Zapytanie o dowod osobisty...

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Postprzez Mario » niedziela, 9 gru 2007, 15:29

Jeśli jesteś w UK to po co Ci niestosowany w wolnych krajach kolejny biurokratyczny sposób wyciągania kasy od wolnych ludzi jak dowód osobisty? Paszport nie wystarcza?

Ale jeśli już Ci zależy to tu masz instrukcję zdobycia tego kuriozalnego kawałka plastiku.

S019 - Wydawanie dowodów osobistych po raz pierwszy

wniosek o wydanie dowodu

S021 - Wydawanie dowodów osobistych w miejsce utraconych

UWAGA
Składanie i odbiór dowodu osobistego musi nastąpić osobiście.
Nie zrobisz tego za 1 wizytą. Pomiędzy złożoniem wniosku a otrzymaniem dowodu upływa ponad 45 dni.
Avatar użytkownika
Mario
Dyskutant
 
Posty: 157
Dołączył(a): czwartek, 6 sty 2005, 00:12
Lokalizacja: stąd

Postprzez cushu » poniedziałek, 10 gru 2007, 00:53

Coś mi się zdaje, że on jest w kraju gdzie ludzi stać żeby do bułki włożyć sobie kawałek mięsa w postaci kotleta, a nie szukać tańszych substytutów w postaci chipsów. Słyszałem nawet, że amerykanie jak każdy cywilizowany naród używają do frytek ketchupu, a nie octu jak Anglicy.. chociaż powiedzieli mi ostatnio że ten ocet to dlatego żeby zabić myśl o tym że wszystko w ich kraju ma kształt i smak ziemniaka.. ach te wolne kraje pełne wolnych ludzi których nikt nigdzie nie chce :lol: :lol:

A tak na temat http://www.mswia.gov.pl/portal.php?serw ... rch=459031

i ogólnie http://www.mswia.gov.pl/
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Viru$ » poniedziałek, 10 gru 2007, 15:43

cushu napisał(a):[...] ten ocet to dlatego żeby zabić myśl o tym że wszystko w ich kraju ma kształt i smak ziemniaka..


Cushu, tutejsze ziemniaki to jakas pomykla. Jezeli kupujesz cos, co w dotyku przypomina plastik, gotujesz toto w 5 minut, a potem chocys wsypal niewiadomo ile przypraw, wciaz nie bedzie mialo smaku - to na pewno nie jest ziemniak :D

Oswald, na co ci dowod osobisty? Nie mozesz sobie zrobic lokalnego IDCard?
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Postprzez cwancyk » sobota, 15 gru 2007, 19:14

oswald napisał(a):Ok, widze, ze latwiej mi bedzie starac sie o nowy paszport na miejscu. LOL 45 dni. smiechu warte. Uzyskanie polskiego (!) paszportu w usa zajelo mi 2 tygodnie.....Biurokracja rules...


osfi!!! stary zbóju!! kiedy zawitasz na stare śmieci??!!! hehehe :twisted:
Avatar użytkownika
cwancyk
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 21:47
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0


Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość