Gadu-Gadu - nowa licencja

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Postprzez Didi » środa, 17 maja 2006, 11:26

Kod: Zaznacz cały
Gadu-Gadu zmienia regulamin
Co dalej z linuksowymi użytkownikami?
Gadu-Gadu Sp. z o.o. zmieniło istotnie regulamin swojej usługi komunikacji natychmiastowej. Zmiany idą głównie w kierunku ściślejszego określenia sytuacji, które do tej pory nie były szczegółowo opisane, między innymi: prowadzenie działalności komercyjnej z użyciem komunikatora Gadu-Gadu oraz rozsyłanie spimu (czyli komunikatorowego spamu).

Jednak największe kontrowersje, które bardzo silnie są krytykowane w polskim środowisku internetowym, dotyczą dwóch punków regulaminu: 11 oraz 12. Regulują one zasady korzystania z usługi Gadu-Gadu przez oprogramowanie nie wydane przez Gadu-Gadu Sp. z o.o.

Punkt 11. dość zawiłym, prawniczym językiem, jasno stwierdza, że korzystanie z jakiegokolwiek komunikatora lub usługi nie będącej autorstwa Gadu-Gadu Sp. z o.o. a komunikującego się siecią Gadu-Gadu powoduje naruszenie regulaminu i uprawnia Operatora do usunięcia konta użytkownika oraz uniemożliwienia mu dalszego korzystania z usługi nawet pod nowym numerem Gadu-Gadu. Ograniczenie to uderzy mocno w innych operatorów polskich komunikatorów, którzy dysponując co prawda własnymi, często lepszymi technologicznie sieciami, w dalszym ciągu mocno polegają na komunikacji z Gadu-Gadu. Dostać się może praktycznie każdemu. Poczynając od Komunikatora Tlen.pl, Spika, ekg, Kadu, na serwerach Jabbera kończąc, a nie wymieniłem tu wszystkich możliwości.

Po Sieci zdołałem zauważyć kilka uwag, że nowy regulamin jest sformułowany w taki sposób, że nawet użytkownik korzystający z oryginalnego klienta Gadu-Gadu, lecz rozmawiający z inną osobą, która takiego klienta nie posiada, również naraża się na ryzyko skasowania konta.

Punkt 12. zwrócił moją szczególną uwagę. Czytamy bowiem: "Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu z naruszeniem tych zasad traktowane będzie jako podstawa do podjęcia przez Operatora działań mających na celu uniemożliwienie Użytkownikowi korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu". Nie jestem prawnikiem, lecz brzmi to dla mnie, jak stwierdzenie, że Operator jest wręcz zobowiązany do usunięcia konta użytkownikowi.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteśmy na progu wielkiej migracji użytkowników pomiędzy sieciami polskich komunikatorów. Jednak w jakim kierunku ta migracja będzie się odbywać i czy skorzysta na tym Jabber, czas pokaże...


http://www.7thguard.net/news.php?id=5073
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez McCool » czwartek, 18 maja 2006, 00:07

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

korzystam z Konnekta... jak mi wywalą numer, który posiadam od ponad dwóch lat, to położę lachę na ich komuniaktor, na ich protokół, na ich reklamy, na ich śmierdzące webgadugadu i na wszystko co związane jest z tym syfem...

a przez tą ich politykę dojdzie do rozłamu internautów... na tych ogłupionych przez bajery coraz to nowszych gg, które nie wiedzieć czemu chodzą coraz wolniej oraz na tych, którzy na gg się wypięli i znaleźli alternatywę...

i wcale się nie zdziwię, jeśli za jakiś czas korzystanie z GG stanie się takim samym obciachem jak słuchanie disco-polo 8)
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez marek » wtorek, 5 gru 2006, 18:28

list od Gadu_gadu
------------------------------------------
Drogi użytkowniku,
Konto Gadu-Gadu może mieć zablokowaną możliwość wysyłania wiadomości zgodnie z regulaminem serwisu Gadu-Gadu:
"Zabrania się rozsyłania do nieznajomych użytkowników wiadomości
reklamowych (spamu)."
"Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu jest dozwolone wyłącznie za pomocą programu Gadu-Gadu. Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu za pomocą innych aplikacji, jak również za pomocą zmodyfikowanego programu Gadu-Gadu będzie traktowane jako naruszenie regulaminu."
Używanie wtyczek wykrywających niewidoczność innych użytkowników - rozsyłają one często wiele pustych wiadomości, co powoduje uznanie użytkownika za spamera.

Limity antyspamowe zostały założone po to, aby poprawić jakość oferowanej usługi zwykłym użytkownikom. Nękani oni byli bardziej lub mniej nachalnymi reklamami stron oraz linkami do wirusów. Aby ograniczyć to zjawisko zdecydowaliśmy się wprowadzić ostrzejsze ograniczenia - poprzednio takie ograniczenia również występowały, ale w znacznie łagodniejszej formie.
Liczba założonych blokad jest znikoma - dotyczy nie więcej niż 0,01% użytkowników.
Zdajemy sobie sprawę, że istnieje NIEWIELKA CZĘŚĆ UŻYTKOWNIKÓW, która MA PROBLEM Z BLOKADĄ WYSYŁANIA WIADOMOŚCI, MIMO ŻE NIE ROZSYŁA SPAMU.
INTENSYWNIE PRACUJEMY nad takim rozwiązaniem, które skutecznie usunie spam z Gadu-Gadu, a jednocześnie nie będzie ograniczało zwykłych użytkowników.

Blokady sa zakładane i zdejmowane automatycznie.
Okres trwania blokady zależny jest od popełnionego wykroczenia.
Niestety, nie mam możliwości zdjęcia blokady.


Zachowania użytkowników, które filtr mógł potraktować jako spam to np.
- wysyłanie wielu wiadomości
(zarówno graficznych jak i tekstowych) do osób ze statusem: niedostepny)

- przesyłanie linków do wielu osób
- przesyłanie wiadomości do wszystkich użytkowników z listy kontaktów
- próba utworzenia konferencji z osobami niedostępnymi.
- oworzenie strony internetowej zawierającej wirusa

Pozdrawiam
--
___tu było imię i nazwisko________
Support 24 H Gadu-Gadu

---------------------------------------------------------------
no więc zostałem spamerem za używanie Konneketa, na tapecie będę jeszcze miał Kadu :)
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez marek » wtorek, 5 gru 2006, 18:55

pastor napisał(a):niech lepiej [beeep] napisza wprost ze chodzi im tylko i wylacznie o klikanie w banery a nie [beeep] takie pierdy wysylaja...dzieki Bogu jest jeszcze Jabber i Skype :D :D :twisted: :twisted: :twisted:
wiesz Pastorku, zainstalowałem GG pod windowsem i nie rozumiem jak to się stało, ale Kaspersky wyciął w pień wszystkie reklamy, no nie rozumiem i już ;/ ale zoglądania reklam nici ...
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Poprzednia strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości