ślub konkordatowy

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

ślub konkordatowy

Postprzez Rudziątko » sobota, 30 gru 2006, 13:05

MOże ktos z was brał ślub konkordatowy i wie jakie dokumenty są potrzebne, i czy przed pójsciem do kościoła tzreba miec jakies papiery ze soba,chodzi mi o 1 spotkanie,i aha co potrzebne jest by ślub był brany w parafii pana młodego tego najbardziej sie obawiam bo nie wiem czy mój ksiadz na to zezwoli,cos czytalam ze jakas licencja jest potzrebna i ze 200 zł nawet to kosztuje koszmar....
z góry dziekuje na info:):):)
Avatar użytkownika
Rudziątko
Coś tam napisał
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 8 paź 2006, 08:27
Lokalizacja: Kołobrzeg :)

Postprzez Sliver » sobota, 10 lut 2007, 10:35

Zgoda od księdza jest niestety potrzebna, co wcale nie jest takie proste.
Sliver
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 9 lut 2007, 20:14

Re: ślub konkordatowy

Postprzez Wald » sobota, 10 lut 2007, 11:21

Rudziątko napisał(a):MOże ktos z was brał ślub konkordatowy i wie jakie dokumenty są potrzebne, i czy przed pójsciem do kościoła tzreba miec jakies papiery ze soba,chodzi mi o 1 spotkanie,i aha co potrzebne jest by ślub był brany w parafii pana młodego tego najbardziej sie obawiam bo nie wiem czy mój ksiadz na to zezwoli,cos czytalam ze jakas licencja jest potzrebna i ze 200 zł nawet to kosztuje koszmar....
z góry dziekuje na info:):):)

A nie lepiej udać się do USC i tam zawrzeć związek małżeński bez kłopotów, bez zbędnych wydatków i obaw, czy ksiądz zgłosi ten fakt do urzędu? Było wiele przypadków, że małżeństwo zawarte w trybie konkordatowym okazywało się wobec prawa nieistniejącym.
Potem dla potwierdzenia faktu małżeństwa i uświetnienia tego wydarzenia można wziąć ślub kościelny...
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez mimoza » sobota, 10 lut 2007, 12:58

jasne, tak
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 9 gości