Hasło na kompa

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Hasło na kompa

Postprzez cichy » wtorek, 27 wrz 2005, 22:06

Mam 3 uzytkownikow w windows xp pro i chcialbym uniemozliwic uruchomienie komputera przez osoby trzecie (czwarte :P ).
Czy jest jakis programik, ktory umozliwi mi zalozenie hasla na komputer, czy tez musze ustawiac haslo z poziomu dosa?
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez r00t » wtorek, 27 wrz 2005, 22:10

dosa?

chyba bios'a... to najskuteczniejszy sposób... ale łatwy do obejścia....

jeżeli to XP wystarczy NTFS i dobre hasła użytkowników... osoby trzecie i czwarte się nie zalogują po prostu...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez cushu » wtorek, 27 wrz 2005, 22:31

Ja polecam sposob pewnego forumowicza (oczywiscie polecam bez jego zgody), ktory ostatnio uslyszalem i bardzo mi sie spodobal. W biosie ustawiasz sekwencje klawiszy, która bedzie uruchamiac komputer, czyli haslo i odłączasz od płyty głównej przycisk Power. A tak ode mnie, to możesz jeszcze nakleic kartke: "spalony zasilacz" żeby ci nie grzebali :wink:
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez kulA » wtorek, 27 wrz 2005, 22:46

r00t napisał(a):dosa?

chyba bios'a... to najskuteczniejszy sposób... ale łatwy do obejścia....
.

najskuteczniejszy i jednoczesnie latwy do obejscia?? to albo to sie kloci samo ze soba albo nie ma skutecznego sposobu zabezpieczenia komputera przed osobami trzecimi
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez r00t » wtorek, 27 wrz 2005, 23:08

kulA napisał(a):
r00t napisał(a):dosa?

chyba bios'a... to najskuteczniejszy sposób... ale łatwy do obejścia....
.

najskuteczniejszy i jednoczesnie latwy do obejscia?? to albo to sie kloci samo ze soba albo nie ma skutecznego sposobu zabezpieczenia komputera przed osobami trzecimi


..źle się wysłowiłem.. miało być najszybszy...

fakt.. każde zabezpieczenie jest do obejścia... jedne da się złamać w kilka minut a inne nie... najlepsze efekty daje szyfrowanie dysków twardych.. :)

a co do zapytania: w przypaku windowsa XP nie trzeba instalować programów zewnętrznych... wystarczą mechanizmy wbudowane w system.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Didi » środa, 28 wrz 2005, 00:12

cichy w administracji systemu mozesz tworzyc konta uzytkownikow kazdy ma swoje haslo i kazdy swoj profil jak nie zna hasla nie wlaczy kompa kiedys mialem taki programik ktory po 3 zle wpisanych haslach albo go wylaczal albo resetowal jest tego troche w necie
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez cichy » środa, 5 paź 2005, 14:40

tak sie zlozylo, ze wszyscy uzytkownicy maja konta z prawami administratora, wiec moga tez zmieniac haslo innemu uzytkownikowi. jest haslo w biosie
thx all
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron