zagadki

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez dziewuszka » poniedziałek, 19 lut 2007, 22:43

drugi się odezwał :D
Bo czwarty widzi wszystkie czapeczki, więc wie jaką ma.
Trzeci widzi tylko dwie i mógłby to on się odezwać, że wie, gdyby pierwsze dwa bałwanki miały czapką tego samego koloru. Ale tak nie jest.
Drugi bawanek tak właśnie sobie pomyślał, że gdyby trzeci bałwanek widział czapeczki przed soba tgo samego koloru, to znałby kolor swojej, wobec tego skoro nic nie powiedzial, to znaczy, że widzi czapeczki róznego koloru.
Drugi bałwanek widząc, że pierwszy ma czerwoną czapeczkę i wiedząc też, że on nie ma czapeczki takiego koloru jak pierwszy utwierdził się w przekonaniu, że ma niebieską czapeczkę.
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć

Postprzez telka_es » wtorek, 20 lut 2007, 09:33

skomplikowane ; :wink:
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez dziewuszka » wtorek, 20 lut 2007, 22:19

skorp!on napisał(a):1) Jak długo trwała Wojna Stuletnia?
2) Który kraj robi kapelusze Panama?
3) Z jakiego zwierzęcia robi się catgut?
4) W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
5) Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
6) Nazwa Wysp Kanaryjskich pochodzi od nazwy którego zwierzęcia?
7) Jak miał na imię król Jerzy VI?
8 ) Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
9) Skąd pochodzi chiński agrest?
10) Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?


116 i tak dalej. Nudne to jak nie wiem co , osobiście wolę jakąś fajną zagadkę ...
Avatar użytkownika
dziewuszka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 374
Dołączył(a): wtorek, 10 paź 2006, 09:04
Lokalizacja: ja to mogę wiedzieć

Postprzez minas » czwartek, 22 lut 2007, 16:31

JAkiego koloru był Czarny koń Napoleona??
Avatar użytkownika
minas
Ważniak
 
Posty: 237
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 17:20
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 2285712

Postprzez kołysanka » piątek, 23 lut 2007, 08:26

tak w ogóle to Napoleon miał siwka - Merengo :wink:

ale jak się ubrudził to może był i czarny...

to ja mam taką:

Do pubu wszedł mężczyzna, usiadł przy barze i zaczął gawędzić z barmanem. Po pewnym czasie z rozmowy wynikło, że barman ma trzech synów. "Ile lat mają twoi synowie?" - zapytał mężczyzna. "Hmmm... - powiedział barman - jeśli pomnożysz przez siebie liczby ich lat otrzymasz 72.". Mężczyzna zamyślił się, po czym rzekł: "Musisz powiedzieć mi trochę więcej". "Rzeczywiście - odpowiedział barman - jeśli wyjdziesz na zewnątrz i sprawdzisz numer budynku naprzeciw, to zobaczysz sumę ich lat". Mężczyzna wyszedł, po chwili wrócił i powiedział: "Ciągle za mało wiem!". Na to barman uśmiechnął się i dodał: "Powiem ci jeszcze, że najmłodszy wprost uwielbia lody truskawkowe". Wtedy mężczyzna uśmiechnął się również. Ile lat mieli synowie?
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez telka_es » piątek, 23 lut 2007, 09:17

3 , 4 i 6.........

heh......
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez kołysanka » piątek, 23 lut 2007, 09:37

Nie jest to takie proste...

Gdyby to było to rozwiązanie, mężczyzna wychodząc z baru i widząc numer na kamienicy będący sumą ich lat (w Twoim przypadku 13), musiałby znać rozwiązanie. Tymczasem nawet znając tą liczbę nadal nie znał ich wieku. Kombinuj dalej ;)
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez telka_es » piątek, 23 lut 2007, 09:39

kołysanka napisał(a):Nie jest to takie proste...

Gdyby to było to rozwiązanie, mężczyzna wychodząc z baru i widząc numer na kamienicy będący sumą ich lat (w Twoim przypadku 13), musiałby znać rozwiązanie. Tymczasem nawet znając tą liczbę nadal nie znał ich wieku. Kombinuj dalej ;)



o ja .......


a juz myślałam ze mi sie udało......


załamka :cry:

:wink: hehehehe
Avatar użytkownika
telka_es
Terminator
 
Posty: 709
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 15:00
Lokalizacja: z bajki

Postprzez kołysanka » sobota, 24 lut 2007, 08:37

dobrze :spoko:
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » środa, 28 lut 2007, 11:12

ceny towarów: w=3,16 x=1,50 y=1,20 z=1,25

Legenda mówi, ze zadanie to zostało wymyślone przez Einsteina. Według niego 98 % ludzkiej populacji nie jest w stanie go rozwiązać. Prawdopodobnie nie jest to prawdą, ale zadanie jest bardzo ciekawe i oryginalne.

5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy pala papierosy 5 różnych marek i pija 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.

Pytanie : Kto hoduje rybki ?

-Norweg zamieszkuje pierwszy dom
-Anglik mieszka w czerwonym domu
-Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego
-Duńczyk pija herbatkę
-Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
-Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
-Niemiec pali Marlboro
-Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
-Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę
-Palacz Pall Malli hoduje ptaki
-Szwed hoduje psy
-Norweg mieszka obok niebieskiego domu
-Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
-Palacz Philip Morris pija piwo
-W zielonym domu pija się kawę
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez Maras » środa, 28 lut 2007, 13:00

Zadanie dla sportowców :)

3 rasiaki drewna można przenieść w 1,5 małej gołoty na odległość 2 mateji. Ile dużych gołot potrzeba na przeniesienie 7 rasiaków drewna na odległość 5 mateji?

Wyciąg z tablic matematycznych:
1 rasiak = 1 m^3
1 mała gołota = 53s (odkrywca Brewster)
1 duża gołota = 92s (odkrywca Lewis)
1 mateja = 94,5m

(źródło: onet.pl)
Avatar użytkownika
Maras
Coś tam napisał
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:30
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości