Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez kawon » piątek, 12 sie 2005, 12:27

"Pięć osób, które spotykamy w niebie" - kiepściutkie - glupie i nibyglebokie, ale kicz daje po oczach. Nie polecam

"Utracona cześć Katarzyny Blum" - w zyciu nie trafilbym na ta ksiazke, gdyby nie seria Wyborczej.. a ksiazka jest swietna - napisana w charakterystycznym, niespotykanym stylu, wciagajaca fabula, no i pokaz jak dzialaja coniektore media...
kawon
Dyskutant
 
Posty: 181
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18

Postprzez Roman » piątek, 12 sie 2005, 14:19

Emil Zola "Nana"

powieść genialna, przełomowa
książka, która ani odrobinę się nie zestarzała
myślę, że główna bohaterka pasowałaby do tzw. "naszych czasów"
skandalizująca? po prostu szczera
taka szczerość nie mogła być do zaakceptowania w czasach, gdy była wydawana, prawda zbyt mocno bolała
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez report5 » niedziela, 14 sie 2005, 08:54

Rafał Ziemkiewicz "Ciało obce" -
report5
 

Postprzez SAVARY » środa, 17 sie 2005, 07:58

Magluję dwie: Inkwizycja i Zanim doszło do akcji "Wisła" - lubię historię :mg:
Avatar użytkownika
SAVARY
Terminator
 
Posty: 683
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 12:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Master » środa, 17 sie 2005, 09:57

taaaa. A ja męczę się z "Lalką" B. Prusa. Cóż lektura szkolna, więc przeczytać trzeba :|
Avatar użytkownika
Master
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 11 sie 2005, 23:04
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Roman » środa, 17 sie 2005, 17:26

Master napisał(a):taaaa. A ja męczę się z "Lalką" B. Prusa. Cóż lektura szkolna, więc przeczytać trzeba :|


to już kiedyś już było na forum, ale znów

"Lalka" jest jedną z najlepszych lektur proponowanych w programach szkolnych

jak chcesz pomęczyć lekturę, to polecam "Nad Niemnem" :P


ja teraz "Książkę dla Manuela" Julio Cortazara
powiem tylko tyle - Cortazar to wyzwanie dla wydawców

kawon napisał(a):"Utracona cześć Katarzyny Blum" - w zyciu nie trafilbym na ta ksiazke, gdyby nie seria Wyborczej.. a ksiazka jest swietna - napisana w charakterystycznym, niespotykanym stylu, wciagajaca fabula, no i pokaz jak dzialaja coniektore media...


przeczytałem dość szybko, to taka książka, że chwilami się nóż w kieszeni otwiera
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » środa, 17 sie 2005, 17:37

Roman napisał(a):
Master napisał(a):taaaa. A ja męczę się z "Lalką" B. Prusa. Cóż lektura szkolna, więc przeczytać trzeba :|


to już kiedyś już było na forum, ale znów

"Lalka" jest jedną z najlepszych lektur proponowanych w programach szkolnych

jak chcesz pomęczyć lekturę, to polecam "Nad Niemnem" :P




popieram zdanie Romana.... :] ... nie rozumiem czemu wszyscy tak na tą "Lalkę" narzekają...

a co do mojego maglowania książek....
obiecywałam sobie, że przez wakacje przeczytam przynajmniej 4lektury....
po 15stronach "Ludzi bezdomnych" odpadłam..... :lol: ta proza niestety, ale mnie nie wciągnęła....
no cóż... chyba będę jednka się męczyć z tym w roku szkolnym.... ;/
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Roman » środa, 17 sie 2005, 17:40

Agunia napisał(a):
popieram zdanie Romana.... :] ... nie rozumiem czemu wszyscy tak na tą "Lalkę" narzekają...

a co do mojego maglowania książek....
obiecywałam sobie, że przez wakacje przeczytam przynajmniej 4lektury....
po 15stronach "Ludzi bezdomnych" odpadłam..... :lol: ta proza niestety, ale mnie nie wciągnęła....
no cóż... chyba będę jednka się męczyć z tym w roku szkolnym.... ;/


a mi już tylko 4 zostały lekturki

byłem jedynym w klasie, który przeczytał "Ludzi bezdomnych"

:twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » środa, 17 sie 2005, 18:34

Roman napisał(a):
byłem jedynym w klasie, który przeczytał "Ludzi bezdomnych"

:twisted: :twisted:


my w klasie też mamy takiego jednego popaprańca co wszystkie lektury czyta :P
jak ma być wejściówka z lekturki pada pytanie wśród nas uczniów czy ktoś przeczytał.... zawsze wiadomo, że Krzychu się odezwie.... :lol:
no ale... pewnie chłopak na tym dobrze wyjdzie.... przede wszystkim na zbliżajacej się maturze....
tylko nie qmam czemu on czyta te lektury, a często gęsto nie udaje mu się zaliczyć tych wejściówek, a mi zawsze.... :|
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Master » środa, 17 sie 2005, 20:35

Roman napisał(a):jak chcesz pomęczyć lekturę, to polecam "Nad Niemnem" :P


Taaaaak to też będę miał.... :)

[ Dodano: 2005-08-17, 21:37 ]
Agunia napisał(a):popieram zdanie Romana.... :] ... nie rozumiem czemu wszyscy tak na tą "Lalkę" narzekają...


Tak ylko ja nie narzekam na "Lalkę" poprostu piszę że się z nią męczę. A tak poza tym jest wporzo. :)
Avatar użytkownika
Master
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 11 sie 2005, 23:04
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez filomata » środa, 17 sie 2005, 20:45

Roman napisał(a):a mi już tylko 4 zostały lekturki

byłem jedynym w klasie, który przeczytał "Ludzi bezdomnych"

:twisted: :twisted:


Marian, imba :wink: Przecież tam było z 20 książek :wow: :wow:
Nie nudzi ci się to :beer:
Avatar użytkownika
filomata
Dyskutant
 
Posty: 129
Dołączył(a): wtorek, 2 lis 2004, 16:20
Lokalizacja: ...

Postprzez Roman » środa, 17 sie 2005, 21:35

filomata napisał(a):
Roman napisał(a):a mi już tylko 4 zostały lekturki

byłem jedynym w klasie, który przeczytał "Ludzi bezdomnych"

:twisted: :twisted:


Marian, imba :wink: Przecież tam było z 20 książek :wow: :wow:
Nie nudzi ci się to :beer:


nie, nie nudzi mi się to,
mi nudzi się

być może nie doceniam literatury obozowej
ale właściwie poza "Granicą" Nałkowskiej jak dotąd były wszystkie raczej interesujące
Agunia - może jego problem leży w psychice?
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » środa, 17 sie 2005, 21:43

Roman napisał(a):Agunia - może jego problem leży w psychice?


w tym przypadku to bardzo możliwe...
ewentualnie chłopak zwyczajnie nie czyta ze zrozumieniem... :|
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Olga » czwartek, 18 sie 2005, 01:30

Master napisał(a):Cóż lektura szkolna, więc przeczytać trzeba :|


:smiech: ......... :roll: .......... aczkolwiek akurat "Lalka" jest warta przeczytania :spoko:


"Talizman" Stephen King & Peter Straub

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do siebie myśli o chorobie matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety - jeśli uda się na drugi koniec kontynentu, gdzie w mrocznym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę, przeskakując między dwoma światami, przeżywa niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjacół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godny Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

Świetna książka przygodowa. Momentami kojarzy się z 'Władcą Pierścieni". Oszałamia i na pewno zapada w pamięć. Wywołuje różne uczucia, radość, sympatię, złość, ogromny smutek i żal, współczucie. Zawiera elementy humoru, grozy i magii. Na pewno książka warta przeczytania. Niezwykle ciekawe 800 stron :spoko: Polecam wszystkim, którzy lubią eposy o wędrówkach, przygodach, innych światach .....
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości