Policja zamknęła sieć do wymiany nielegalnych plików

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Policja zamknęła sieć do wymiany nielegalnych plików

Postprzez Generał » wtorek, 17 kwi 2007, 12:37

Policjanci z Koszalina (Zachodniopomorskie) zamknęli największą w Polsce sieć komputerową, służącą do wymiany nielegalnych danych, która działała na terenie studenckiego miasteczka Politechniki Koszalińskiej. Jej administratorzy udostępnili 35 tetrabajtów programów, filmów i plików muzycznych.

Rzecznik koszalińskiej policji Mariusz Łyszyk poinformował, że zatrzymano trzech administrujących siecią studentów III roku. Za zgodą prorektora do spraw studenckich Politechniki Koszalińskiej przeszukano również pokoje 40 użytkowników sieci.

Według ustaleń policji, zamknięta sieć działała na terenie studenckiego miasteczka od trzech lat.

W przeszukaniach, które zaczęły się o godz. 6 rano, wzięło udział 60 policjantów z Koszalina, Szczecina, funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Związku Producentów Audio-Video.

W czasie akcji zabezpieczono 16 laptopów, stacjonarny komputer, który był serwerem sieci oraz 60 twardych dysków. Ich zawartość oceni biegły z zakresu informatyki. Zatrzymani administratorzy po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali już zwolnieni do domu - powiedział Łyszyk.

Za rozpowszechnianie cudzych utworów muzycznych, programów komputerowych i filmów grozi do dwóch lat więzienia. (zel)

Źródło
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Postprzez McCool » wtorek, 17 kwi 2007, 12:40

Najszczersze kondolencje wszystkim złapanym studentom składam.
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Martius » wtorek, 17 kwi 2007, 12:45

:]
Partia Piratow .
a jezeli chodzi o politechnikę koszalińską to słyszałem że szybkie łącza tam mają :lol: ?

edit : juz znalazłem

Przepustowość łącza do Internetu dostarczonego przez Politechnikę (100Mbps) jest wielokrotnie wyższa od znanych i stosowanych powszechnie rozwiązań dostępnych dla firm i osób prywatnych. Dzięki temu możliwe jest m.in. korzystanie w czasie rzeczywistym z telewizji interaktywnej wysokiej rozdzielczości, transmisji na żywo oraz wszelkich innych zasobów wymagających rozwiązań sieciowych najnowszej generacji. Inwestycja przyczyni się do podniesienia poziomu kształcenia uczniów oraz przygotowania ich do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

:lol: :lol:

W przeszukaniach, które zaczęły się o godz. 6 rano, wzięło udział 60 policjantów z Koszalina, Szczecina, funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Związku Producentów Audio-Video.


No tak polska policja i organy ścigania.
Jak bym rozstrzelał 20 osób poczym uciekał przez miasto samochodem rozjeżdżając ludzi na pasach to ciekawe czy chociaż z 20 funkcjonariuszy policji by za mna ruszyło;p?
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Deja Vu » wtorek, 17 kwi 2007, 15:38

Martius napisał(a)::]
Partia Piratow .
a jezeli chodzi o politechnikę koszalińską to słyszałem że szybkie łącza tam mają :lol: ?

edit : juz znalazłem

Przepustowość łącza do Internetu dostarczonego przez Politechnikę (100Mbps) jest wielokrotnie wyższa od znanych i stosowanych powszechnie rozwiązań dostępnych dla firm i osób prywatnych. Dzięki temu możliwe jest m.in. korzystanie w czasie rzeczywistym z telewizji interaktywnej wysokiej rozdzielczości, transmisji na żywo oraz wszelkich innych zasobów wymagających rozwiązań sieciowych najnowszej generacji. Inwestycja przyczyni się do podniesienia poziomu kształcenia uczniów oraz przygotowania ich do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

:lol: :lol:
quote]

To się młodzież szkoli :D
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez Martius » wtorek, 17 kwi 2007, 17:13

:lol: Ty też widzę widzę że na predkość łącza nie powinieneś narzekać
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez McCool » wtorek, 17 kwi 2007, 18:02

Martius napisał(a)::lol: Ty też widzę widzę że na predkość łącza nie powinieneś narzekać

może to jakiś niedobitek z politechniki :D
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Flo » wtorek, 17 kwi 2007, 18:33

i dobrze, uczyc sie a nie zasysac :lol:
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Didi » środa, 18 kwi 2007, 07:12

Kod: Zaznacz cały
Oświadczenie Kolegium Rektorskiego Politechniki Koszalińskiej
Wyrażamy głębokie zaniepokojenie działaniami koszalińskiej policji przeprowadzonymi w dn. 17.04.2007 r. na terenie osiedla akademickiego przy ul. Rejtana w Koszalinie. Wejście funkcjonariuszy do akademików nastąpiło z naruszeniem prawa - bez wymaganego przepisami Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym wezwania rektora (art. 227), a także niezgodnie z zawartym pomiędzy Komendą Miejską Policji w Koszalinie a Politechniką Koszalińską porozumieniem w sprawie współpracy.
Takim postępowaniem policja naruszyła autonomię i suwerenność uczelni wyższej, zagwarantowane prawem i tradycją.
Sprawą zajmie się w dn. 18.04.2007 r. Senat Politechniki Koszalińskiej.
Rektor prof. Tomasz Krzyżyński nie wyklucza interwencji w tej sprawie u Komendanta Głównego Policji oraz zawiadomienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W imieniu Kolegium Rektorskiego
Prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » środa, 18 kwi 2007, 11:32

A co tam prawo. Prawo w Polsce jest po stronie silniejszego. Takie prawo.
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez Flo » piątek, 20 kwi 2007, 22:34

Dla mnie to niepojete. Do zwyklego czlowieka moga wejsc normalnie a do akademika prawo kaze pytac rektora? A czemu prawo nie kaze pytac dozorcy o zgode?

Moim zdaniem prawo w tej kwestii jest stukniete i chroni piratow. Jakby policja pytala sie rektora czy moze wejsc, to ten na pewno by poinformowal swoich studentow i nastala by chwilowa legalnosc. Rektor chroni przestepcow.

Ta tak jestem po stronie policji
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez McCool » sobota, 21 kwi 2007, 21:21

Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Flo » sobota, 21 kwi 2007, 22:45

McCool napisał(a):Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)


a piraci to nie przestepcy? :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez McCool » sobota, 21 kwi 2007, 22:50

Flo napisał(a):
McCool napisał(a):Ja tam nie wiem, ale warto przeczytać wypowiedź jednego z zatrzymanych adminów. Z jego wypowiedzi wynika, że policja dokonała nalotu i właściwie sami nie wiedzieli czego szukają. Doprowadzili do zaprzestania działania sieci, odcięli 1000 użytkowników od internetu. Czy choćby to nie jest przypadkiem nadużyciem?

Flo napisał(a):Rektor chroni przestepcow.

Teraz to pojechałeś.

:)


a piraci to nie przestepcy? :)

Primo. Gadasz jak Minister Ziobro. Wyroku jeszcze panowie nie otrzymali, a Ty już ich nazywasz przestępcami.

Secundo. W doniesieniach rzecznika prasowego policji w konfrontacji z wypowiedzią administratora jest dużo nieścisłości.

Tertio. Tu chodzi o sposób przeprowadzenia akcji jakiego dopuściła się policja. Nie mieszkamy w dżungli, aby policja mogła robić co im się rzewnie podoba. Nikt nie powiedział, że rektor chroni przestępców.
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Flo » niedziela, 22 kwi 2007, 08:34

wierzysz w to ze wszyscy studenci maja na dyskach full legal? :lol:
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości