oglaszam konkurs!!

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

oglaszam konkurs!!

Postprzez Szaman » niedziela, 12 mar 2006, 19:33

no dobra
pytanie jest proste co to jest piękno?? zna ktoś definicje??
pytanie dodatkowe czy piękno jest subiektywne czy relatywne?? a może jest jakiś absolut w tej materi??

zapraszam do dyskusji...
Ostatnio edytowano czwartek, 1 sty 1970, 01:00 przez Szaman, łącznie edytowano 1 raz
Szaman
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 07:15

Postprzez barmaid » niedziela, 12 mar 2006, 19:41

Piękno to dzieci. Szczere, naturalne i nieświadome brzydoty tego świata. Piękne też to co stworzyła Matka Natura /teraz nie widać bo pod sniegiem :D /.
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez kawon » niedziela, 12 mar 2006, 19:56

a szukałeś w Google?
kawon
Dyskutant
 
Posty: 181
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18

Postprzez Szaman » niedziela, 12 mar 2006, 19:57

a jeżeli platon się nie mylił ?? tle tylko że osiągnął w swoim życiu cos czego prawie nikomu się nie udało?? może obcował z pięknem samym w sobie??

tylko to my jesteśmy zbyt podli aby tego zaszczytu dostąpić??
Szaman
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 07:15

Postprzez FiDo » niedziela, 12 mar 2006, 19:58

wg mnie pojecie piekna generalnie oznacza cos bliskiego idealowi. a, kazdy inaczej wyobraza sobie ideal. totez obiekt dla jednego moze byc piekny, dla drugiego nie. i to jest subiektywne.
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Morland » niedziela, 12 mar 2006, 20:03

Ja jestem piękny... wygrałem piwo? :>
Należy najpierw poszukać odpowiedzi na pytanie: "czy coś jest piękne, dlatego, że nam się podoba, czy podoba nam się dlatego, że jest piękne?" Myślę, że piękno tworzymy my sami, pięknym jest to, o czym człowiek myśli, że jest piękne. Własne wyobrażenie piękna nosimy w sobie i tylko od nas zależy, czy ocenimy coś jako piękne... trochę dużo tego "piękna", ale nie miałem czym go zastąpić, wszak konkurs dotyczy właśnie "piękna" :D
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez MadziUlka » niedziela, 12 mar 2006, 23:20

Piękno jest to coś co wzbudza w nas jakieś pozytywne emocje...
widząc to nie możemy oderwać od tego wzroku...
jednakże to co jest dla nas piękne uzależnione jest od naszej duszy...
To ona sprawia że dany przedmiot, osoba, itp
są dla nas piękne
Avatar użytkownika
MadziUlka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 300
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 17:33
Lokalizacja: z rajskiej doliny :)

Postprzez McCool » poniedziałek, 13 mar 2006, 00:25

Piękno, to indywidualne spojrzenie człowieka na rzeczywistość. Określenie czegoś mianem pięknego wynika z ludzkiego pragnienia poznania ideału.
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Szaman » poniedziałek, 13 mar 2006, 19:04

Morland napisał(a):Ja jestem piękny... wygrałem piwo? :>
"czy coś jest piękne, dlatego, że nam się podoba, czy podoba nam się dlatego, że jest piękne?"


proszę badzo

w/g św Tomasz "nie dlatego coś jest piękne, że my to kochamy, lecz dlatego kochamy, że coś jest piękne i dobre"

zastanawiające jest jeszcze to że ow święty powiedział że piękne będzie także brzydota jeśli tylko zostanie doskonale odtworzona (mowa o sztuce)

czy to podważa jego sądy czy czyni go wybitnym myślicielem ??
Szaman
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 07:15

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości