Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez Martius » niedziela, 26 lut 2006, 01:28

Watki psychologiczne :) wybrane fragmenty mnie interesujace czytam ..
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Roman » środa, 1 mar 2006, 23:08

NataliaW napisał(a):Coetzee "Wiek żelaza" Ksiazka na jeden wieczór....nie powala na kolana....ale....jak to książki Coetzee'a zmusza do przemyśleń...:)


nie skończyłem

aktualnie J.Klejnocki, J.Sosnowski "Chwilowe zawieszenie broni" - do prezentacji

ciekawie napisana
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez yennefer » czwartek, 9 mar 2006, 12:46

"Bramy raju" Andrzejewskiego - świetnie sie czytało, mimo że całe opowiadanie stanowią... 2 zdania :twisted: (polska wersja strumienia świadomości). Poza tym akcja osadzona w średniowieczu, czasy pierwszej, dziecięcej krucjaty - a wszystko to punktem wyjścia dla -dość pesymistycznych -refleksji o ciemnych stronach natury ludzkiej. jednym słowem - polecam. :twisted:

...zreszta podobnie jak i inne jego opowiadanie: "Idzie skacząc po górach", historia malarza, w którą wplecione są epizody o ludziach z jego bliskiego otoczenia i w jakiś sposób z nim związanych. Prawie 80-letni Antonio Ortiz -to genialny "stary cap", który już za życia stał sie legenda, bohaterem swojego własnego mitu. Opowiadanie wciąga już od pierwszej strony, zwłaszcza że w toku akcji na jaw wychodzą skrywane sekrety, mroczne tajemnice. Sam jego klimat jest doprawiony jakas nutka niepokoju, że wszystko skończy sie katastrofa. Lektura na wieczór i okazja do refleksji, hyh... gorąco polecam. 8)
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Morland » piątek, 10 mar 2006, 13:55

Przenosimy się do magicznego świata położonego "Nad Niemnem" :P
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez Roman » sobota, 11 mar 2006, 19:02

Friedrich Durrenmatt "Wizyta starszej pani"

cóż - nie wiedziałem, że przerażony człowiek (Alfred Ill) może być aż tak zabawny :twisted:
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Sędzia Czesław » sobota, 11 mar 2006, 22:13

Czytam teraz nic za bardzo wyrafinowanego - Lalka

Przemaglować trzeba....
Avatar użytkownika
Sędzia Czesław
Ważniak
 
Posty: 280
Dołączył(a): poniedziałek, 6 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: From story about me
Gadu-Gadu: 6008002

Postprzez anula » poniedziałek, 13 mar 2006, 15:24

Dan Brown "Cyfrowa Twierdza" polecam fanom zagadek :)
Avatar użytkownika
anula
Ważniak
 
Posty: 260
Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2005, 17:21
Lokalizacja: miejscowa

Postprzez Roman » piątek, 17 mar 2006, 23:12

Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa" - kojarzy mi się z jakimś "Misiem" czy "Alternatywy 4". Tylko ostatnio stwierdziłem, że sytuacje w "Alternatywach" nie są wcale śmieszne - nie negując talentu Stanisława Barei.
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Dreams » poniedziałek, 20 mar 2006, 11:26

Nie książkę magluje ale Rafała Wojaczka..... Pewnie znacie, co za facet...

Prośba
Zrób coś, abym rozebrać się mogła jeszcze bardziej
Ostatni listek wstydu już dawno odrzuciłam
I najcieńsze wspomnienie sukienki także zmyłam
I choć kogoś nagiego bardziej ode mnie nagiej
Na pewno mieć nie mogłeś, zrób coś, bym uwierzyła

Zrób coś, abym otworzyć się mogła jeszcze bardziej
Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
Ze nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
Dla ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz.



- Rafał Wojaczek -
Dreams
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość