Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Postprzez Daro » poniedziałek, 24 mar 2008, 15:15

Komunikacja Miejska Kołobrzeg jak wszyscy wiemy lub nie posiada na swoim stanie 22 autobusy,które obsługują wszystkie linie autobusowe w mieście.Ile ich jest każdy o tym wie. Mozna by powiedzieć,że Kołobrzeg nie jest dużym miastem i nie potrzebuje więcej autobusów i nowych linii.Nic bardziej mylnego.Otóż potrzeba wiecej autobusów,należy zmodernizować isntiejące już linie oraz można by pomyśleć o uruchomieniu nowych np. do Budzistowa,Niekanina itd. Uważam,że obecny układ komunkacyjny w Kołobrzegu jest zły,gdyż np. Z osiedla Podczele,Ogrody,Radzikowo nie można dojechac bezpośrednio na cmentarz, co wiąze się z przesiadkami,co w rezultacie powoduje,ze ludzie wolą pojechać taksówką niż skorzystać z komunikacji.Traci na takim układzie tras komunikacji nie tylko pasażer,ale i miasto(my wszyscy,bo komunkacja miejska otrzymuje dotacje z miasta).Jeżeli macie swoje pomysły na to,by komunkacja miejska w naszym mieście żyła to piszcie.Wyraźmy swoją opinię na ten temat :!:
Daro
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 15 paź 2006, 18:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Martius » poniedziałek, 24 mar 2008, 15:47

Dojedz w sobotę i niedzielę do Grzybowa 8) Pozdro
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez HorHe » poniedziałek, 24 mar 2008, 15:56

Dokładnie. Nie chodzi nawet o przesiadki itp. Po prostu komunikacja w weekendy na trasie Grzybowo-Kołobrzeg NIE ISTNIEJE.
Ośmiele sie dodać, że to nawet troche bardziej uciążliwe niż brak bezpośredniego połączenia z cmentarzem
Avatar użytkownika
HorHe
Dyskutant
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 23 maja 2007, 16:56

Postprzez Agunia__ » wtorek, 25 mar 2008, 09:06

Albo polecam przejażdżkę w okolicach godz 15 z okolic TRM-u linią nr 5 ;) "rodzinna atmosfera" niczym sardynki w puszce ;) Dojazd do Podczela, Grzybowa czy Cmentarza tragiczny... nawet z Ogrodów do Szpitala czy Centrum Dializ łączy się z przesiadkami lub dodatkowym spacerkiem...
Dawno temu kursowała linia 2 do Podczela, zanim połączono linię 2 z linią 5... cóż... może przydałoby się dorzucić kilka dodatkowych tras...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez Daro » wtorek, 25 mar 2008, 10:25

Fakt,ludzie z Podczela,Ogrodów,Grzybowa czy nawet z Budzistowa nie mają bezpośredniego dojazdu do szpitala.Wydaje mi się,ze takie połączenie jest bardzo potrzebne.Nie tak dawno słyszałem na ,,Kołobrzeskim Forum w TKK Kołobrzeg,że Komunikacja planuje puścić jakis autobus przez ul. Św. Wojciecha tylko ciekawe kiedy to zrobi i czy wogóle kiedyś bedzie tam jeździł autobus.
Daro
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 15 paź 2006, 18:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Deja Vu » wtorek, 25 mar 2008, 10:45

Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez HorHe » wtorek, 25 mar 2008, 11:23

Deja Vu napisał(a):Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.



"Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o. powstała w wyniku przekształcenia z dniem 1.10.1993 Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w spółkę prawa handlowego, na podstawie Uchwały Rady Miasta w Kołobrzegu z dnia 28.12.1992.
Właścicielem wszystkich udziałów jest Gmina Miejska Kołobrzeg.
Przedmiotem działania Spółki jest świadczenie usługi przewozowej w ramach lokalnego transportu zbiorowego. Działalność przewozowa prowadzona jest głównie w oparciu o ustawy: prawo przewozowe, o samorządzie gminnym, o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób, o gospodarce komunalnej. Spółka zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zobowiązana jest do stosowania taryfy przewozowej oraz zakresu uprawnień pasażerów do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, ustalonych w formie uchwały mającej charakter przepisów gminnych powszechnie obowiązujących na obszarze miasta. Spółka świadczy usługi przewozowe regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich."

Nastepnym razem sie doinformuj
Avatar użytkownika
HorHe
Dyskutant
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 23 maja 2007, 16:56

Postprzez j0shu4 » wtorek, 25 mar 2008, 11:27

HorHe napisał(a):
Deja Vu napisał(a):Cóż jak sama nazwa wskazuje KOMUNIKACJA MIEJSKA działa na terenie Miasta Kołobrzeg, a nie jak sugerujecie Gminy Kołobrzeg.
Tym tokiem rozumowania można byłoby mieć pretensje o brak połączeń Komunikacji Miejskiej do Starego Borka czy np. Drzonowa.



"Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o. powstała w wyniku przekształcenia z dniem 1.10.1993 Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w spółkę prawa handlowego, na podstawie Uchwały Rady Miasta w Kołobrzegu z dnia 28.12.1992.
Właścicielem wszystkich udziałów jest Gmina Miejska Kołobrzeg.
Przedmiotem działania Spółki jest świadczenie usługi przewozowej w ramach lokalnego transportu zbiorowego. Działalność przewozowa prowadzona jest głównie w oparciu o ustawy: prawo przewozowe, o samorządzie gminnym, o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób, o gospodarce komunalnej. Spółka zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zobowiązana jest do stosowania taryfy przewozowej oraz zakresu uprawnień pasażerów do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, ustalonych w formie uchwały mającej charakter przepisów gminnych powszechnie obowiązujących na obszarze miasta. Spółka świadczy usługi przewozowe regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich."

Nastepnym razem sie doinformuj


raczej czytaj ze zrozumieniem
to teraz okresl nam ladnie co zaliczamy do przyleglych terenow podmiejskich
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Martius » wtorek, 25 mar 2008, 11:41

Układ tras komunikacji miejskiej w Kołobrzegu
linia nr 6 Kniewskiego-Dworzec<->Grzybowo-Pętla

Trasa przyjęta i utworzona przez komunikację miejską w Kołobrzegu . Wiec nie widzę żadnych przesłanek do sporu na temat funkcjonowania owej linii . Zgadzam się jest zapisek "Regularne oraz nieregularne na terenie miasta i przyległych terenach podmiejskich " . Mimo wszystko nadal będe twierdził ze pewne kwestia trzeba rozwiązywać z głową . Powodem dyskusji jest raczej brak komunikacji w soboty i niedzielę oraz dni świąteczne , sądzę że nikt nie wymaga autobusu co 40 minut ale trzy-cztery kursy na pewno już by się przydały .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez j0shu4 » wtorek, 25 mar 2008, 11:56

to pytanie raczej o rachunek ekonomiczny takiego polaczenia
jezeli dla autobusu KM jest ono nieoplacalne to pojawia sie pole do popisu dla prywatnych przewoznikow dysponujacych busami itp , przeciez moze byc tak ze ktos wlasnie rozwiazal te kwestie z glowa i dlatego polaczenia nie ma
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re:

Postprzez HorHe » wtorek, 25 mar 2008, 16:01

j0shu4 napisał(a):
raczej czytaj ze zrozumieniem
to teraz okresl nam ladnie co zaliczamy do przyleglych terenow podmiejskich


ładne określenie pozostawie KM, bo to ich przepisy.
Chodziło mi o to, że spółka działa nie tylko w samym mieście jak to stwierdził deja vu.
W każdym razie z czasów podstawówki pamiętam wpis na moim bilecie miesięcznym PODMIEJSKI - 6.
Także "ładnie określam", że Grzybowo najwyraźniej do tych terenów należy :P

Tak czy inaczej poprawy sie nie spodziewam, bo jak to napisał joshua wszystko jest oparte na kalkulacji.
I czego bysmy nie zrobili, to weekendowe kursy do grzybowa wciaz kalkulować sie zapewne nie będą
Avatar użytkownika
HorHe
Dyskutant
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 23 maja 2007, 16:56

Re: Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Postprzez Martius » wtorek, 25 mar 2008, 16:39

No dla mnie ten problem rozwiązany nie jest .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Komunikacja Miejska Kołobrzeg

Postprzez ewe » piątek, 4 kwi 2008, 06:42

Może ta spółka miejska zainteresuje się tym, że dzieci , a raczej młodzież z LO Kopernika nie ma czym dojechać z Ogrodów do szkoły na drugą lekcję , na 8.50 .
Autobus na godz. 8 .00 jest , ale na 8.55 wiele klas też chciałaby podjechać.
Ale jak jest to widać , dla nich zmiana rozkładu i puszczenie 1 autobusu tą trasą to wielki problem, wolą dublować na innych trasach. Widać m
aja ważniejsze rzeczy niż takie bzdury.
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 10 gości