czemu? bo to 'teren prywatny'. teraz juz moze wejsc ot tak, jednak miasteczko i tak pozostaje jedynym miejscem gdzie bez obaw mozna pic piwko na lawce 
czemu? bo to 'teren prywatny'. teraz juz moze wejsc ot tak, jednak miasteczko i tak pozostaje jedynym miejscem gdzie bez obaw mozna pic piwko na lawce 
redlovebloodgirl napisał(a):Flo-mieszkam na miasteczku studenckim agh, jeszcze kilka lat temu policja aby wejsc na teren akademikow musiala pytac rektora o zgodeczemu? bo to 'teren prywatny'. teraz juz moze wejsc ot tak, jednak miasteczko i tak pozostaje jedynym miejscem gdzie bez obaw mozna pic piwko na lawce
Flo napisał(a):wierzysz w to ze wszyscy studenci maja na dyskach full legal?
Ale rozbiega się o to, że policja nie może odwalać chałtury, być ponad prawem. Śmię twierdzić, że się za dużo filmów amerykańskich naoglądali przed tą akcją 
McCool napisał(a):Flo napisał(a):wierzysz w to ze wszyscy studenci maja na dyskach full legal?
Nie wierzęAle rozbiega się o to, że policja nie może odwalać chałtury, być ponad prawem. Śmię twierdzić, że się za dużo filmów amerykańskich naoglądali przed tą akcją
. W przypadku np. muzy i filmów, to przestępstwem jest tylko rozpowszechnianie, gdy są nielegalne, a nie samo posiadanie.Demurrer napisał(a):W temacie i jak najbardziej na czasie:
http://www.gazetaprawna.pl/index.php?ac ... .1.0.1.htm
W praktyce jednak sprawy o naruszenie praw autorskich w internecie rzadko znajdują finał w sądzie. Dlaczego tak się dzieje?
– Skomplikowane jest postępowanie dowodowe. Poza tym droga prawna jest dosyć uciążliwa i występują trudności w ustaleniu wartości szkody – podkreśla Andrzej Kuśmierczyk.

abebe napisał(a):mój koleś - były lider zespołu Scrat, otwiera kiedyś w majtkach drzwi swojego mieszkania( wcześniej usłyszał dzwonek) o 8.33, a tu Policja, pach pach pliki pirackie, sprawa wyrok, wyjechał do Irlandii, nie był żadnym piratem, hakerem czy cós w tym rodzaju, 2 jakieś nielegalne płyty znaleźli, kiedyś to głośna sprawa była.

ewe napisał(a):2. A jeśli kupię książkę i skopiuje kilka kartek i odstąpię koledze ze szkoły ?
(...)
4. Jeśli np: sam zaśpiewam czyjąś znaną piosenkę, to też przecież nie płacę żadnych
tantiemów autorowi, i co wtedy?
ewe napisał(a):bo śmiem twierdzić ,że każdy człowiek posiadający komputer i dostęp do sieci jest piratem?
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości