Zaćmienie Słońca

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Zaćmienie Słońca

Postprzez Sędzia Czesław » wtorek, 28 mar 2006, 21:08

Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale teraz już będziecie wiedzieli, że jutro jest zaćmienie Słońca. Jak zwykle w Polsce będzie to tylko częściowe zaćmienie, które zacznie się ok. 12.15. Pełne zaćmienie będzie m.in. w Libii i Gruzji
Avatar użytkownika
Sędzia Czesław
Ważniak
 
Posty: 280
Dołączył(a): poniedziałek, 6 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: From story about me
Gadu-Gadu: 6008002

Postprzez redlovebloodgirl » wtorek, 28 mar 2006, 21:30

proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....
Avatar użytkownika
redlovebloodgirl
Mieszka tu
 
Posty: 917
Dołączył(a): sobota, 11 wrz 2004, 21:52
Lokalizacja: WestCoast;)dzwirzyno

Postprzez qrczak » wtorek, 28 mar 2006, 21:36

redlovebloodgirl napisał(a):proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....


Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.
Avatar użytkownika
qrczak
Gwiazdor
 
Posty: 1510
Dołączył(a): sobota, 10 sty 2004, 19:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez redlovebloodgirl » wtorek, 28 mar 2006, 21:38

hehe qrczak ja zaproponowalam metode, dzieki ktorej kiedys po raz pierwszy ogladalam zacmienie slonca :) pamietam palce poparzone od swieczki a pozniej przybrudzone na czarno...ale butelka od piwa-nie powiem, dobre :]
Avatar użytkownika
redlovebloodgirl
Mieszka tu
 
Posty: 917
Dołączył(a): sobota, 11 wrz 2004, 21:52
Lokalizacja: WestCoast;)dzwirzyno

Re: Zaćmienie Słońca

Postprzez Olcia » wtorek, 28 mar 2006, 21:46

Sędzia Czesław napisał(a):Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale teraz już będziecie wiedzieli, że jutro jest zaćmienie Słońca. Jak zwykle w Polsce będzie to tylko częściowe zaćmienie, które zacznie się ok. 12.15. Pełne zaćmienie będzie m.in. w Libii i Gruzji


ee... ja to miałam napisać :P
To może coś więcej:
W naszym regionie zaćmienie będzie widoczne w (ok.) 44% początek zacznie się już o 11:53 / maximum o 12:51 / a koniec o 13:49 (ten czas jest ustawiony na Szczecin, więc trzeba liczyć poślizg kilku minut) :D
/info zaczerpnięte z focus'a :P
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Re: Zaćmienie Słońca

Postprzez Sędzia Czesław » wtorek, 28 mar 2006, 21:54

Olcia napisał(a):ee... ja to miałam napisać :P


Byłem pierwszy :kroli: :P Ja podaję czas wielce średni, żeby nie trzeba było się babrać w liczbach :P A poza tym tyle zapamiętałem z Twojego Focusa. A według mnie dobrym sposobem oglądania zaćmienia jest oglądanie przez kliszę fot.
Avatar użytkownika
Sędzia Czesław
Ważniak
 
Posty: 280
Dołączył(a): poniedziałek, 6 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: From story about me
Gadu-Gadu: 6008002

Postprzez Roman » wtorek, 28 mar 2006, 22:01

qrczak napisał(a):
redlovebloodgirl napisał(a):proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....


Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.


dobry sposób
nawet zaćmienie nie jest koniecznie potrzebne :P
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kamila » wtorek, 28 mar 2006, 22:10

qrczak napisał(a):Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.

:spoko: , skuszę się.. :twisted:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mafi » wtorek, 28 mar 2006, 22:13

[center]***[/center]
Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa, ale na zaćmienie może się skuszę... z kliszą w ręku ;p
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez kamila » wtorek, 28 mar 2006, 22:15

Mafi napisał(a):Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa (...)
każada pora jest dobra :P :twisted:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez cichy » wtorek, 28 mar 2006, 22:17

kamila napisał(a):
qrczak napisał(a):Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.

:spoko: , skuszę się.. :twisted:

ja wiedzialem, ze z Ciebie jest zawodowa alkoholiczka
a ja tez tak zrobie :]
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Mafi » wtorek, 28 mar 2006, 22:17

kamila napisał(a):
Mafi napisał(a):Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa (...)
każada pora jest dobra :P :twisted:


[center]***[/center]
Tak wcześnie i w tygodniu nawet na okazję zaćmienia się nie skuszę... ;)

Cholera... jednak nie zobaczę... będę wtedy w Koszalinie :/ yhh... co cóż... opowiecie jak było :twisted:
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Olcia » wtorek, 28 mar 2006, 22:17

Mafi napisał(a):[center]***[/center]
Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa, ale na zaćmienie może się skuszę... z kliszą w ręku ;p


no co Ty :P po 12-stej można już pić :twisted:
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości