przez U-S » czwartek, 22 lut 2007, 12:45
Scenariusz porodu bywa różny, jedne są cięzkie, inne nie. Na opiekę nie narzekałam, słyszałam też dużo pozytywnych opinii. Lekarze i położne robią co mogą by pomóc rodzącej. To prawda,ze czasami trzyma się kobietę do ostatniej chwili, ale tylko dlatego, bo cesarka to poważny zabieg i moze nieść ze sobą potem różne komplikacje. Najwłaściwszy jest poród naturalny, a i po cesarce kobieta gorzej się męczy jak po porodzie naturalnym. Nikt tam nie trzyma do samego końca kobiet bez powodu. Dużo mitów krąży po Kołobrzegu- nieprawdziwych z resztą. Mnie też straszono, a sama się przekonałam jak jest naprawdę. Poza tym to chyba oddział noworodkowy zajął 2 gie miejsce, a nie położniczy, o ile mnie pamięć nie myli. Aczkolwiek nie jestem 100% pewna. Tam są jak gdyby 2 oddziały, bo osobno są lekarze od dzieci, osobno od położnic.
Także przyszłe rodzące! Nie martwcie się na zapas! Warto zapisać się do szkoły rodzenia, naprawdę namawiam. Poznacie wszystko od podszewki, odpowiednio Was tam przygotują.