Konfiguracja protokołu TCP/IP w Windows 2000. Pomóżcie;)

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Konfiguracja protokołu TCP/IP w Windows 2000. Pomóżcie;)

Postprzez rewo » piątek, 10 mar 2006, 19:16

Witam wszystkich! Już niedługo mam nadzieję surfować po sieci dzięki TKK. W związku z tym, a także tym, iż w kwestiach komputerowych jestem całkowitym laikiem i ignorantem :wink: zwracam się z prośbą o pomoc :help: . Czy ktoś mógłby mi napisać, krok po kroku jak skonfigurować połączenie do internetu z kablówki pod Windowsem 2000? Mam instrukcję do Win XP, ale jak wejdę w panel sterowania zaczynają się schody. Z góry wielkie dzięki!
Ps.
Może r00t znajdzie chwilkę, jako niekwestionowany ekspert :wink:
Avatar użytkownika
rewo
Dyskutant
 
Posty: 148
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 01:13
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez astic » piątek, 10 mar 2006, 19:53

Obrazek

Wybierz Network and Dial-up Co.... a potem jak w instrukcji którą otrzymasz po podpisaniu umowy
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez rewo » piątek, 10 mar 2006, 21:37

Zgadza się, ale po wejściu w Połączenia sieciowe i telefoniczne, mam problem gdy chcę utworzyć nowe połączenie, otwiera się jego kreator i gdy kontynuuję mam do wyboru bodajże 6 wariantów, co wybrać by finalnie móc wpisać niezbędne dane adresów dns, IP itd. ja mam to wyjaśnione właśnie dla windows xp, a tam odbywa się to nieco inaczej.
Avatar użytkownika
rewo
Dyskutant
 
Posty: 148
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 01:13
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez pepsi » piątek, 10 mar 2006, 22:20

Obrazek

i jezeli masz zainstalowane sterowniki do karty to:
Obrazek
bedziesz widzial swoja karte sieciowa powyzej

Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
pepsi
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek, 5 lip 2005, 11:28
Lokalizacja: Melmak

Postprzez rewo » piątek, 10 mar 2006, 23:35

Zaczynam dochodzić do wniosku,że mam chyba problem z kartą sieciową. Tzn. mam ją zintegrowaną w płycie głównej, ale kiedy w menadżerze urządzeń wchodzę w zakładkę LAN widoczna jest tylko bezprzewodowa karta sieciowa, którą mam także zainstalowaną, natomiast tej zintegrowanej karty nie widać. Gdy wchodzę więc w Połączenia sieciowe i telefoniczne widoczną mam jedynie ikonę Utwórz nowe połączenie, a kiedy ją wybieram mam te opcje różne jakie to ma być połączenie, ale żadne mi nie pasuje. Już sam nie wiem :cry:
Avatar użytkownika
rewo
Dyskutant
 
Posty: 148
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 01:13
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez pepsi » sobota, 11 mar 2006, 00:13

1. Masz cos nie tak z karta

2. Nie masz zainstalowanych sterownikow i menadzer urzadzen widzi ja jako sprzet nieznany

3. inne
Avatar użytkownika
pepsi
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek, 5 lip 2005, 11:28
Lokalizacja: Melmak

Postprzez rewo » sobota, 11 mar 2006, 14:05

Moja płyta główna to ECS K7VTA 3 z wbudowaną kartą sieciową. W menadzerze urządzeń nie wykazuje żadnych problemów, bo w ogóle jej nie widzi :wink: . W zakładce karty jak pisałem widać tylko tę bezprzewodową. Co do biosa, to może tam jest odłączona, albo jakiś odpowiedzialny za nią kontroler, ale nie za bardzo orientuję się które ustawienia należało by tam zmienić. Zaznaczam, że jeszcze nie jestem podpięty do kabla TKK, może jak pójdzie sygnał to wykryje kartę, w co jednak wątpię, bo teraz przecież też powinna być widoczna.
Avatar użytkownika
rewo
Dyskutant
 
Posty: 148
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 01:13
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez pepsi » sobota, 11 mar 2006, 14:25

rewo napisał(a):W menadzerze urządzeń nie wykazuje żadnych problemów, bo w ogóle jej nie widzi :wink: .


a powinien
Avatar użytkownika
pepsi
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek, 5 lip 2005, 11:28
Lokalizacja: Melmak

Postprzez rewo » sobota, 11 mar 2006, 23:17

No i udało się jeśli chodzi o BIOS. Wszystko tak jak napisałeś Own4g3. Trochę jeszcze powalczyłem z instalacją sterowników, ale chyba się udało, bo menedżer teraz elegancko ją wykrywa i wskazuje, że działa poprawnie. W tej sytuacji skonfigurowanie protokołu TCP/IP było już formalnością, choć wyrzuciło jakiś ostrzegawczy komunikat jak wpisałem kablówkowe maski i podmaski, odnośnie bramy domyślnej, ale na teraz to co chciałem osiągnąć jest. Czy sukces jest ostateczny i pełny :wink: okaże się jak podłączę kabel. W razie czego już wiem gdzie można liczyć na życzliwą pomoc! Dzięki wielkie raz jeszcze wszystkim za wskazówki!!!
Avatar użytkownika
rewo
Dyskutant
 
Posty: 148
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 01:13
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości