Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » środa, 22 kwi 2009, 15:11

Tutaj można zadawać pytania lub rozmawiać na temat zmiany konfiguracji IP w TKK WSK.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » piątek, 24 kwi 2009, 11:08

Internet będzie cały czas. Gdy nadejdzie dzień 11 maja o godzinie 10 trzeba przestawić komputer zgodnie z instrukcjami i tyle. Komputer sam się skonfiguruje i będzie działał tak jak wcześniej.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez voodoo3500 » piątek, 24 kwi 2009, 15:34

czy brak NAT-u oznacza że dynamicznie przydzielone IP będzie tak samo funkcjonalne jak IP zewnętrzne do tej pory, z tą tylko różnicą że za każdym razem inne. Czyli, że na przykład, korzystanie z Rapidshare będzie działało jak na neostradzie, czy wszelkie P2P będzie widzieć takie IP jak zewnętrzne, itp
Avatar użytkownika
voodoo3500
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): sobota, 4 wrz 2004, 20:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » piątek, 24 kwi 2009, 15:57

voodoo3500 napisał(a):czy brak NAT-u oznacza że dynamicznie przydzielone IP będzie tak samo funkcjonalne jak IP zewnętrzne do tej pory, z tą tylko różnicą że za każdym razem inne. Czyli, że na przykład, korzystanie z Rapidshare będzie działało jak na neostradzie, czy wszelkie P2P będzie widzieć takie IP jak zewnętrzne, itp


Adresy IP będą publiczne czyli będą działały jak publiczne (p2p itp). Reset modemu/komputera nie oznacza na 100% zmiany adresu. Może być przydzielony ten co był, ale może się też zmienić - to serwer przydzielający adresy będzie o tym decydował.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Palacz » sobota, 25 kwi 2009, 07:47

Czy w związku z tą zmianą TKK łaskawie odpowie czy szykuje się podniesienie prędkości pakietów. Bo jak na razie posty wiszące poniżej a cieszące się dużą oglądalnością są ignorowane .
I czy tak ciężko jest odpowiedzieć TAK lub NIE to wymaga aż takiego wysiłku?
Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » sobota, 25 kwi 2009, 12:13

Palacz napisał(a):Czy w związku z tą zmianą TKK łaskawie odpowie czy szykuje się podniesienie prędkości pakietów. Bo jak na razie posty wiszące poniżej a cieszące się dużą oglądalnością są ignorowane .
I czy tak ciężko jest odpowiedzieć TAK lub NIE to wymaga aż takiego wysiłku?


Palacz, niejednokrotnie na tym forum było już pisane że TAK, TKK zawsze planuje podnoszenie prędkości. Tak więc prędkości na pewno zostaną podniesione. Kiedy? W przyszłości... ja nie jestem upoważniony żeby udzielać wiążącej odp. ani tutaj, ani gdziekolwiek indziej... Jest Biuro Obsługi Klienta, są telefony i maile (na http://www.tkk.pl) można pisać lub dzwonić...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Radzik14 » piątek, 1 maja 2009, 17:56

Chciałem zapytać tylko, czy przez tą zmianę adresów IP nie będzie żadnego problemu aby nadal łączyć się z modemem tkk poprzez router wifi tak jak można to zrobić teraz?

Po prostu zaznacze automatyczne pobieranie dns i IP i będzie ok tak?
Radzik14
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 15 maja 2006, 13:12

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez Piotr2008 » poniedziałek, 11 maja 2009, 10:03

r00t napisał(a):Tutaj można zadawać pytania lub rozmawiać na temat zmiany konfiguracji IP w TKK WSK.


Odpowiadam wiedzac ze za 1 min. wylaczy mi sie net.

zmiana na Dynamic IP poszla lekko. Ale w Vista, co 2 min. musze robic Diagnose, Repair, Reset, zeby odzyskac dostep do sieci! Na szczescie, wszystkich zdazylem poinformowac, ze napewno bedzie problem z TKK.

jezeli ten post sie uchowa, to znaczy, ze po raz pierwszy wyrobilem powyzej 2 min. na tym samym IP
Piotr2008
Rozgrzewa się
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 02:06

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez gryb14 » poniedziałek, 11 maja 2009, 13:51

Posiadam Vistę i na obecną chwilę wszystko jest ok. Problemów z przejściem na dynamiczne ip nie było żadnych
gryb14
Coś tam napisał
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 12 gru 2008, 13:39

Re: Dyskusja - Zmiana konfiguracji adresów IP w sieci WSK

Postprzez r00t » poniedziałek, 11 maja 2009, 14:13

KaucZ napisał(a):Czy z Vistą juz wszystko ok ? Czy jednak jak przyjde do domu to czeka mnie seria słów na K. i podobnych ?



Problem z Vistą może być, ale winę ponosi za M$$$ - tutaj http://support.microsoft.com/kb/928233 jest potencjalne rozwiązanie, Nie wiem czy działa, nie testowałem.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość