czego obecnie sluchamy, co wyraża nasze samopoczucie?

Ten dział dotyczy muzyki i wszystkich spraw z nią związanych. Jeżeli lubisz słuchać, grać, komponować czy rozmawiać o muzyce - pisz tutaj.

Postprzez stary_zgred » środa, 27 lip 2005, 19:50

Bandę Puchatka, na okrągło. Płytkę kupiłem we Flamenco.
Avatar użytkownika
stary_zgred
Dyskutant
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 24 sie 2004, 13:29

Postprzez Rymek_Hunter » środa, 27 lip 2005, 21:29

Vader - The Revelations
Avatar użytkownika
Rymek_Hunter
Dyskutant
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 15 lut 2004, 23:47
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez SzOpEn » środa, 27 lip 2005, 21:53

Wsz i Cne - Jeszcze raz i inne takie tam hip hopy. 8)
Avatar użytkownika
SzOpEn
Ważniak
 
Posty: 243
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 20:05
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez EmDeKa » środa, 27 lip 2005, 22:43

Zapodałem sobie w uszka podróż sentymentalną w przeszłość.
Podzielę się z Wami, a co....

Nie chce mi się dziś Tede, ACDC, rocka, popu, Crazy Foga i O-Zone.

Na początek dołuję się właśnie lekko jazzującą Miką Urbaniak w duecie z Mietkiem Szcześniakiem.
Miecio wymiata, jest genialny. Natomiast barwa głosu Miki - obojętnie, czy śpiewa, czy gada - unosi leciutko nad klawiaturę... troszkę dziewczęca, troszkę kobieca, troszkę niesforna i zblazowana jednocześnie... "Can't Buy Me Love", w oryginale by The Beatles oczywiście.... Chórki Szcześniaka czynią piosenkę wręcz zjawiskową... i te werbelki na koniec.... Smakowite...
ftp://tkk.pl/usr/Mietek_i_Mika/

A teraz cofam się jeszcze dalej... kto w 2005 roku słucha Nina Simone?? Chyba tylko desperaci. Aż mnie serce boli, jak pomyślę, że nigdy mogłem nie poznać tej piosenki. Przypadkiem przysłał mi ją pewien francuski homoseksualista - miłośnik jazdy motorem bez celu... Ale jakie to ma znaczenie? Słucham właśnie i czuję wręcz w powietrzu knajpiano-klezmerskie klimaty... kotlet, łiskacz i dym z cygar popalanych przez facetów, otulający kobiety w wytwornych sukniach... Smutek, nostalgia i tęsknota za czasami wczesnego Jamesa Bonda pomieszanego z Hansem Klossem.... cudowne.... Wszystko przed nami...
ftp://tkk.pl/usr/Nina_Simone/

Kolejny track w playliście, to już w ogóle schiza... Suworow jeszcze szpiegował na rzecz Moskwy, ja - małe dziecko - gubiłem się w zaspie śnieżnej w Tymieniu... Jaki rok? Kto śpiewa? Nie mam pojęcia... Wiem jedno, to se ne vrati. Wsłuchajcie się w tak cudną linię basu, te smyczki... Na oko lata '70... głęboka komuna, która nic nie znaczy dla takiego maluszka jakim byłem w - załóżmy 1977.... Szkoda, że tego nie usłyszy się dziś w radio... Nie jednemu popłynęła by łezka... Co nie znaczy, że tęsknię za minionym systemem, gdy działał Klub Garnizonowy na Portowej, nad Kołobrzegiem latały MIGi, śpiewu uczyła Swietłana, a mój ojciec ściągał radziecką tv z Bagicza....
ftp://tkk.pl/usr/Est_tolka_mig/

Skasujta te empetrójki z dysku po przesłuchaniu, albo kupta oryginalny nośnik.
Jakieś komentarze? Chcecie kolejne "perełki"?

A teraz odtruwam się z mgły za pomocą Ramstein - "Stripped": lepsze niż DM.
EmDeKa
 

Postprzez Suzy » środa, 27 lip 2005, 23:45

buzu squat - nie wiesz, nie rozumiesz nic

"(...) uspokoić swoje serce niczego już nie zmieniać....
wybrać to co dobre z starych mądrych ksiąg ... uszanować swoją godność - doceniając ją...
a gdy wreszcie uda się własne zło pokonać... aby zawsze mieć przy sobie czyjeś ramiona...

(...) wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc być w niej stale w ciągłym zachwycie ...
(...) przejść wieką rzekę bez bólu i wyrzeczeń ... (...) "

fenomenalny kawałek....
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Roman » czwartek, 28 lip 2005, 09:00

Black Sabbath - bo mnie natchnął riff z "The snow in my hand" My dying bride
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kurczaczek » czwartek, 28 lip 2005, 10:32

Łzy - W moim snie.
Po prostu cudnie. :oops:
Avatar użytkownika
kurczaczek
Terminator
 
Posty: 768
Dołączył(a): sobota, 3 kwi 2004, 18:25
Lokalizacja: Kołobrzeg - Gdańsk
Gadu-Gadu: 2785812
Skype: kurczaczek.

Postprzez Basketman » czwartek, 28 lip 2005, 16:17

Snoop Dogg & Justin Timberlake - Signs
Basketman
V.I.P
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 17 cze 2003, 14:08

Postprzez Sylwia » piątek, 29 lip 2005, 11:37

vitalogy
Avatar użytkownika
Sylwia
V.I.P
 
Posty: 455
Dołączył(a): wtorek, 22 cze 2004, 19:22

Postprzez Suzy » piątek, 29 lip 2005, 15:25

WZT napisał(a):Suzy, wielkie dzieki za podanie nazwy tego zespolu niewiesz ile ja sie tego naszukalem na necie i sie ludzi pytalem czy przypadkiem nie znaja tego zespolu co tak ladnie spiewa-wszyscyc znali kawalek ale nikt nie znal zespolu dzieki wielkie!


widzę, że oboje mamy dobry gust muzyczny :spoko:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości