Uważaj na rachunki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Uważaj na rachunki

Postprzez Didi » czwartek, 20 gru 2007, 07:48

Znow niespodzianka na swieta...jak donosi dzisiejsze Zycie Warszawy...

W święta, sylwestra i Nowy Rok tanie numery i darmowe SMS-y nie będą działały. Pierwszy po Nowym Roku rachunek telefoniczny za komórkę może być wyższy. Podwyżka? Nie. Po prostu w okresie świątecznym część promocyjnych pakietów, które oferują operatorzy sieci komórkowych, przestaje obowiązywać.

Niemal każdy Polak ma telefon komórkowy. Wielu z nas, by obniżyć koszty, wykupuje tańsze połączenia z wybranymi numerami lub pakiety tanich SMS-ów. Tymczasem w święta, sylwestra i Nowy Rok usługi te nie działają.

Nic za darmo
O tym, że tanie połączenia nie obowiązują w zbliżające się świąteczne dni, ostrzega już swoich klientów Orange. W masie wiadomości dotyczących różnych promocji można jednak taką informację przegapić.

W Orange nie będą działały np. usługi Zatrzymaj czas oraz Wybrane trzy numery. Między 24 a 26 grudnia, 31 grudnia 2007 r. i 1 stycznia 2008 r. nie będzie darmowych połączeń z osobami, których numery podaliśmy przy uruchamianiu usługi. Za każdą minutę rozmowy zapłacimy od 60 do 75 groszy. Przy kilkunastu dłuższych rozmowach z najbliższymi możemy stracić nawet kilkaset złotych.

Wysoki rachunek mogą dostać w styczniu ci, którzy mają wykupioną usługę Zatrzymać czas. W normalne dni, rozmawiając w ramach sieci nie dłużej niż godzinę, płacimy tylko za dwie pierwsze minuty. Jeśli nie zauważymy, że usługa nie obowiązuje w święta, to za pozostałe 58 minut zapłacimy po 60 gr za minutę, czyli 34,8 zł.

Sieć Era zapewnia, że u niej w święta wszystkie usługi będą działać bez zmian.
– Mogą być tylko drobne opóźnienia w dostarczaniu SMS-ów między 23.30, a 0.30 w noc sylwestrową – mówi Andrzej Pomarański z Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Zgodnie z prawem
– W życiu nie zwróciłabym na to uwagi – denerwuje się Anna Kołota, jedna z naszych Czytelniczek. – To skandal, że akurat w święta zdzierają z nas wyższe opłaty.

Ale, choć podwyższanie cen w święta nie jest eleganckie, to jednak zgodne z prawem. – Jeśli w umowie usługi promocyjnej zapisano, że nie obowiązuje ona w określone dni, to nie mamy podstaw do interwencji – mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik UKiE. – Zanim podpiszemy umowę, musimy przeczytać regulamin i jeśli akceptujemy, to zgadzamy się na takie praktyki – dodaje.

Sieci, ograniczając w święta dostęp do tańszych usług, kierują się nie tylko zyskiem.

Zniechęcają część klientów do długiego korzystania z telefonu, bo przeciążone w te dni sieci ledwie działają. Do UKE w poprzednich latach trafiały skargi, że SMS-y z życzeniami dochodziły z wielogodzinnym opóźnieniem.

Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości