Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Olga » czwartek, 29 mar 2007, 21:59

''300''

Jestem w gronie osób, które są zdecydowania na 'tak' jeśli chodzi o ten film. I jak wychodziłam z kina to zauważyłam, że wszyscy Ci, którzy oglądali go razem ze mną, również do tego grona należą :)
Rewelacyjne widowisko, ze świetną muzyką i cudnym (jak zawsze :zakochany: ) Gerardem Butlerem :)
Dostałam od tego filmu dokładnie to na co liczyłam i dlatego za 5 dni robię powtórkę ;)

Ci którzy kręcą nosem z powodu 'orków', 'przerostów genetycznych', wielkich 'słoni' i innych tego typu bajerów, wzyczajnie marudzą :p Wogóle mi one nie przeszkadzały, a jedynie czasami wywoływały uśmiech na twarzy :D I dobrze :)

POLECAM !!
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez yennefer » sobota, 31 mar 2007, 13:14

Olga napisał(a):''Labirynt Fauna'' ''El Laberinto del Fauno''
Mała Ofelia przez przypadek odkrywa w ogrodzie tajemniczy, stary labirynt. Spotka w nim baśniowego stwora Fauna, który z pewnego powodu stawia przed nią trzy trudne zadania.
Jest to baśń, na którą.... nie zabierajcie dzieci :| Film jest świetny... magiczny, mroczny, klimatyczny, ale momentami brutalny i krwawy :shock:
No i ten język hiszpański :roll: Pasował idealnie



Labirynt Fauna - nie wiem właściwie, jak powinnam sie ustosunkować do tego filmu. Nie wiedziałam o nim za wiele, dlatego wydawało mi sie, że to będzie baśń w stylu - hmm "Opowieści z Narni"? nooo, to doznałam szoku, bo to zupełnie nie to. :shock: :doh:
Jeśli już oceniać w tych kategoriach, to jest to baśń dla dorosłych, bardzo okrutna, krwawa, przeplatana brutalnym realizmem. Czy polecam? Na pewno nie dzieciom. Ten film mną wstrząsnął, i to dość silnie. A przez ostatnie pół godziny to już siedziałam wbita w fotel, z nerwami napiętymi do granic wytrzymałości. Ludzie obok mnie też :lol:
A jednak...mimo okrucieństwa, jest warty polecenia, choćby ze względu na jego dwupłaszczyznowość, która stwarza możliwość co najmniej kilku interpretacji, poruszoną tematykę, obraz człowieka-potwora w ludzkiej skórze i jeszcze parę innych elementów. Sama końcówka jest problematyczna. Zgodnie z konwencją baśni wszystko powinno kończyć sie dobrze i szczęśliwie, no ale właśnie...przecież to nie jest typowa baśń... Dlatego film jest kontrowersyjny, poruszający, wywołuje różne emocje - jedni ocenią go negatywnie, innych skłoni on do refleksji. Ale wydaje mi sie, że nie można pozostać wobec niego obojętnym. A to już chyba wystarczający powód, żeby Labirynt Fauna obejrzeć - i to zdecydowanie na dużym ekranie. Siła oddziaływania jest o wiele większa :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez FiDo » poniedziałek, 2 kwi 2007, 17:05

Hannibal: Rising - najs
Butterfly Effect 2 - miedzy tym co wyzej i tym co ponizej
Art School Confidential - nie najs
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Mafi » wtorek, 3 kwi 2007, 08:30

"300" - dla mnie ok.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Agunia » środa, 4 kwi 2007, 10:02

ostatnio "Testosteron" - dobra komedia :lol: faceci są beznadziejni czasami :lol: kobiety też :wink:
a teraz szykuję się na "Labirynt Fauna" (mam nadzieję, że będzie tak świetny jakie recenzje i opinie o nim :) ) i "Iluzjonistę"
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez FiDo » środa, 4 kwi 2007, 16:47

Przypadek (Kieslowski) - wery najs
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Mafi » czwartek, 5 kwi 2007, 10:12

"Pułapka" - świetny. Niedopowiedzenia trwające do końca filmu. Takie lubię.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Martius » sobota, 7 kwi 2007, 09:02

Pułapka – klasa nie spodziewałem się takiego przebiegu akcji.
A wczoraj Stay, lecz już nie samo tylko z dodatkiem alive (Stay Alive) dziwny obraz gier i lekki schiiz
Obrazek

cytat - film.02.pl "omijaj z daleka, inaczej będziesz się krzywił i złościł nieporadnością i bezmyślnością ofiar prześladowcy. "
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Mist » sobota, 7 kwi 2007, 12:25

dla tych, który chcą iść na Labirynt fauna polecam w pierwszej kolejności Kręgosłub diabła, czyli pierwszy film tegoż samego reżysera. Jeśli się spodoba - jedziemy dalej.

A ja wczoraj oglądałem Wielką ciszę.
I uwiodła mnie, a ja dałem się uwieść.
Polecam.
Avatar użytkownika
Mist
Dyskutant
 
Posty: 179
Dołączył(a): niedziela, 12 lis 2006, 20:14

Postprzez Mist » sobota, 7 kwi 2007, 22:16

Granatowyprawieczarny

to najbardziej czeski z hiszpanskich filmów, jakie widziałem. (nie)codzienne dylematy, zwyczajne historie, szczypta humoru niczym z Samotari.
mila i przyjemna rozrywka, choc poza inteligentnym poczuciem humoru traktuje o... zyciu.
warto. i kropka.
Avatar użytkownika
Mist
Dyskutant
 
Posty: 179
Dołączył(a): niedziela, 12 lis 2006, 20:14

Postprzez Bonhart » niedziela, 8 kwi 2007, 17:38

Requiem For A Dream - wlasnie przed chwila obejrzany.

Mocny film. Do tego z tragicznym zakonczeniem.

Dobre kino. I ta muzyczka...po prostu super.

Takie filmy daja do myslenia...
Avatar użytkownika
Bonhart
Rycerz forum
 
Posty: 1042
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Co za różnica...

Postprzez Martius » niedziela, 8 kwi 2007, 18:36

Klaun -najdroższy wyprodukowany w Europie film akcji
Jeżeli wszystkie drogie europejskie produkcje maja tak wyglądać to ja już sobie nasze kontynentalne kino odpuszczę.
Obrazek
------------------------------------------------
Dick i Jane: Niezły ubaw .
Podobno kobiedia + Jim Carrey . Całkiem sympatyczna ale nie usmiałem się przy niej po pachy .
Obrazek
-----------------------------------------------
Clerks - Sprzedawcy 2
Bez wątpienia najbardziej z całej tej trójki polecam właśnie ten film. Oryginalny dobrze zrobiony "nie koniecznie za dużą kasę " z masą zboczonych a w tym trochę przesadzonych tekstów
Obrazek
----------------------------------------------
A teraz przerwa w ogladaniu filmów na dvd po 10 minutach Tożsamości .
Obrazek
Jak strawię to wtedy coś naskrobię od siebie .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Bonhart » poniedziałek, 9 kwi 2007, 23:36

Pi.

Ostro pokrecony, swietnie zrealizowany, super muzyka.

Jak widac obsesyjne pragnienie osiagniecia celu nie wyszlo bohaterowi na dobre...

Obsesja chyba w zadnym wypadku nie jest dobra...
Avatar użytkownika
Bonhart
Rycerz forum
 
Posty: 1042
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Co za różnica...

Postprzez Mist » wtorek, 10 kwi 2007, 07:07

Bonhart napisał(a):Pi.

Ostro pokrecony, swietnie zrealizowany, super muzyka.


pociągnij dalej filmy tego reżysera - naprawdę warto :twisted:
Avatar użytkownika
Mist
Dyskutant
 
Posty: 179
Dołączył(a): niedziela, 12 lis 2006, 20:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość