p2p

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

p2p

Postprzez bunt_bAku » sobota, 18 lis 2006, 18:23

sprawa jest nastepujaca admin zamknol porty p2p ze wzgledow takich ze jest jedno IP wychodzace z hostem uczelni ktora placi niemale kary za udostepnianie przez user'ow swoje (umyslnie i nieumyslnie) zawartosci programow wszelkiego rodzaju czesto nie oszukujmy sie licencjonowanych...
Jest mozliwe obejscie tego tylko sek tkwi w tym jak? Korzystamy z sieci akademickiej [LAN]

Jakies logiczne propozycje?
Avatar użytkownika
bunt_bAku
Rozgrzewa się
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 6 lip 2003, 12:01
Lokalizacja: Szczecin / Kołobrzeg

Re: p2p

Postprzez r00t » poniedziałek, 20 lis 2006, 11:17

bunt_bAku napisał(a):sprawa jest nastepujaca admin zamknol porty p2p ze wzgledow takich ze jest jedno IP wychodzace z hostem uczelni ktora placi niemale kary za udostepnianie przez user'ow swoje (umyslnie i nieumyslnie) zawartosci programow wszelkiego rodzaju czesto nie oszukujmy sie licencjonowanych...
Jest mozliwe obejscie tego tylko sek tkwi w tym jak? Korzystamy z sieci akademickiej [LAN]

Jakies logiczne propozycje?


...nie sądzę żeby uczelnia co kolwiek płaciła z tego tytułu. to nie ISP (w tym wypadku uczelnia) łamie prawo, tylko poszczególni użytkownicy. Jeżeli organy ścigania zapytają ISP o dane to ISP musi je podać i tyle.

Co do p2p i portów. Zależy jaki protokół. Na wszystko jest sposób. Czasami bez używania oddzielnych programów, czasami trzeba sobie pomóc jakimś zewnętrznym softem. Jeżeli to jest tylko zwykła blokada portów, to wystarczy w opcjach programu p2p zmienić port na inny... proste.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości