szybka jazda w centrum

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

szybka jazda w centrum

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 08:24

czy w centrum nie powinno być ograniczenie szybkości ? czasem strach chodzić jak dają po unii i walki... czy ktoś nad tym panuje - ten kolega dał po słupkach...

dal po slupkach
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Tisaja » sobota, 26 maja 2007, 12:39

Strach.. to , jak delikwent na rowerze wjeżdża na przejście dla pieszych... wiesz cos o tym Mimoza?
Ty robisz to notorycznie... :|
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez j0shu4 » sobota, 26 maja 2007, 12:40

Tisaja napisał(a):Strach.. to , jak delikwent na rowerze wjeżdża na przejście dla pieszych... wiesz cos o tym Mimoza?
Ty robisz to notorycznie... :|

:lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez McCool » sobota, 26 maja 2007, 12:47

Tisaja napisał(a):Strach.. to , jak delikwent na rowerze wjeżdża na przejście dla pieszych... wiesz cos o tym Mimoza?
Ty robisz to notorycznie... :|

:lol:
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 14:02

Tisaja napisał(a):Strach.. to , jak delikwent na rowerze wjeżdża na przejście dla pieszych... wiesz cos o tym Mimoza?
Ty robisz to notorycznie... :|


uwielbiam to -

zasada jest taka:

zjechać z ratuszowej na graniczną, bez hamulców i bez pedałowania - czyli trzeba tak wyliczyć przejazd przez skrzyżowanie i przejścia dla pieszych by nie wpaść pod samochód... dość podniecające...
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Flo » sobota, 26 maja 2007, 14:50

mimoza napisał(a):
Tisaja napisał(a):Strach.. to , jak delikwent na rowerze wjeżdża na przejście dla pieszych... wiesz cos o tym Mimoza?
Ty robisz to notorycznie... :|


uwielbiam to -

zasada jest taka:

zjechać z ratuszowej na graniczną, bez hamulców i bez pedałowania - czyli trzeba tak wyliczyć przejazd przez skrzyżowanie i przejścia dla pieszych by nie wpaść pod samochód... dość podniecające...


zasada jest taka zeby nie jezdzic na rowerze po chodnikach
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » sobota, 26 maja 2007, 14:52

Flo napisał(a):zasada jest taka zeby nie jezdzic na rowerze po chodnikach

a komu to szkodzi?
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Flo » sobota, 26 maja 2007, 14:53

rysio napisał(a):
Flo napisał(a):zasada jest taka zeby nie jezdzic na rowerze po chodnikach

a komu to szkodzi?


ludziom dla ktorych pprzeznaczone sa chodniki. Tam gdzie mozna niech jezdza, a nie scisk na chodniku a jeszcze jakis dupek pcha sie z rowerem na pelnym gazie. Wara
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez rysio » sobota, 26 maja 2007, 14:57

nie było mowy o pełnym gazie. niektórzy rowerzyści zwyczajnie nie mają prawa jazdy i nie znając przepisów nie chcą pchać się na jezdnię. a jeżdżąc po chodniku wcale nie trzeba jeździć szybko.
to przypomina mi o zakazie ruchu pieszych na ścieżce rowerowej wzdłuż plaży prowadzącej do podczela. a piesi chodzą sobie tam do woli. na dodatek rowerzyści nauczyli się już, że mogą się tam na pieszych natknąć i zwyczajnie na siebie nawzajem uważają. czy pieszy to musi szczerzyć zęby na rowerzystów, jeśli oni nic do pieszych nie mają?
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez Flo » sobota, 26 maja 2007, 14:59

rysio napisał(a):nie było mowy o pełnym gazie. niektórzy rowerzyści zwyczajnie nie mają prawa jazdy i nie znając przepisów nie chcą pchać się na jezdnię. a jeżdżąc po chodniku wcale nie trzeba jeździć szybko.
to przypomina mi o zakazie ruchu pieszych na ścieżce rowerowej wzdłuż plaży prowadzącej do podczela. a piesi chodzą sobie tam do woli. na dodatek rowerzyści nauczyli się już, że mogą się tam na pieszych natknąć i zwyczajnie na siebie nawzajem uważają. czy pieszy to musi szczerzyć zęby na rowerzystów, jeśli oni nic do pieszych nie mają?


odwracasz kota ogonem. Chodzenie pieszych tam gdzie dla rowerzystow tez jest niewelasciwe, tego nie neguje.

Jak ktos nie zna przepisow, nie ma karty rowerowej to niech sie nie pcha na miasto rowerem. Rower tak jak samochod tez pojazd
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 15:13

Kod: Zaznacz cały
Art. 33.
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

   1. opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
   2. szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Flo » sobota, 26 maja 2007, 15:19

Bruno napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
Art. 33.
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

   1. opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
   2. szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów


czyli 2 punkt w miescie odpada, bo nie mozna jezdzic wiecej niz 50km/h, poza tym chdnikow 2 metrowych w wielu miejscach ze swieca szukac
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez mimoza » sobota, 26 maja 2007, 16:11

chciałbym uprzejmie zauważyć, że część ścieżek rowerowych w naszym mieście biegnie chodnikami...

oprócz tego pragne dodać, że jazdąc chodnikiem czy skwerkiem raczej czołgam się - a mkne jeżeli już ... po pozal się drogach naszych...
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez Bruno » sobota, 26 maja 2007, 16:39

to moze ja bede jezdzic autem po chodnikach, bo powoli...

lamiesz prawo i tyle
Avatar użytkownika
Bruno
Rycerz forum
 
Posty: 1034
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 11:13
Lokalizacja: K-g
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Flo » sobota, 26 maja 2007, 17:06

mimoza napisał(a):chciałbym uprzejmie zauważyć, że część ścieżek rowerowych w naszym mieście biegnie chodnikami...

oprócz tego pragne dodać, że jazdąc chodnikiem czy skwerkiem raczej czołgam się - a mkne jeżeli już ... po pozal się drogach naszych...


sciezka rowerowa przy chodniku ZGODA ale jak jej nie ma to wara na ulice.

Kiedys widzialem 2 kompletnych idiotow, ktorzy w samym sezonie w ogromnym tloku zjezdzali z wiaduktu :shock: Pierwszy z nich nawet nie patrzyl czy jest droga wolna (a nie byla). Gdybym akurat wchodzil na wiadukt to bym goscia przetracil i skonczylaby sie zabawa
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości