manipulacja

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez yennefer » czwartek, 23 lut 2006, 15:26

hyh... 5. nie moze byc, to mi sie nie zgadza :| :P
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez BrathSabbath » czwartek, 23 lut 2006, 15:33

:shock: 12 niewierzę !:shock:
Avatar użytkownika
BrathSabbath
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): piątek, 25 lut 2005, 01:46
Lokalizacja: z tego powodu

Postprzez Koala » czwartek, 23 lut 2006, 15:37

Liczba punktów: 6 na 16 możliwych.
Pewnie nie dajesz się manipulować reklamówkom, ale zręczny sprzedawca wciśnie ci, co będzie chciał


hiehiehie :| :mg: :lol:
Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez yarad » czwartek, 23 lut 2006, 15:48

ten test to czysta zabawa, nie mam nawet pojecia czy byl wystandaryzowany na spoleczenstwo polskie, a jesli byl to ciekawe czy zrobil to jakis psycholog... to czysta zabawa, a wiecie jak to jest z tymi testami, daja jakis ogolny obraz i czesto sa trafne, jednakze nie zawsze, na podanej wczesniej przeze mnie stronie znajdzie jak chcecie test pisma, mi wyszly skrajnie wykluczajace sie rzeczy, dlatego traktujcie to tylko i wylacznie jako zabawe...
yarad
Bywalec
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2006, 18:49

Postprzez r00t » czwartek, 23 lut 2006, 16:26

yarad napisał(a):ten test to czysta zabawa, nie mam nawet pojecia czy byl wystandaryzowany na spoleczenstwo polskie, a jesli byl to ciekawe czy zrobil to jakis psycholog... to czysta zabawa, a wiecie jak to jest z tymi testami, daja jakis ogolny obraz i czesto sa trafne, jednakze nie zawsze, na podanej wczesniej przeze mnie stronie znajdzie jak chcecie test pisma, mi wyszly skrajnie wykluczajace sie rzeczy, dlatego traktujcie to tylko i wylacznie jako zabawe...


akurat ten test nie był taki do końca "zabawowy" kto czytał trochę na temat wywierania wpływu to wie że pytania nie były przypadkowe...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez yarad » czwartek, 23 lut 2006, 17:05

masz racje, ze nie byl do konca zabawowy, jednakze jak napisalem wczesniej powinien byc wystandaryzowany dla spoleczenstwa polskiego, swego uczac sie robic takie testy mialem do czynienia z testami wystandaryzowany dla spoleczenstwa, np. usa i polski i pytania mimo, iz dosc podobne byly calkowicie inaczej sformuowane i nie chodzi tutaj o kwestie tlumaczenia... pytania przypadkowe nie sa daja jako taki obraz, jednakze nie bierze sie pod uwage szeregu zmiennych zaklucajacych jaka moze byc chociazby niewygodny but, dlatego zalecalbym ostroznosc i traktowal to jako zabawe, a nie jako wynik, choc przy zalozeniu pewnego bledu statystycznego mamy niewatpliwie jakis obraz siebie... jak mowie mialem wynik 14, choc zapewne dlatego, ze mialem swego czasu sporo zajec z socjotechniki, sterowania zachowaniem, komunikacji, psychologii, to sporo ulatwia, jednakze w zwiazku z pauperyzacja spoleczenstwa spora czesc ludzi bardziej sugeruje sie cena przy wyborze, a manipulacja w reklamie bedzie co prawda na nich oddzialywac i to o wiele zapewne silniej gdy wzrosna ich dochody... ale wciaz pozostaje przy swoim, test nie jest zabawowy tu sie zgadzam, ale traktuje go jako zabawe, ktora pozwala cos tam w sobie sprawdzic... dla prawdziwego testu polecam kontakt z psychologiem, nic tego nie zastapi, slowo ten sam test rozwiazywany w roznych warunkach moze dac zupelnie inne wyniki...
yarad
Bywalec
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2006, 18:49

Postprzez kamila » czwartek, 23 lut 2006, 20:52

wynik: 7, zdziwiłam się, bo to "dużo" jak dla/na mnie.
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez McCool » czwartek, 23 lut 2006, 21:09

Zaświadcza się, że Sz. P.

McCool
został(a) przebadany(a) na okoliczność:
Psychotesty
- Podatność na codzienną manipulację
i uzyskał(a) wynik:

Liczba punktów: 9 na 16 możliwych.
Pewnie nie dajesz się manipulować reklamówkom, ale zręczny sprzedawca wciśnie ci, co będzie chciał

[ Dodano: 2006-02-23, 21:13 ]
czyli nie jest tak źle... :P nie daję się manipulacji :twisted:
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Olcia » czwartek, 23 lut 2006, 21:36

8/16 :|
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez redlovebloodgirl » czwartek, 23 lut 2006, 21:48

Olcia napisał(a):8/16 :|


to samo ;/ ciekawa jestem ile w tym prawdy... ;)
Avatar użytkownika
redlovebloodgirl
Mieszka tu
 
Posty: 917
Dołączył(a): sobota, 11 wrz 2004, 21:52
Lokalizacja: WestCoast;)dzwirzyno

Postprzez Dudette » czwartek, 23 lut 2006, 22:13

11/16... No i się zgodzę z opisem. Nie latam po każdą promocyjną margarynę, żaden sprzedawca nie wciśnie mi butów za pełną cenę, skoro widziałam je za 40% mniej (są rzeczy, o których mówię, że fajnie by było mieć, ale bez przesady). Zgodzę się jednak, że spryciarz wciśnie mi, co będzie chciał, jeśli się postara, ale tu właśnie spełnia rolę mój mąż, który zawsze w kulminacyjnym momencie wyleje mi kubeł zimnej wody na głowę! :D Za co najpierw się wkurzam, a potem jestem jednak wdzięczna :oops:
I powiem jeszcze, że rzeczywiście przedmioty jak socjotechnika i techniki sprzedaży odgrywają tu sporą rolę - pomogły mi zarówno przy rozwiązaniu testu jak i pomagają w codziennych zmaganiach z pokusami ;).
Avatar użytkownika
Dudette
Coś tam napisał
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 11:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Flo » piątek, 24 lut 2006, 07:18

albo ten test jest zle zbudowany albo ludzie nie chca przyznac sie albo nawet o tym nie wiedza ze sa obiektami manipulacji :) A prawda jest taka, ze na kazdym kroku ktos nami manipuluje, swiadomie lub nieswiadomie
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez kazió » piątek, 24 lut 2006, 12:50

5 ciekawe co by powiedzial autor tego testu gdyby zajrzal do mojej lodowki :lol:
swoja droga dziwne
kazió
V.I.P
 
Posty: 464
Dołączył(a): środa, 4 cze 2003, 18:39
Lokalizacja: Wolne Miasto

Postprzez Morland » piątek, 24 lut 2006, 15:11

9/16 i w lodówce mam tylko jedno opakowanie margaryny :P
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez Suzy » piątek, 24 lut 2006, 17:24

... 13/16 ... tylko nie wiem czy to dobrze czy źle :roll: ... fajna zabawa :lol:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 12 gości