zagadki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Agunia » niedziela, 25 mar 2007, 19:27

sroki
*1. powinno być 192 ;)
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Agunia » niedziela, 25 mar 2007, 21:47

skorp!on napisał(a):Co do tego zadania z czasem, to pytanie nie było dobrze sprezycowane. A zadanie z licznikiem nie chciało mi się rozwiazywać.


też myślę, że było źle sprecyzowane - nie wiem jak dzieciaki z III/IV klasy miały się w tym połapać, ale cóż... :|
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Celtic » piątek, 30 mar 2007, 20:20

Agunia napisał(a):cieniasy :P

1. skorp!on ma rację: 193 cyfry --> 9+2x90+3 = 193
2. upłynie 4h i 55min ( była godzina 02:07, po 4h55min będzie 07:02 - te same cyfry)
3. licznik wskaże liczbę palindromiczną po 110km
15951 +110 = 16061

hyhyhy nie zdaliście :P
PS to były zadanie z konkursu matematycznego Kangur 2007 kategoria Maluch dla klas II i IV :twisted:


Z dwoma ostatnimi sie zgodze :) ale z pierwszym to ja mam racje :P
Cyfra - znak śłużący do zapisywania liczb; cyfry arabskie 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 - takie jakie my używamy.
W pytaniu było napisane ile potrzeba cyfr wiec - 10 cyfr jest poprawną odpowiedzią. Od 10 w górę to juz są liczby :P
Celtic
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2007, 00:45
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » sobota, 31 mar 2007, 16:29

Celtic napisał(a):Z dwoma ostatnimi sie zgodze :) ale z pierwszym to ja mam racje :P
Cyfra - znak śłużący do zapisywania liczb; cyfry arabskie 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 - takie jakie my używamy.
W pytaniu było napisane ile potrzeba cyfr wiec - 10 cyfr jest poprawną odpowiedzią. Od 10 w górę to juz są liczby :P


może Cię zaskoczę, ale o ile mi dobrze wiadomo, to każdą z liczb zapisuje się za pomocą cyfr :P i w zadaniu chodziło o ilość zapisanych cyfr, a było ich więcej niż dziesięć
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez telka_es » wtorek, 8 maja 2007, 18:55

gra -> http://freeweb.siol.net/danej/riverIQGame.swf

instrukcja po polsku:
Wszystkie osoby muszą przedostać się na druga stronę rzeki.
Tratwa może unieść tylko 2 osoby na raz
-Ojciec nie może zostać z żadną z córek podczas gdy nie ma matki
- Matka nie może zostać z żadnym z synów podczas gdy nie ma ojca
- Złodziej (w więziennym ubraniu) nie może zostać z nikim pod nieobecność policjanta
- Jedynie ojciec, matka i policjant potrafią sterować tratwą

Aby wystartować wejdź w link i kliknij w niebieskie okrągłe pole po
prawej stronie
Aby poruszyć ludźmi kliknij na nich
Aby ruszyć tratwę kliknij na czerwona gałkę przy brzegu rzeki


kto rozwiąże ma big kiss........ bo ja już zwątpiłam ze to jest do przejścia ;/
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez cichy » wtorek, 8 maja 2007, 19:00

Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez cichy » wtorek, 8 maja 2007, 19:09

Obrazek
banalne :wink:
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez telka_es » wtorek, 8 maja 2007, 19:10

ale jak ???


ja nie wiem........
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez FiDo » wtorek, 8 maja 2007, 19:12

rzeka - proscizna
Ostatnio edytowano wtorek, 8 maja 2007, 19:12 przez FiDo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Flo » wtorek, 8 maja 2007, 19:12

przechodzilem to juz kiedys, jest tylko jedna jedyna sekwencja. Tyle ze trzeba sobie przypoimniec :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez telka_es » wtorek, 8 maja 2007, 19:13

no dobra już wiem że da się to zrobić, ale teraz powiedzcie jak.......

blondynka ze mnie wiec podzielcie się rozwiązaniem :wink:
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez cichy » wtorek, 8 maja 2007, 19:14

pw :)
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Flo » wtorek, 8 maja 2007, 19:17

juz sobie przypomnialem, sa dwie sekwencje, albo z dziewczynka albo z chlopcem :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez telka_es » wtorek, 8 maja 2007, 19:20

cichy napisał(a):pw :)
chyba ci sie coś tam walnęło, bo robie jak w instrukcji i sie nie da......
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości