Monitorowanie sieci !!!

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Monitorowanie sieci !!!

Postprzez astic » poniedziałek, 29 sty 2007, 14:42

Pilnie potrzebuje program do monitorowania sieci. W moim biurze jest nieduża sieć, jednak notorycznie jest zwalniana przez kogoś kto ściąga. Czy może ktoś polecić mi program który jest w stanie pokazać z którego IP w danym momencie coś jest pobierane :?: Nie musi być to darmowy program.
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez r00t » poniedziałek, 29 sty 2007, 15:16

http://www.linux.org/ - można zrobić co się tylko chce z ruchem w sieci. ...i to za darmo.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez astic » poniedziałek, 29 sty 2007, 16:09

A coś pod Windowsa 2000. Z racji tego że to budżetówka wgranie linuksa nie jest możliwe. :cry:

Obecnie jest wgrany switch sniffer ale pokazuje jakieś bzdury np. kiedy ściąga się z prędkościom 150 KB/S nie pokazuje nic albo pare bitów
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978


Postprzez r00t » poniedziałek, 29 sty 2007, 18:08

astic napisał(a):A coś pod Windowsa 2000. Z racji tego że to budżetówka wgranie linuksa nie jest możliwe. :cry:

Obecnie jest wgrany switch sniffer ale pokazuje jakieś bzdury np. kiedy ściąga się z prędkościom 150 KB/S nie pokazuje nic albo pare bitów


A co to za różnica czy to budżetówka. Wystarczy stary PCet z dwoma sieciówkami za 300 zł którego można raz podłączyć, rzucić w kąt zapominając o nim... a on będzie grzecznie odwalał czarną robotę (klasyfikowanie ruchu, kolejkowanie ruchu, priorytety, blokadę P2P, blokadę komunikatorów.... itp itd...)

Jak by co to służę pomocą :)

ps. nie sądzę żeby coś tak funkcjonalnego było pod Windowsa...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » poniedziałek, 29 sty 2007, 18:28

r00t napisał(a):A co to za różnica czy to budżetówka. Wystarczy stary PCet z dwoma sieciówkami za 300 zł którego można raz podłączyć, rzucić w kąt zapominając o nim... a on będzie grzecznie odwalał czarną robotę (klasyfikowanie ruchu, kolejkowanie ruchu, priorytety, blokadę P2P, blokadę komunikatorów.... itp itd...)
SQUID-em go?
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez astic » poniedziałek, 29 sty 2007, 20:28

r00t napisał(a):
astic napisał(a):A coś pod Windowsa 2000. Z racji tego że to budżetówka wgranie linuksa nie jest możliwe. :cry:

Obecnie jest wgrany switch sniffer ale pokazuje jakieś bzdury np. kiedy ściąga się z prędkościom 150 KB/S nie pokazuje nic albo pare bitów


A co to za różnica czy to budżetówka. Wystarczy stary PCet z dwoma sieciówkami za 300 zł którego można raz podłączyć, rzucić w kąt zapominając o nim... a on będzie grzecznie odwalał czarną robotę (klasyfikowanie ruchu, kolejkowanie ruchu, priorytety, blokadę P2P, blokadę komunikatorów.... itp itd...)

Jak by co to służę pomocą :)

ps. nie sądzę żeby coś tak funkcjonalnego było pod Windowsa...


Właśnie trzeba zainwestować te 300 i tu zaczynają się problemy. To są rzeczy których nie ogarniam z resztą chyba nikt nie ogarnia ale tak jest, dzięki za chęć pomocy może uda mi się coś zrobić w tej materii i wtedy zgłoszę się.
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez astic » wtorek, 17 kwi 2007, 07:17

marek napisał(a):
r00t napisał(a):A co to za różnica czy to budżetówka. Wystarczy stary PCet z dwoma sieciówkami za 300 zł którego można raz podłączyć, rzucić w kąt zapominając o nim... a on będzie grzecznie odwalał czarną robotę (klasyfikowanie ruchu, kolejkowanie ruchu, priorytety, blokadę P2P, blokadę komunikatorów.... itp itd...)
SQUID-em go?


Zgodnie z dobrymi radami zainstalowałem linux-a konkretnie ubuntu. Zainstalowałem program według instrukcji:
Kod: Zaznacz cały
To build and install the Squid Cache, type:

   % ./configure --prefix=/usr/local/squid
        % make all
        % make install


teraz co robić z tym dalej? Jak odpalić ? Jak korzystać z Squida?
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez r00t » wtorek, 17 kwi 2007, 08:13

...dalej to już tylko ciężka praca... ;) http://www.deckle.co.za/squid-users-guide/Main_Page

konfiguracja -> testy -> poprawki -> uruchomienie

Od konfiguracji zależy wszystko, jak zrobisz ją na kolanie - to będziesz miał ze squidem tylko kłopoty, jak się przyłożysz, wszystko będzie działało bez problemów.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez astic » środa, 18 kwi 2007, 08:38

Wielkie dzięki działa [smilie=mbounce.gif] . Przynajmniej te aspekty które mnie interesowały thx r00t za pomoc :spoko: :beer:
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości