Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez FiDo » wtorek, 5 gru 2006, 16:39

'w obiektywie - mistrzowie polskiej fotografii' - hanna maria giza
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Agunia » wtorek, 5 gru 2006, 22:58

Sempe, Goscinny "Nowe przygody Mikołajka" :roll:
świetnie się czyta, szczególnie wieczorem dla relaksu przed snem ;)
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez kamila » środa, 6 gru 2006, 13:48

kALiNeK napisał(a):Witold Gombrowicz "Ferdydurke" - lektura obowiazkowa BLEEE (chyba skorzystam ze streszczenia)
czekają Cię cięższe lekury, wtedy to nawet streszczenie Ci nie pomoże. Załamka, no bo lepiej iść [beeeeeeep] się z kumplami, albo zagrać w nową gierkę :? . Ferdydurke, to bardzo dobra książka...
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez yennefer » piątek, 8 gru 2006, 19:52

"Nana", kontrowersyjna naturalistyczna powieść Zoli, coś a la "Ojciec Goriot" - najpierw czyta się lekko i przyjemnie, z nutką perwersji, potem robi się coraz cięższy i cięższy klimat...by na koniec nie pozostało nic innego jak konstatacja, że "od góry do dołu wszyscy się łajdaczą (...) ciągle tylko brudy i nierząd". Swoją drogą Zoli udało się wykreować naprawdę ciekawą sylwetkę psychologiczną głównej bohaterki, kurtyzany, której głównym zajęciem i źródłem utrzymania jest rujnowanie bogatych panów z towarzystwa. :twisted:

"Sklepy cynamonowe" - proza Schulza jest specyficzna, nie każdy umie sie do niej przekonać, nie do każdego trafia, ale ja mam w tym zbiorku swoje perełki, zwłaszcza te z opowiadań, które poświęcone zostały manekinom :mg:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez FiDo » wtorek, 12 gru 2006, 16:53

'Odwaga patrzenia' - Tomasz Ferenc
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez loisslane » środa, 13 gru 2006, 13:49

"Nowe przygody Mikolajka" Sempre i Goscinnego

Naprawde nie wiem, co uwielbiam bardziej: tresc czy te rysunki. To będzie lektura obowiązkowa moich dzieci :)
loisslane
 

Postprzez loisslane » środa, 13 gru 2006, 13:56

kALiNeK napisał(a):Witold Gombrowicz "Ferdydurke" - lektura obowiazkowa BLEEE (chyba skorzystam ze streszczenia)


kiedy byla moja lektura, tez uwazalam ją za ciezkostrawne bzdety
po kilku latach do niej doroslam i uwielbiam ten paranoiczny humor
loisslane
 

Postprzez Bonhart » środa, 13 gru 2006, 14:38

loisslane napisał(a):
kALiNeK napisał(a):Witold Gombrowicz "Ferdydurke" - lektura obowiazkowa BLEEE (chyba skorzystam ze streszczenia)


kiedy byla moja lektura, tez uwazalam ją za ciezkostrawne bzdety
po kilku latach do niej doroslam i uwielbiam ten paranoiczny humor


fajna ksiazka...jedna z fajniejszych lektur :wink:
Avatar użytkownika
Bonhart
Rycerz forum
 
Posty: 1042
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Co za różnica...

Postprzez FiDo » czwartek, 21 gru 2006, 18:56

Historia Filmu - Jerzy Plażewski
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Trojan » piątek, 22 gru 2006, 16:53

Mroczna Wieża tom V , wilki z Calla - Stephen King
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości