazowe i masowe, metodyczne mordy na skalę przemysłową ludzi tylko za to, kim byli z pochodzenia. Czyżbyś ich popierał? Komunizm nigdy nie mordował ludzi z takich powodów. Owszem, popełnił bardzo wiele zbrodni, ale motywacje były jednak trochę inne. Były jednak i nie można ich wybaczyć.



Mord z powodu rasy czy z powodu nie podporządkowania się jedynemu „słusznemu” ustrojowi jest, był i zawsze będzie mordem. Czy popieram faszystów? Nie !! Jednak zastanawiam się dlaczego jednemu się pobłaża drugiemu nie, i co znaczy „noszą dla jaj” To samo może powiedzieć człowiek ze swastyką, żadne wytłumaczenie. Takie skuty jak MO, ZOMO, SB w ludziach którzy tz. „komunę” pamiętają wcale nie bawią, kilka filmów cóż były śmieszne ale to nic nie zmienia.Sam stwierdzasz że były zbrodnie to co były lepsze, można było je wytłumaczyć ??
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez Wald » piątek, 26 maja 2006, 15:45

WZT napisał(a):Wald ale idac twoim tokiem rozumowania mozna powiedziec ze noszenie swastyki tez moze byc dla "jaj".
Swastyka niewiem jak Tobie ale jeszcze z czyms innym mi sie kojarzy....
Obydwa systemy byly zbrodniecze i umniejszanie tych zbrodni bo byly dokonywane w imie tam jakies poronionej ideologi i wybielanie jednego czy drugie wedlug mnie jest glupie....
no chyba ze ta swasta byla prowokacja.....

Ale nie ma ustawowego zakazu noszenia sierpa i młota, a swastyki tak! Dzisiaj ustroju faszystowskiego nie ma żaden kraj na świecie, a komunistyczny, czy pseudokomunistyczny - tak! I one oficjalnie posługują sie tymi znakami. Swastyka zakazana, więc i nie używana. Z oczywistych powodów! I tyle!
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez Easy Rider » piątek, 26 maja 2006, 18:13

Są egzotyczne kraje, w których swastyka jest symbolem szczęscia i pomyślności, a noworodkom rysuje się ją na czole
Avatar użytkownika
Easy Rider
Terminator
 
Posty: 787
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 10:30
Lokalizacja: Radosne Rumunki

Postprzez Wald » niedziela, 28 maja 2006, 13:03

Easy Rider napisał(a):Są egzotyczne kraje, w których swastyka jest symbolem szczęscia i pomyślności, a noworodkom rysuje się ją na czole

Tylko ta swastyka ma ramiona złamane w przeciwnym kierunku, niż ta hitlerowska... Ona jest obecna jako święty znak w kulturach wschodu.
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez Jeden_Facet » niedziela, 28 maja 2006, 13:09

Swastyka to jest faszystowski znak i noszenie jej jest zdaje się przestępstwem. Tylko wariat chciałby chyba nosić swastykę dzisiaj!
Avatar użytkownika
Jeden_Facet
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 12:42
Lokalizacja: Ze świata

Postprzez Demurrer » niedziela, 28 maja 2006, 13:16

Wald napisał(a):
WZT napisał(a):Wald ale idac twoim tokiem rozumowania mozna powiedziec ze noszenie swastyki tez moze byc dla "jaj".
Swastyka niewiem jak Tobie ale jeszcze z czyms innym mi sie kojarzy....
Obydwa systemy byly zbrodniecze i umniejszanie tych zbrodni bo byly dokonywane w imie tam jakies poronionej ideologi i wybielanie jednego czy drugie wedlug mnie jest glupie....
no chyba ze ta swasta byla prowokacja.....

Ale nie ma ustawowego zakazu noszenia sierpa i młota, a swastyki tak! Dzisiaj ustroju faszystowskiego nie ma żaden kraj na świecie, a komunistyczny, czy pseudokomunistyczny - tak! I one oficjalnie posługują sie tymi znakami. Swastyka zakazana, więc i nie używana. Z oczywistych powodów! I tyle!



Art. 256 kodeksu karnego

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Art. 13 Konstytucji RP
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Jeden_Facet » niedziela, 28 maja 2006, 13:41

Demurrer napisał(a):
Art. 256 kodeksu karnego

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 13 Konstytucji RP
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.


Noszenie koszulki z emblematami to jeszcze nie propagowanie faszyzmu, czy komunizmu, ani też tworzenie organizacji tego typu. Ani to nie jest nawoływanie do nienawiści. To idiotyzm tylko, przy czym noszenie swastyki jest zakazane przepisami międzynarodowymi. Sierpa i młota raczej nie.
Avatar użytkownika
Jeden_Facet
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 12:42
Lokalizacja: Ze świata

Postprzez Demurrer » niedziela, 28 maja 2006, 13:56

Jeden_Facet napisał(a):
Noszenie koszulki z emblematami to jeszcze nie propagowanie faszyzmu, czy komunizmu,


Ta kwestia jest dość sporna. Jest takie orzeczenie Sądu Najwyższego dokonujące wykładni art. 256 k.k. i wzbudziło ono dużo kontrowersji w doktrynie. Niemniej nie chodzi mi o wywoływanie dyskusji, czy samo noszenie takiego symbolu jest już penalizowanym „propagowaniem”, czy też nie. Chciałem jedynie pokazać, że polskie ustawodawstwo na równi traktuje symbole faszystowskie i komunistyczne. Dlatego tez przywołałem fragment konstytucji.

Jeden_Facet napisał(a):
noszenie swastyki jest zakazane przepisami międzynarodowymi. Sierpa i młota raczej nie.


Proszę wskazać konkretny przepis.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Sauniere » środa, 28 cze 2006, 12:43

swastyka jest starozytnym symbolem słonca i ognia i jako taka nie jest zadnym złym symbolem .. nawet na jednej z obecnych flag europejskich jest swastyka .. swastyka jednoznacznei kojarzaca sie z narodowym socjalizmem to ta przekrzywiona , ktora mozna powiedziec stoi na rogu .. i jest to symbol narodowosocjalistyczny juz ale nie faszystowski .. a tak na marginesie to pozdrowienie znane jako "faszystowskie" jest w istocie pozdrowieniem narodoworzymskim uzywanym przez setki lat i wywodzacym sie ze starozytnego Rzymu .. kiedys oddawano tak czesc Cesarzowi Rzymskiemu, w sredniowieczu wyciagnieta dlon okazywała ze nie ma sie w neij miecza i zapewnie sie o przyjacielskich zamiarach .. nawet ksieza katoliccy oddawali tak czesc Dmowskiemu na jego pogrzebie czy takze okazywano tak czesc chocby generałowi Franco ktorego posadzanie o faszyzm swiadczy o brakach w edukacji.
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez ewe » czwartek, 29 cze 2006, 11:18

Sauniere napisał(a):swastyka jest starozytnym symbolem słonca i ognia i jako taka nie jest zadnym złym symbolem .. nawet na jednej z obecnych flag europejskich jest swastyka ....


Jeszcze nie spotkałem na żadnej obecnej fladze swastyki i to zakręconej w lewo ani w prawo
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez Sauniere » czwartek, 29 cze 2006, 12:38

mowiłem o fladze europejskiej choc nie panstwowej ;) .. jest to złota swastyka na fladze prezydenta Finlandii .. a na fladze wyspy Man mamy jej odmiane czyli trystyke ..
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Poprzednia strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron