Jaki aparat wybrać? POMOCY :)

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Martius » poniedziałek, 29 sty 2007, 11:03

a610 cena w granicach 900 złotych .
:twisted: bardzo ale to bardzo dobry aparat biorac pod uwage mozliwosci a cene .

chip -test
chip-ranking kompakty

--------------------------
a tak juz poza kompaktami kup lustrzankęęęę;p

Dlaczego?.
Otóż odpowiedz jest prosta, po co zmieniać aparat dwa razy;p
Tylko odpuść sobie canony szczególnie 300-350-400 d nawet, jeżeli będziesz robić zdjęcia w domowej atmosferze gdzie niby aparat nie będzie narażony na żadne nie sprzyjające warunki i inne czychajace niebezpieczeństwa poczujesz ze jest to tylko plastikowa zabawka.

Nikon D70s
Nikon D50
do 1700 spokojnie zakupisz obydwa aparaty .
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Martius » poniedziałek, 29 sty 2007, 15:14

Zapomniałem dodać w poprzednim poście kupując aparat cyfrowy czy to najtańszy kompakt, hybrydę a nawet decydując się już na lustrzankę idź do sklepu „najlepiej dużego” poproś o konkretny model „pobaw się nim, jeżeli jest możliwość zrób parę zdjęć „
Inny wariant wybierasz miedzy np. 2-3 aparatami cyfrowymi – idź do sklepu i porób nimi zdjęcia, wróć do domu – za pomocą czytnika wrzuć zdjęcia na komputer i popatrz, które fotografie wyglądają najlepiej w sciesle określonych warunkach i sam wyciągnij wnioski.
Uwaga – oczywiście wiadomo ze nie wszystkie aparaty będą obsługiwały ten sam typ kart tu musisz liczyć np. na dobrych znajomych, którzy owa kartę lub karty udostępniliby ci do powyższych testów.
.
sam tydzien temu mialem podobny dylemat i opcja z macaniem dotykaniem pstrykaniem okazała sie najlepsza ze wszystkich możliwych . :twisted:
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Re: Jaki aparat wybrać? POMOCY :)

Postprzez KONDZIORNO » środa, 14 lut 2007, 13:47

myśliwiec napisał(a):Może ktoś potrafi mi pomóc, chcemy kupić aparat - przedział cenowy do ok 1700 zł max. Znaleźliśmy dwa, które są całkiem fajne: Fuji S6500 i Sony H5. Ktos może polecić co wybrać i dlaczego?
Aparat potrzebny jest do celów zwykłych, tzn nie będziemy robić wydruków wielkofomatowych, czysto do rodzinnego albumu. Na co patrzeć? Na ilość pikseli? Zoom optyczny, czy czułość i bilans bieli?
Dziękuję za podpowiedz :)


Powiem tak.
polecam model Fuji choć tego akutar nie znam to sam mam s 5600 i sprawuje sie rewelacyjnie.
KONDZIORNO
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 14 lut 2007, 13:25

Postprzez j0shu4 » środa, 14 lut 2007, 21:46

0wn4g3 napisał(a):Piękna, ja bym wziął 5600 ze względu na pewne "wodotryski" do niego wrzucone, z drugiej strony Sony zawsze oferował jakość wykonania na najwyższym poziomie, dorzucając do tego gratis prościuteńką obsługę. Jak Cię znan, postawisz na to drugie, skoro ma to być aparat do fotek domowych ;) Pamietasz gazetowego Sony i Canona S1? Canona wszyscy się bali ze względu na masę opcji w menu. Natomiast Sony zawsze robił ładne zdjęcia, choc nie zawsze w słabym oświetleniu ;)
Radze Ci tak - zainwestuj w Sony, nie bedzie mięso po domu fruwało jak się wkurzysz :twisted:
Obecnie zainwestowałem w prościuteńki aparacik do domowych fotek - Sony DSC-W50 i jestem nim zachwycony. Aparat którym każdy przy odrobinie wprawy zrobi ładne fotki.
Dla siebie planuję zakup Minolty, ale to jak uzbieram więcej szmalu ;D Na razie mam inne wydatki :roll:

Minolta ? juz nie istnieje
Sony kupilo Minolte :lol:
dla mnie foty z soniacza zawsze byly jakies mdle
najbardzie trafia do mnie Olympus, Pentax, Fuji i oczywiscie Canon
bardzo fajnym kompaktem Fuji jest F10 , kompakt z manualem a to raczej niespotykane
hybrydy sa tez fajnym posunieciem tyle ze po 2 miesiacach zaczyna brakowac szybkiego focusa ale za to daja duzo mozliwosci
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Mieszkaniec » środa, 14 lut 2007, 21:49

Sam jestem zainteresowany kupnem aparatu. Przeznaczyłem na ten cel 2tys zł a w zamian za to oczekuje min 6 megapikseli i min 10X zoom. Byłem w kilku sklepach w Koszalinie. W wiekszości polecaja Canon Power Shot S3 IS, Kodak EasyShare Z710, Olympus SP550 UZ i bardzo dobrą opinię ma Sony DSC-H5. Teraz pojawia sie pytanie który jest najlepszy by popstrykac fotki z imprez, wakacji, koncertów?
Mieszkaniec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek, 9 lut 2007, 21:13

Postprzez KONDZIORNO » czwartek, 15 lut 2007, 00:19

Wracając do Sony to dla mnie jakiby model niebył to aparaty Sony robia zdjęcia jakby troche przesycone, nienaturalne kolory. wypróbowałem juz 4 modele i tak po prostu jest.
KONDZIORNO
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 14 lut 2007, 13:25

Poprzednia strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 15 gości