Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Olga » środa, 18 maja 2005, 20:58

"HONEY"
Główna bohaterka grana przez Jessicę Albę, jest świetną tancerką i pragnie zaistnieć w światku muzyczno - tanecznym. Kiedy osiąga sukces pojawiają się problemy - brak czasu dla przyjaciół, ciężka praca, trudne wybory .... radość przemieszana ze smutkiem.
Film sympatyczny .... dużo dobrej muzyki (szczególnie dla ludzi gustujących w klimatach Hip Hopu) i kilka gwiazd muzyki .... moim zdaniem obejrzeć warto ... tak dla przyjemności i relaksu.

"Egzorcysta:początek"
Opowieść o młodości Ojca Merrina (Stellan Skarsgard, któremu towarzyszy Izabela Scorupco). Jedzie on do Kairu, aby na zlecenie kolekcjonera antyków odzyskać antyczny relikt znajdujący się w liczącej sobie ponad 1000 lat świątyni, zakopanej pod piaskami Afryki. Merrin nie wie, że świątynia stoi w miejscu "przeklętym". Tam bowiem upadł Lucyfer po walce w Niebie.
Pomysł na film był bardzo dobry, jednak z przykrością stwierdzam, że twórcy stracili świetną okazję. Brak tu napięcia, grozy, tajemniczości, a przede wszystkim - wbrew pozorom - czegoś co zainteresowałoby widza. Jest nudno, monotonnie i usypiająco. Co jakiś czas widz może sobie popatrzeć na makabryczne obrazki, które jednak zamiast strachu budzą niesmak. Niektóre sceny się zwyczajnie dłużą, za mało akcji, a za dużo gadania. Najbardzej żałosne są jednak efekty specjalne! Wszystko wygląda sztucznie, a zakończenie filmu po prostu śmieszy. Meczyłam się nieco przez 140 minut mając nadzieję, że film sie rozkręci. Nie rozkręcił się i wiem, że już nigdy po niego nie sięgnę. Wolę kolejny raz obejrzeć "Egzorcystę", który jest kultowy i na prawdę bardzo dobry.
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Baltazar Gąbka » środa, 18 maja 2005, 21:03

Honey to gniot, film typowo amerykanski, jak to z nikogo robia kogos.
Baltazar Gąbka
 

Postprzez Olga » środa, 18 maja 2005, 21:08

Baltazar Gąbka napisał(a):Honey to gniot, film typowo amerykanski, jak to z nikogo robia kogos.


toteż nie napisałam, że to genialny, ambitny film z głębszym przekazem .... HONEY to po prostu lekki filmik, przy którym nie trzeba za dużo myśleć, tylko posłuchać muzyki i się zrelaksować ...
nie należy do gatunku filmów, które lubię ... ale nie żałuję, że obejrzałam .... po wczorajszym seansie zdecydowanie wygrywa z "Egzorcystą....." ;/
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez kurczaczek » środa, 18 maja 2005, 21:59

"S.W.A.T. Jednostka Specjalna"
Naprawdę dobry film akcji.
Już od dłużeszego czasu tak dobrego fimu nie widziałam.
Znakomita gra aktorów /Samuel L. Jackson i Colin Farrell/

Gorąco polecam.
Avatar użytkownika
kurczaczek
Terminator
 
Posty: 768
Dołączył(a): sobota, 3 kwi 2004, 18:25
Lokalizacja: Kołobrzeg - Gdańsk
Gadu-Gadu: 2785812
Skype: kurczaczek.

Postprzez keeper » środa, 18 maja 2005, 22:50

"Eternal Sunshine of the Spotless Mind", po naszemu to będzie "Zakochany bez pamięci", pewnie wszysycy już widzieli, a ja jak zwykle wlokę się za karawaną.. Film mnie pozytywnie zaskoczył, bo kiedy widzę nazwisko Carrey, przed oczami stają mi jego konwusyjno-spazmatyczno-niby-śmieszne ruchy z kasowych komedii (poza oczywiście Truman Show), a Winslet- wiadomo "My heart will go on". Tak czy inaczej z połączenia tej dwójki wyszło 108 minut dobrego kina. Ona pyskata neurotyczka. On nudziarz do potęgi n-tej. Z tego nie może wyjśc nic dobrego...I nie wychodzi. Nie wyjdzie. Być może nie wyjdzie. Bo w tym filmie nie ma nic pewnego. Czasem utrata kogoś lub czegoś uświadamia ,jak bardzo było to dla nas cenne. Czasami jest już za późno aby wszystko odkręcić, a czasami tylko dziwny traf sprawia, że dostajemy drugą szansę.
Nie dotykam treści- nie sposób. Film ten mozna odczytywac na wiele sposobów, a każdy z nich będzie oryginalny.
Tak. Jest to film o miłości.........
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Easy Rider » środa, 18 maja 2005, 23:06

keeper napisał(a):"Eternal Sunshine of the Spotless Mind", po naszemu to będzie "Zakochany bez pamięci", pewnie wszysycy już widzieli, a ja jak zwykle wlokę się za karawaną.. Film mnie pozytywnie zaskoczył, bo kiedy widzę nazwisko Carrey, przed oczami stają mi jego konwusyjno-spazmatyczno-niby-śmieszne ruchy z kasowych komedii (poza oczywiście Truman Show), a Winslet- wiadomo "My heart will go on". Tak czy inaczej z połączenia tej dwójki wyszło 108 minut dobrego kina. Ona pyskata neurotyczka. On nudziarz do potęgi n-tej. Z tego nie może wyjśc nic dobrego...I nie wychodzi. Nie wyjdzie. Być może nie wyjdzie. Bo w tym filmie nie ma nic pewnego. Czasem utrata kogoś lub czegoś uświadamia ,jak bardzo było to dla nas cenne. Czasami jest już za późno aby wszystko odkręcić, a czasami tylko dziwny traf sprawia, że dostajemy drugą szansę.
Nie dotykam treści- nie sposób. Film ten mozna odczytywac na wiele sposobów, a każdy z nich będzie oryginalny.
Tak. Jest to film o miłości.........

Być moze mnie znienawidzisz, ale zasnąłem w 31 minucie ,nuuuuda,Sylwia świadkową Jehowy :lol:
Avatar użytkownika
Easy Rider
Terminator
 
Posty: 787
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 10:30
Lokalizacja: Radosne Rumunki

Postprzez Mafi » czwartek, 19 maja 2005, 07:10

'Szkoła uwodzenia 2"- kicha jakich mało, aż mi słów brak, że straciłam tyle czasu, odłożyłam prace którą miałam napisać na rzecz filmu i cholernie tego żałuję... blehh... nigdy więcej... :x
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Baltazar Gąbka » czwartek, 19 maja 2005, 08:51

Mafi napisał(a):'Szkoła uwodzenia 2"- kicha jakich mało, aż mi słów brak, że straciłam tyle czasu, odłożyłam prace którą miałam napisać na rzecz filmu i cholernie tego żałuję... blehh... nigdy więcej... :x


Uuuuuuu popelnilas wielki blad biorac sie za ta szmire. 1 byla doskonala (niedlugo w TV) 2 jest fatalna ale 3 juz dorownuje jedynce wiec polecam. W 3 akcja dzieje sie rownolegle do 1 a graja kuzyni Sebastiana i tej zolzy :)
Baltazar Gąbka
 

Postprzez keeper » czwartek, 19 maja 2005, 14:02

Baltazar Gąbka napisał(a):
2 jest fatalna ale 3 juz dorownuje jedynce wiec polecam. W 3 akcja dzieje sie rownolegle do 1 a graja kuzyni Sebastiana i tej zolzy :)


Zalatuje mi tu kaszanką...i ogórkami kiszonymi...popłuczyny tez czuję.. :|
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mafi » czwartek, 19 maja 2005, 14:13

Mam zamiar obejrzeć tą 3 część z nadzieją, że nie będę żałowała tak jak tej drugiej, jakoś wygląda mi to troche na masło maślane, no ale skoro dorównuje jedynce (a była boska) to poczekam, zobacze i ocenię :P
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez James Francis Ryan » czwartek, 19 maja 2005, 14:19

"Star Wars Episode III" - byłem,widziałem i nie znam słów aby opisać wspaniałość tego dziełą !!! STAR WARS to po prostu jest to !! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: Wyczesany w kosmos !!!!!!!! :spoko: :spoko: :spoko: :wow: :wow: :wow:
Avatar użytkownika
James Francis Ryan
Coś tam napisał
 
Posty: 66
Dołączył(a): czwartek, 5 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Kamino

Postprzez Baltazar Gąbka » czwartek, 19 maja 2005, 14:31

keeper napisał(a):
Baltazar Gąbka napisał(a):
2 jest fatalna ale 3 juz dorownuje jedynce wiec polecam. W 3 akcja dzieje sie rownolegle do 1 a graja kuzyni Sebastiana i tej zolzy :)


Zalatuje mi tu kaszanką...i ogórkami kiszonymi...popłuczyny tez czuję.. :|


a widzialas Mo 1 i 3?
Baltazar Gąbka
 

Postprzez keeper » czwartek, 19 maja 2005, 20:02

Tak, w owym czasie, jak prawie każda szanująca się 19 latka widziałam Cruel Intentions cz.1, (popularnie nazywane u nas Szkołą uwodzenia), oczywiście ze względu na boskie loczki blondaska Ryana (i nie tylko loczki). Ogladałam wczesniej "Niebezpieczne związki" ( dla młodszych internautów- to było pierwsze, tak jak z tym jajkiem i kurą) i przyznałam, że "Szkoła..." to takie Beverly Hills 90210, tylko główne bohaterki pokazują cyc...i generalnie więcej huci na ekranie.
Tak więc Flo odpowiadając na część drugą Twojego pytania- Nie, trzeciej części nie widziałam, ani niczego co pomiędzy :wink:
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Olcia » czwartek, 19 maja 2005, 20:47

James Francis Ryan napisał(a):"Star Wars Episode III" - byłem,widziałem i nie znam słów aby opisać wspaniałość tego dziełą !!! STAR WARS to po prostu jest to !! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: Wyczesany w kosmos !!!!!!!! :spoko: :spoko: :spoko: :wow: :wow: :wow:


też byłam, też widziałam, a w szkole byłam nieżywa :lol: :lol:
ale film całkiem fajny ;)
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Baltazar Gąbka » czwartek, 19 maja 2005, 21:13

keeper napisał(a):Tak, w owym czasie, jak prawie każda szanująca się 19 latka widziałam Cruel Intentions cz.1, (popularnie nazywane u nas Szkołą uwodzenia), oczywiście ze względu na boskie loczki blondaska Ryana (i nie tylko loczki). Ogladałam wczesniej "Niebezpieczne związki" ( dla młodszych internautów- to było pierwsze, tak jak z tym jajkiem i kurą) i przyznałam, że "Szkoła..." to takie Beverly Hills 90210, tylko główne bohaterki pokazują cyc...i generalnie więcej huci na ekranie.
Tak więc Flo odpowiadając na część drugą Twojego pytania- Nie, trzeciej części nie widziałam, ani niczego co pomiędzy :wink:


jakby Ci wpadla czesc 2 w rece, to nie krepuj sie, zniszcz :)
Baltazar Gąbka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości