kolorowe kredki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

kolorowe kredki

Postprzez Agunia » wtorek, 15 maja 2007, 08:05

powszechnie znany jest fakt, że mężczyźni rozróżniają o wiele mniej kolorów niż kobiety :)
daltonizm to także choroba związana wyłącznie z płcią męską
a jak to jest z Wami panowie? czy widzicie różnicę między błękitnym a niebieskim i między czerwonym a bordowym? :D
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:12

Fajny temat. Ja mam dwóch dorosłych daltonów w domu, a rośnie trzeci. Pomarańczowy, czy różowy jeden pikuś :lol: Mlody na biały mówi żółty z uporem maniaka, ale walczę z tym. Najlepsze są momenty, kiedy zaczynam mówic o jakimś kolorze używając powszechnie używanych nazw np. indygo, albo ecru, czy też khaki. Patrzą wtedy na mnie jak na wariatkę :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez cushu » wtorek, 15 maja 2007, 08:15

Takie kolory nie istnieją.. To wymysł feministek.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez Deja Vu » wtorek, 15 maja 2007, 08:16

To po cholere malujecie powieki, usta, paznokcie itp. Jeżeli faceci i tak są daltonistami :lol:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:19

cushu się tam znasz, jak świnia na gwiazdach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak jesteście ubodzy przez brak rozróżniania barw.... daltony :p Mówię do męża: ładną sobie kupiłam koszulkę? Tak, ładna taka różowa, przecież Ty nie lubisz różowego? Przecież ona jest pomarańczowa, a nie różowa ! :| :| :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:20

Deja Vu napisał(a):To po cholere malujecie powieki, usta, paznokcie itp. Jeżeli faceci i tak są daltonistami :lol:


A kto powiedział, że malujemy dla Was ?? Ja tam dla siebie maluję :)
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Agunia » wtorek, 15 maja 2007, 08:20

cushu napisał(a):Takie kolory nie istnieją.. To wymysł feministek.


zapewniam Cię, że istnieją :twisted:

barmaid to wesoło masz :lol:

faceci są dziwni... jak można mylić różowy z fioletowym? albo twierdzić, że zieleń jest jedna i nie ma czegoś takiego jak zgniła zieleń? :lol:
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Deja Vu » wtorek, 15 maja 2007, 08:20

Daltonizm może też być skutkiem uszkodzenia nerwu wzrokowego i zniekształcenia informacji, przekazywanej z czopków do mózgu. Zaburzenia w rozpoznawaniu barw bywają powodowane nawet przez leki, na przykład przez pewne tabletki przeciwmalaryczne. Niektóre doustne środki antykoncepcyjne mogą wpływać na zmianę postrzegania błękitu, zieleni i żółci. W książce Colour Vision Testing (Analiza widzenia barw) wśród przyczyn trwałej ślepoty na barwę czerwoną i zieloną dr Voke wymienia tytoń oraz alkohol.

Faceci nie biorą doustnych środków antykoncepcyjnych. :lol:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:21

Ooooo napewno wiedzą co to zieleń butelkowa :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Agunia » wtorek, 15 maja 2007, 08:23

barmaid napisał(a):Ooooo napewno wiedzą co to zieleń butelkowa :lol: :lol: :lol:


tego nigdy nie pomylą :lol:

a co do malowania się.... tego się nie robi dla facetów lecz dla własnego pewnego komfortu :)
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Deja Vu » wtorek, 15 maja 2007, 08:25

Agunia napisał(a):
barmaid napisał(a):Ooooo napewno wiedzą co to zieleń butelkowa :lol: :lol: :lol:


tego nigdy nie pomylą :lol:

a co do malowania się.... tego się nie robi dla facetów lecz dla własnego pewnego komfortu :)


[smilie=mbounce.gif]

Gorsety też używano dla własnego komfortu :lol:
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:27

Jeżeli w moim domu trzech facetów na tezch ma problem z rozróznieniem braw, to cos w tym musi być. Poza tym zawsze sie śmieję jak piorę męża rzeczy...wszystko czarne, albo zielone. :lol:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez barmaid » wtorek, 15 maja 2007, 08:28

gorsety, gorsety... nie kombinuj. Bielizna to inna bajka, bielizna jest dla Was....chociaz i tak nie rozróżniacie, czy biała, czy morelowa, czy błękit paryski :lol:
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez keeper » wtorek, 15 maja 2007, 08:29

barmaid napisał(a):gorsety, gorsety... nie kombinuj. Bielizna to inna bajka, bielizna jest dla Was....chociaz i tak nie rozróżniacie, czy biała, czy morelowa, czy błękit paryski :lol:


Blekit paryski?
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » wtorek, 15 maja 2007, 08:32

barmaid napisał(a):Jeżeli w moim domu trzech facetów na tezch ma problem z rozróznieniem braw, to cos w tym musi być. Poza tym zawsze sie śmieję jak piorę męża rzeczy...wszystko czarne, albo zielone. :lol:

To zgłoś się z nim do okulisty.
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości