Master napisał(a):Cóż lektura szkolna, więc przeczytać trzeba


.........

.......... aczkolwiek akurat "Lalka" jest warta przeczytania
"
Talizman" Stephen King & Peter Straub
Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do siebie myśli o chorobie matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety - jeśli uda się na drugi koniec kontynentu, gdzie w mrocznym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę, przeskakując między dwoma światami, przeżywa niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjacół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godny Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.
Świetna książka przygodowa. Momentami kojarzy się z 'Władcą Pierścieni". Oszałamia i na pewno zapada w pamięć. Wywołuje różne uczucia, radość, sympatię, złość, ogromny smutek i żal, współczucie. Zawiera elementy humoru, grozy i magii. Na pewno książka warta przeczytania. Niezwykle ciekawe 800 stron

Polecam wszystkim, którzy lubią eposy o wędrówkach, przygodach, innych światach .....