FLAGA

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

FLAGA

Postprzez pasazer » środa, 2 maja 2007, 06:54

MIESZKAM W ZIELENIEWIE I JAK ZWYKLE ŻADNEJ FLAGI NA SREBRNEJ
PAN ZARZĄDCA OSIEDLA NIC NIE ZROBIŁ ABY FLAGI WYWIESIĆ
MOŻE TO OBCOKRJOWIEC
pasazer
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 1 maja 2007, 14:18
Lokalizacja: zieleniewo

Postprzez mimoza » środa, 2 maja 2007, 07:13

daj mu szansę dzisiaj...
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez telka_es » środa, 2 maja 2007, 07:35

no tak bo dzisiaj "dzień flagi".........

:]
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez barmaid » środa, 2 maja 2007, 07:52

"Gazeta Wyborcza": pytanie "jak prawidłowo powiesić flagę" wypada sobie zadać w Dniu Flagi Narodowej.

Alfred Znanierowski, heraldyk i weksykolog (specjalista od flag) działający m.in. w komisji heraldycznej MSWiA mówi dziennikarce "GW": - Flagę czyta się tak jak pismo: z góry na dół i od lewej do prawej. Czyli:

- biały kolor powinien być po lewej stronie dla patrzącego.


- kiedy prostopadły do masztu drążek jest ruchomy i obraca się wokół niego, wtedy zasada brzmi: białym do masztu.

- jest tylko jeden wyjątek: gdy flaga kładziona jest na trumnie. Biały kolor ma się znajdować nad sercem zmarłego.


Alfred Znanierowski odpowiada także na pytanie jak pozbyć się zniszczonej flagi państwowej. - Jest tylko jeden sposób - spalić, byle nie publicznie.


A myślałam, że się wiesza i już. Jednak warto wiedzieć jak :)
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez pasazer » sobota, 5 maja 2007, 19:02

tak się składa że akurat wywiesiłem !
pasazer
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 1 maja 2007, 14:18
Lokalizacja: zieleniewo

Postprzez Vin » sobota, 5 maja 2007, 19:12

flaga powinna caly rok wisiec
moze bysmy sie nie zachowywali jak bezpanskie kundle
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez dziewuszka » sobota, 5 maja 2007, 19:26

WZT - ma prawo pisać - niech pisze, patriotyzm to ważna rzecz:D

Aaaaa... i jeszcze jedno - proszę mówić za siebie - ja się nie zachowuję jak bezpański kundel :twisted:
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości